Nabitý týždeň plný prekvapení a tradičných receptov na úspech vyzdvihuje klasiku i moderné! | boxOFFICE#24

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pomaly odchádzajú samostatné dni, no celé týždne pred nami záhadne zdanlivo utekajú. Každým momentom sú mladí študenti šťastnejší a šťastnejší, pretože letné prázdniny sú už na dosah. Okrem kúpania a naháňania dievčat či chlapcov s partiou sa však leto vyznačuje tými najväčšími filmami roku. Ako to dáva zmysel, počas letných prázdnin si radostne užívajú aj filmové štúdiá, ktorým počas tohoto obdobia do vreciek pribúda najväčšie množstvo peňazí. Tento týždeň nás však okrem zaručených receptov na úspech zaujalo aj zopár iných snímok. Ako teda dopadol boj medzi neočakávanými prekvapeniami a starou klasikou? Opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb!

Autá 3 boxoffice

Prvého miesta sa ujal film Autá 3, najnovší animák od štúdia Pixar/Disney. Počas prvých troch dní si dokázal príbeh o živých autách zarobiť 53,5 miliónov, čo tvorí zatiaľ najmenší debut tejto filmovej série. Autá žiaľ trpeli po vydaní hrôzostrašného druhého dielu, po ktorom sme sa uistili, že medzi najväčšie značky ako Hľadá sa Nemo/Dory či Inside Out Bleskový McQueen nepatrí. Príbeh sa však aj naďalej pozdáva prevažne deťom, čo zaručuje, že zopár eur za lístok a dve hodiny svojho života musí zaplatiť aj ochotný rodič. Je však už možné, že filmová séria naozaj patrí do dôchodku, ktorým sa tretia časť tak milo a bezbranne zaoberala. Ak ste tak ešte neučinili, prečítajte si našu recenziu.

Druhé miesto patrí už legendárnej Wonder Woman s 40,7 miliónmi. Po dvoch nesmierne úspešných týždňoch však Diana Prince už nevládala bojovať a z trónu ju zhodilo živé závodné auto. Kriticky najúspešnejší film DCEU si celosvetovo zarobil už 571,8 miliónov dolárov.

Očakávania predčil a na tretie miesto sa dostal biopic Tupaca Shakura s názvom All Eyez On Me. Vďaka popularite témy dokázal film prekonať negatívne recenzie a za prvé tri dni si zarobiť 27 miliónov dolárov. Bude zaujímavé sledovať, ako sa tržby vyvinú v nadchádzajúcich týždňoch. Pravdepodobne však ostanú vysoké vďaka faktu, že snímka poputuje do ďalších kútov sveta.

All Eyez On Me
Zdroj: youtube.com

Filmom číslo štyri je nová Múmia s 13,9 miliónmi. Nakopnutie Dark Universe štúdia Universal si celosvetovo na účet pripísalo už 295,6 miliónov. S novými Transformermi za rohom sa však tržby celkom určite rapídne znížia a nastane čoraz väčší pokles záujmu divákov.

Top päť nám zakončuje 47 Meters Down. Najnovší film z žánru ľudia verzus žraloky si počas debutového víkendu zarobil 11,5 miliónov, čím prekonal očakávania. Snímka bola natočená ekonomicky s rozpočtom iba 12 miliónov dolárov. Samozrejme, na takýto film nemusí mať každý náladu, no zatiaľ vidíme, že Entertainment Studios sa thriller podaril.

Päť ďalších

Šiestym filmom sú Piráti Karibiku: Salazarova pomsta s 8,4 miliónmi. Najnovšia výprava Jacka Sparrowa si na domácej pôde zarobila už 150 miliónov dolárov.

S prekvapeniami pokračujeme aj na siedmom mieste, kde sa umiestnila komédia Divoká babská jazda s 8 miliónmi. Snímka, ktorá obdržala prevažne negatívne recenzie za úspech vďačí hviezdnemu hereckému obsadeniu vrátane Scarlett Johansson. Štúdio Sony však čakalo väčší úspech. Na odreagovanie s dievčatami v kine počas letného večera však film postačí.

Divoká babská jazda trailer
Zdroj: fandango.com

Na ôsmom mieste je Captain Underpants: The First Epic Movie s 7,3 miliónmi. Najnovší počin štúdia DreamWorks si v USA zarobil už 27,9 miliónov dolárov.

Deviate mieste patrí marvelovke Strážcovia Galaxie 2. Gigantický hit si počas siedmeho víkendu zarobil 4,9 miliónov. Celosvetovo tržby činia už 844,3 miliónov dolárov.

Desiatym a posledným filmom na zozname je horor It Comes At Night s 2,6 miliónmi. Zaujímavý projekt si doteraz v USA zarobil už 11,1 miliónov dolárov.

  1. $53,547,000   Cars 3
  2. $40,775,000   Wonder Woman
  3. $27,050,000   All Eyez on Me
  4. $13,916,010   The Mummy (2017)
  5. $11,500,000   47 Meters Down
  6. $8,458,000     Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
  7. $8,040,000     Rough Night
  8. $7,350,000     Captain Underpants: The First Epic Movie
  9. $4,982,000     Guardians of the Galaxy Vol. 2
  10. $2,616,600     It Comes At Night

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -