Objaví sa v Assassin’s Creed: Valhalla legendárny bojovník Beowulf?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Gameplay trailer bez gameplayu 

Najnovší nadchádzajúci prírastok do azda nekonečnej série Assassin’s Creed je pre mnohých stále veľkým otáznikom a neurčitou neznámou. Gameplay ukážka totiž neprišla so skutočným predstavením hrateľnosti a preto netušíme, ako presne sa bude vo svete Vikingov bojovať. Dokonca ani nevieme akým spôsobom budú do hrania zakomponované jednotlivé mechaniky.

Vizuálnu stránku môžeme poznať výhradne z niekoľkých obrázkov, ktoré sa však nedajú považovať za orientačné. Ostatne, v súčasnosti nemáme istotu ani vo videách, ktoré nezriedka pôsobia krajšie a prepracovanejšie než výsledný produkt. Treba si pritom uvedomiť, že sa jedná o francúzsky Ubisoft, ktorý je podobnými prešľapmi a klamlivými prezentáciami nechválne známy.

Preto pristupujú mnohí k tematicky atraktívnemu pokračovaniu skepticky. Predsa len hovoríme o titule, ktorý je aktuálne mačkou vo vreci, pričom všetci dúfame, že sa niečoho konkrétnejšieho, respektíve hmatateľnejšieho, dočkáme práve budúci mesiac. Absencia atraktívnejších prezentácií každopádne nezabránila rozšíreniu informačnej masy o Assassin’s Creed: Valhalla. Zaujímavou správou je fakt, že by sa v príbehu mal objaviť i hrdinský bojovník Beowulf známy z rovnomenného eposu.

Assassin’s Creed nezriedka adaptuje historické charaktery 

Podľa zahraničných médií prišiel nemecký Ubisoft Store s leakom, ktorý hovoril o prítomnosti legendárneho Beowulfa v jednej z misií vo Valhalla. Na existenciu takejto súčasti upozornil Twitter účet používateľa GameNotify.

Vopred treba upozorniť, že ide o Season Pass obsah a teda v prípade, že si zakúpite iba základnú hru, k hrdinovi a jeho dobrodružstvu sa nedostanete. Ubisoft každopádne adaptuje dianie dobového príbehu a preto sa zrejme scenáristi nebudú prísne držať staroanglického eposu (vzhľadom na spracovanie Odyssey však môžeme predpokladať, že v dianí bude zakomponované i monštrum Grendel).

Assassin's Creed Da Vinci
Zdroj: youtube.com

Nejde pritom o neočakávaný krok, keďže séria Assassin’s Creed pomerne často pracuje s reálnymi, prípadne mýtickými postavami, ktoré následne upravuje pre potreby svojho vlastného naratívneho rozprávania. Stačí spomenúť Leonarda da Vinciho z druhého dielu ságy, ktorý pre hlavnú postavu vyrábal rôzne prístroje.

Rovnako sme sa stretli s generálom Napoleonom Bonapartem v titule Unity, prípadne vrahom prostitútok Jackom Rozparovačom, ktorý bol súčasťou DLC k londýnskemu Syndicate. A to je len zlomok všetkých kľúčových osobností, s ktorými tvorcovia zo štúdia Ubisoft a jeho jednotlivých divízií počas celej histórie značky pracovali.

assassin's-creed-valhalla
Zdroj: ign.com

Najmä preto je pravdepodobné, že sa Beowulf v novinke objaví. Ako dlho v hre pobudne? To momentálne nevieme, avšak zrejme nepôjde o nič rozsiahle. Zrejme to bude kratšia bonusová misia, ktorá prevratné novinky neprinesie, či príbehovo udalosti základnej hry nerozšíri. Aby sme boli féroví, aktuálne s istotou nemôžeme vylúčiť ani to, že bude spomínaný hrdina dôležitou dejovou postavou a DLC kampaň rozšíri jeho pôvod a opodstatní prítomnosť v hre. Záverom sa ešte spýtame, čo z toho by vás viacej potešilo?

Čo si zatiaľ myslíte o Assassin’s Creed: Valhalla vy? Čakáte ešte na gameplay ukážky, prípadne veríte v dlhoročné skúsenosti tvorcov a máte predobjednané? A hlavne, presvedčila by vás prítomnosť Beowulfa ku kúpe tohto titulu? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -