Audi sa ešte tento rok ukáže s novým 500-koňovým motorom pre luxusné SUV modely

Nenechajte si ujsť

Audi išlo už dlhšie proti konkurencii, ktorá vo svojich najvýkonnejších SUV používala benzínové motory. Robilo to tak mnoho veľkých automobiliek a možno aj vďaka tomu si veľa fanúšikov naftových motorov kúpila práve jedno z vozidiel SQ7 alebo SQ8.

Po novom sa však Audi odhodlalo k veľkému zvratu. O tom, že príde benzínový oturbený motor sa vedelo už dlhšie, no oznámený bol len pre Ameriku. Momentálne sa teda dozvedáme, že príde aj k nám. Pomôže tento krok populárnej nemeckej automobilke alebo jej naopak uškodí?

Výkon na úkor spotreby

Audi SQ7, ako aj SQ8, boli vyhľadávané aj pre ich výkonný 4.0 V8 TDI motor, ktorý dokázal čo to ušetriť na tankovaní. Oproti konkurencii tak mohli spokojní majitelia tankovať menej. Avšak nebola to úplne zbesilá jazda, aká príde už tento rok.

SQ7 a SQ8
Zdroj: autobible.euro.cz

Vyše 500 koní v luxusných SUV zabezpečí zrýchlenie z 0 na 100 za 4,1 sekundy. Musíme brať do úvahy, že samotné auto váži cez 2500 kg, čiže zrýchlenie je priam neuveriteľné. Avšak na nemeckých diaľniciach sa úplne nevyjašíme. Maximálna rýchlosť je totižto obmedzená na 250km/h. No povedzme si úprimne, potrebujeme pri takomto aute vyššiu maximálku?

Tankovanie už nebude taká zábava, ako pri dieslových motoroch. Audi oznamuje, že by sme sa mali pripraviť na priemernú spotrebu cez 12 l na 100 kilometrov jazdy.

SQ7 a SQ8 majú najlepšie predpoklady aj na športovejšiu jazdu

Asi ani jedno z týchto áut neuvidíme na žiadnych veľkých závodoch, no pre rekreačnú športovejšiu jazdu majú najlepšie predpoklady. A to sa nebavíme len o obrovskom výkone. Autá budú mať totižto športový, vzduchový podvozok a kolesá bude poháňať quattro, čiže klasická štvorkolka. V zákrutách nám zas bude pomáhať špeciálne upravený športový diferenciál.

SQ7 a SQ8
Zdroj: autoviny.sk

Obe autá sa dostanú k šťastným majiteľom už čoskoro

SQ7 ako aj SQ8 by sa mali k prvým majiteľom dostať čoskoro, a to už túto jeseň. Cenovku majú obe Audiny nastavené nad 90 000 €, Konkrétne pri SQ8 sa bude cena pohybovať od 100 000 €.

Čo hovoríte na prekvapivý prechod Audi z naftových motorov na benzínové? Myslíte si, že to automobilke pomôže, alebo skôr uškodí?

Zdroj: audi-mediacenter.com, autocar.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -