Disney rozprávka Atlantída: Stratená ríša 2 mala byť skutočnosťou. Ako malo pokračovanie vyzerať?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Disney rozprávka s názvom Atlantída: Stratená ríša vyšla ešte v roku 2001, no stále sa nájdu ľudia, ktorí tento film obľubujú, hlavne kvôli jeho podmorskej tematike. Pre film bolo naplánované aj pokračovanie, no nikdy sa ani len nezačalo vyrábať. Režisér Kirk Wise však odhalil nepoužitý scenár k filmu Atlantída 2, ktorý nám aspoň kúsok naznačil, ako mala vyzerať druhá časť.

Atlantída 2 – čo nám prezradil nepoužitý scenár?

Režisér prvého filmu Kirk Wise odhalil, že mal už zhruba napísaný aj scenár k pokračovaniu, no keďže si ho štúdio neobjednalo, nikdy nevznikol. Režisér bol však so scenárom veľmi spokojný a preto sa s nami podelil o detaily, o čom mala Atlantída 2 byť. Ako prvé k filmu povedal, že išlo o plnohodnotný film a že nešlo o spojenie so seriálom, ktorý Disney k filmu začal vyrábať.

atlantída stratená ríša
Zdroj: forbes.com

Kreatívny tím mal veľké plány a scenár mal byť plný dejových zvratov. Plánovaný bol aj nový záporák. Podľa režiséra mal nosiť veľké, strašidelné, vlnené, objemné oblečenie v štýle vojakov z prvej svetovej vojny a s maskou, ktorá by mu zakrývala celá tvár. Celkovo sa mal záporák podobať na Dartha Vadera zo Star Wars ságy.

Tento záporák sa mal snažiť získať kontrolu nad Atlantídou a pokračovať tam, kde záporák z prvej časti Rourke skončil. Zvratom v deji malo byť odhalenie zločinca, ktorým mala byť Helga Sinclairová (pravá ruka Rourka z prvej časti). Dej filmu mal byť fascinujúci a o niečo temnejší ako prvá časť.

atlantída stratená ríša rourke a helga
Vpravo je Rourke, vľavo je Helga; Zdroj: sk.pinterest.com

Chystá sa hraný remake filmu?

Hollywoodom sa šíria fámy, že Atlantídu čaká hraný remake, podobne ako veľa ďalších klasických rozprávok od Disneyho. Takto prerobené boli napríklad Leví kráľ alebo Kniha džunglí. Detaily okolo možného filmu sú zahmlené, avšak vraj sa už začalo s nejakými prípravami. Zatiaľ nie je isté, či film vyjde do kín, alebo len na Disney+.

V istom čase sa zdalo, že režisérom filmu bude Guillermo Del Toro, to sa však ukázalo ako falošná správa. V poslednom čase sa však špekuluje nad predstaviteľom hlavnej postavy, Milom Thatchom. Veľa ľudí by tam rado videlo obľúbeného herca Toma Hollanda. Nahráva tomu aj fakt, že Holland je aktuálnym Spider-Manom v MCU, ktoré patrí pod štúdio Disney.

atlantída stratená ríša tom holland
Zdroj: themotherofallnerds.com

Prerobenie klasických rozprávok do hraných verzií čaká aj klasiky ako Herkules, Robin Hood alebo The Black Cauldron. Atlantída by teda pokojne mohla byť aj ďalšia možnosť na prerobenie a určite by si našla fanúšikov. Tvorcovia budúceho hraného remaku možno použijú aj nepoužitý scenár k filmu Atlantída 2. Zatiaľ však nič nie je isté a nám nezostáva nič iné, len čakať.

Mali ste radi túto kreslenú rozprávku? Uvítali by ste jej hraný remake? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -