Podobá sa Atomic Blonde na Johna Wicka až príliš? Charlize Theron sa za svoju inšpiráciu nehanbí!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herečka Charlize Theron sa vyjadrila, ako ju John Wick inšpiroval k natočeniu novinky Atomic Blonde. Akčný film, ktorý sa do našich kín dostal len tento štvrtok je súčasťou zoznamu snímok, ktoré potvrdzujú, že Theron je naozaj jednou z najlepších akčných hviezd svojej generácie. Okrem iného to potvrdzuje aj jej Oscar za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

O čom je novinka Atomic Blonde?

S príbehom vychádzajúcim z knihy The Coldest City od Anthonyho Johnstona a Sama Harta sa nám predstavuje akčný film s naozaj zaujímavým dejom. Theron je agentkou MI6 menom Lorraine Broughton. V najnovšej misii je poslaná do východného Berlína len pár týždňov pred strhnutím Berlínského múru v roku 1989.

Keď však dorazí na miesto, Lorraine sa musí prebiť cez hordu rozličných nepriateľov, aby anglickej tajnej službe navrátila cenné a vysoko utajené dokumenty. Ak by agentka zlyhala, KGB by mohlo s pomocou odtajnených informácií viesť Studenú vojnu po mnoho ďalších desaťročí. V boji sa Lorraine stretne aj s nebezpečným Davidom Percivalom, ktorého stvárnil úžasný James McAvoy.

dunkirk boxoffice
Charlize Theron vo filme Atomic Blonde; zdroj: vox.com

V nedávnom rozhovore sa herečka Charlize Theron vyjadrila, že pustiť sa do nakrúcania ambicióznej akčnej snímky sa rozhodla až potom, ako videla prvý John Wick film. Len potom sa Theron rozhodla o role diskutovať s režisérom Davidom Leitchom:

Milujem tie filmy. V skutočnosti to bolo len kvôli tomu prvému, prečo som sa rozhodla skontaktovať režiséra Davida Leitcha, ktorý spolupracoval na prvom Johnovi Wickovi. Som obrovskou fanúšičkou Wicka a myslím si, že Keanu je v žánri akčných filmov dokonalý.

Na povrchu sa Atomic Blonde javí ako klasický špionážny príbeh. Z vyjadrení Theron je však jasné, že filmu by vôbec nevadilo porovnávať sa s thrillerom, akým je John Wick. A vskutku, Leitchov nový počin dokázal skombinovať tieto dva štýly, vrátane prenesenia vizuálnej krásy a choreografie Wicka do Atomic Blonde.

Čo si o filme Atomic Blonde myslíte vy? Mnoho ľudí snímku prehlásilo za ženskú verziu Johna Wicka, no v skutočnosti ide o skvelú kombináciu viacerých akčných žánrov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -