Filmy

Podobá sa Atomic Blonde na Johna Wicka až príliš? Charlize Theron sa za svoju inšpiráciu nehanbí!

Herečka Charlize Theron sa vyjadrila, ako ju John Wick inšpiroval k natočeniu novinky Atomic Blonde. Akčný film, ktorý sa do našich kín dostal len tento štvrtok je súčasťou zoznamu snímok, ktoré potvrdzujú, že Theron je naozaj jednou z najlepších akčných hviezd svojej generácie. Okrem iného to potvrdzuje aj jej Oscar za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

O čom je novinka Atomic Blonde?

S príbehom vychádzajúcim z knihy The Coldest City od Anthonyho Johnstona a Sama Harta sa nám predstavuje akčný film s naozaj zaujímavým dejom. Theron je agentkou MI6 menom Lorraine Broughton. V najnovšej misii je poslaná do východného Berlína len pár týždňov pred strhnutím Berlínského múru v roku 1989.

Keď však dorazí na miesto, Lorraine sa musí prebiť cez hordu rozličných nepriateľov, aby anglickej tajnej službe navrátila cenné a vysoko utajené dokumenty. Ak by agentka zlyhala, KGB by mohlo s pomocou odtajnených informácií viesť Studenú vojnu po mnoho ďalších desaťročí. V boji sa Lorraine stretne aj s nebezpečným Davidom Percivalom, ktorého stvárnil úžasný James McAvoy.

dunkirk boxoffice

Charlize Theron vo filme Atomic Blonde; zdroj: vox.com

V nedávnom rozhovore sa herečka Charlize Theron vyjadrila, že pustiť sa do nakrúcania ambicióznej akčnej snímky sa rozhodla až potom, ako videla prvý John Wick film. Len potom sa Theron rozhodla o role diskutovať s režisérom Davidom Leitchom:

Milujem tie filmy. V skutočnosti to bolo len kvôli tomu prvému, prečo som sa rozhodla skontaktovať režiséra Davida Leitcha, ktorý spolupracoval na prvom Johnovi Wickovi. Som obrovskou fanúšičkou Wicka a myslím si, že Keanu je v žánri akčných filmov dokonalý.

Na povrchu sa Atomic Blonde javí ako klasický špionážny príbeh. Z vyjadrení Theron je však jasné, že filmu by vôbec nevadilo porovnávať sa s thrillerom, akým je John Wick. A vskutku, Leitchov nový počin dokázal skombinovať tieto dva štýly, vrátane prenesenia vizuálnej krásy a choreografie Wicka do Atomic Blonde.

Čo si o filme Atomic Blonde myslíte vy? Mnoho ľudí snímku prehlásilo za ženskú verziu Johna Wicka, no v skutočnosti ide o skvelú kombináciu viacerých akčných žánrov.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár