Koenigsegg sa už čoskoro chystá poraziť Bugatti. Prekonajú Švédi hranicu 500 km/h?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koenigsegg čoskoro porazí Bugatti

Monštruózne vybavené Bugatti Chiron ešte v septembri 2019 prekonalo rýchlostný rekord 300 míľ za hodinu. Vylepšenej verzii s názvom Chiron Super Sport 300+ sa podarilo dosiahnuť presne 304,77 mph (490,48 km/h). Keď teda švédska automobilka Koenigsegg prehrala proti luxusnému Francúzovi, rozhodli sa, že pri závode k hranici 500 kilometrov za hodinu sa to už opakovať nebude.

Ako informuje zahraničný portál Motor1, Švédi by o titul najrýchlejšieho produkčne vyrábaného auta chceli zabojovať špeciálne upravenou verziou svojho Koenigsegg Jesko. Toto superauto bolo oficiálne predstavené len necelý rok dozadu na autosalóne v Ženeve ako náhrada za Ageru RS. Automobilka vtedy zbežne spomenula, že je pripravovaná aj verzia Jesko 300, ktorá, ako už napovedá názov, dokáže prekonať hranicu 300 mph.

Pre informáciu, 300 mph je 482,8 km/h.

automobilka koenigsegg
Zdroj: moneyinc.com

Krok navyše, opäť v Ženeve?

Nová správa od The Supercar Blog hovorí, že nové Jesko bude omnoho rýchlejšie, ako sme si pôvodne mysleli. Koenigsegg totižto údajne pracuje na verzii, ktorá pokorí ďalšiu veľkú rýchlostnú bariéru – 500 km/h (310,6 mph).

Nie je známe, či pôjde o samotné Jesko 300, alebo ešte nejakú špeciálnejšiu, výkonnejšiu a agresívnejšiu verziu či dokonca úplne nové auto. Vieme však, že jeho prvý koncept by mal pred svetom debutovať už v Ženeve počas tohtoročného autosalónu. Ten sa, mimochodom, koná v dňoch 5. 3. – 15. 3. 2020.

Koncept zatiaľ najambicióznejšieho superauta automobilky sa má volať Mission 500 a má byť jedným z troch modelov, ktoré Koenigsegg na 89. ročníku Geneva Motor Show vystaví. Tajné zdroje totižto hovoria, že Švédi tento rok siahli po väčších priestoroch, a to práve preto, aby sa mohli predviesť naozaj vo veľkom. Tieto správy však ešte neboli oficiálne potvrdené, neberte ich teda za isté.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Aktuálne sa má svet superáut tak, že o prekonanie hranice 500 km/h sa snažia viaceré automobilky. Len jednou z nich je Hennessey, ktoré vyvíja Venom F5 s výkonom 1 817 koní. O titul bojuje aj Tuatara od výrobcu SSC North America a ďalší. Komu sa to nakoniec podarí? Napíšte nám, čo si myslíte vy.

Zdroj: thesupercarblog.com, motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -