Toto je všetko, čo doposiaľ vieme o novom Assassin’s Creed: Valhalla

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Ubisoft oznámil pokračovanie svojej legendárnej série Assassin’s Creed. Tentokrát sa z teplého Grécka dostávame do studeného sveta vikingov a nórskej mytológie. Pred oficiálnym ohlásením sa podľa únikov mala hra volať Assassin’s Creed: Ragnarok. V Assassin’s Creed: Valhalla sa hráči vžijú do role Eivor a privedú svoj klan ku sláve.

Assassin’s Creed: Valhalla oficiálny trailer 

  • Dátum vydania: Vianoce 2020
  • Platformy: Xbox Series X, PlayStation 5, PlayStation 4, Stadia, PC
  • Vývojári: Ubisoft

Plánovaný dátum vydania je na Vianoce 2020, očakávať ho teda môžeme niekedy v novembri, kedy má taktiež prísť aj PlayStation 5 a Xbox Series X. Valhalla bude mať hneď niekoľko edícií. Všetky edície a predobjednávkové bonusy si môžete pozrieť tu.

Príbeh Assassin’s Creed: Valhalla 

K príbehu hry sa vyjadril sám Ubisoft. Hlavná postava Eivor musí so svojím klanom kvôli nekončiacim vojnám a nedostatku zdrojov opustiť Nórsko a dostať sa cez ľadové severné more do zlomených kráľovstiev Anglicka. Hráči musia zabezpečiť pre svoj klan novú budúcnosť a budú bojovať v nemilosrdných bojoch so svojimi vikingskými priateľmi po boku.

Bojový systém sa zmení. Budete môcť držať dve zbrane naraz a bojovať budete proti mocnejším nepriateľom než kedykoľvek predtým. Aby ste mali dostatok zdrojov, musíte posielať bojovníkov z klanu na lúpežné výpravy. Keď sa vikingovia začnú usádzať v ich novom domove, narazia na odpor Saxonských bojovníkov na čele s kráľom Alfrédom Veľkým.

ac valhalla
Zdroj: hdqwalls.com

Podobne, ako to bolo v Assassin’s Creed: Odyssey, si hráči budú môcť vybrať ženskú alebo mužskú Eivor a prvýkrát v sérii budú môcť upravovať ich vzhľad ako vlasy, tetovania či vojnové pomaľovanie.

Assassin’s Creed: Valhalla  gameplay

Ubisoft vytvoril video, kde vývojári rozoberajú trailer. Video komentuje kreatívny režisér Ashraf Ismail a naratívny režisér Darby McDevitt. Asi po 10 minútach videa Ismail hovoril o dôležitosti lodí, ktoré hrali veľkú rolu v životoch vikingov. Bola to technológia, ktorá bola pre Dánov a Nórov v tomto časovom období unikátna.

Do súbojového systému pribudnú známe vikingské lúpeže. Lúpeže sú o kradnutí rôznych zdrojov na špecifickom mieste a vytváraní chaosu. Tak, ako sme to videli v traileri, v hre budú obrovské boje.

Kolonizovanie bude dôležité

Vo videu Ismail spomenul aj o dôležitosť kolonizácie vikingov. Budete mať vašu vlastnú vikingskú dedinu, o ktorú sa budete starať. Bude centrom všetkých misií a vašich rozhodnutí. Každé vaše rozhodnutie v hre sa odzrkadlí aj na vašej domovine. Ubisoft taktiež tvrdí, že hra bude historicky veľmi presná.

Tešíte sa na Assassin’s Creed: Valhalla? Napíšte nám do komentárov! 

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -