Ikonické autá z Fast & Furious sú na predaj za smiešnu cenu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Fast & Furious patrí na vrchol rebríčka filmov, ktoré automobilový nadšenec musí mať napozerané minimálne 20-krát. Pozor! Nehovorím o najnovšej časti, kde už ide viac o drámu a prestrelky, ale o prvé tri filmy, ktoré sa zapísali nielen do svetovej histórie, ale aj do našich sŕdc.

Minulý rok sa konalo turné Fast & Furious Live. Toto „angažmá“ brázdilo výstaviská a zimné štadióny po celej Európe. My na Slovensku sme možno také šťastie nemali, ale ak ste mali cestu do Prahy tak môžete ľutovať. Alebo nie? Názory na toto predstavenie sa rozchádzajú. Za veľa peňazí málo muziky?

Veľkolepá prehliadka mala prísť pôvodne  v roku 2019 aj do Ameriky, ale podľa slov magazínu carbuzz je to chudobné predstavenie. Nízky predaj lístkov viedol k zániku tejto prehrotenej úchylky. Teraz spoločnosť radšej vymenila haly za administratívne priestory a plánuje mnohé z kaskadérskych vozidiel predať. Už teraz si ich môžete prezrieť na online aukcii, ktorá vyvrcholí na konci januára.

Aký je výber? Nájdete tu niekoľko originálnych áut, ktoré si svoju rolu zahrali vo filme, ale niektoré autá zo show boli iba repliky. Tak napríklad, jedným z nich je takzvané „ramp-car“ z Fast & Furious 6. Aj keď vyzerá, že z neho moc nezostalo, motor V8 zo Chevroletu LS a trojstupňová automatická prevodka z neho robia výkonnú štvorkolku ak ste šejk a máte vlastnú púšť. Počiatočná cena tohto modelu je približne 12 000 eur.

autá z Fast & Furious
Zdroj: startstop.sk

Na predaj je aj Nissan 350Z, na ktorom zletel DK (Drift King) pri poslednom závode. Túto japonskú krásku poháňa 6,2 litrová V8 so šesťstupňovou sekvenčnou prevodovkou. Plusom je nastaviteľné zavesenie a modifikácia motoru. 26 000 eur za niečo takéto sa zdá možno málo, ale vyvolávacia cena sa určite zdvihne.

autá z Fast & Furious
Zdroj: startstop.sk

A teraz je tu jedinečná príležitosť pre tých, čo vždy chceli Lambo! Ten, kto videl Fate of the Furious 8 si určite pamätá, že do arktickej zimy si všetci vybrali vhodné auto, iba Roman vzal z garáže vysnívané oranžové Lamborghini Murcielago LP640. Auto v aukcii má pod kapotou V6 s pohonom Jaguar, ktorý premieňa výkon vďaka prevodovke z Porsche Boxter. Auto má aj upravený interiér. Prvotná ponuka by mala byť vo výške 22 000 eur.

autá z Fast & Furious
Zdroj: startstop.sk

Chcete legendu? Nech sa páči

Ak ste ale pravý fanúšik, tak Vás vyššie spomenuté vozidlá zaujímajú menej, lebo čakáte na autá z jednotky či dvojky. Poteším Vás. Legendárny Dennis McCarthy, ktorý od roku 2006 postavil každé vozidlo Fast & Furious pridá do aukcie aj repliky. Patria medzi ne tie najslávnejšie – Toyota Supra Targa, na ktorej jazdil Paul Walker, rovnako ako Mazda RX-7, Honda S2000 či ikonický Nissan Skyline GT-R podsvietený ledkami.

Viete čo je ale najväčšia škoda? Ak by ste niektoré z týchto áut už teda kúpili, legálne na ulici si s nimi v živote nezajazdíte. Ani keď máte hlboko do peňaženky. Vozidlá totižto boli upravované iba pre filmové scény, takže modifikácie ktoré v sebe majú im nikdy neumožnia pokoriť zákonné stanovy. Obrovská škoda!

Zdroj: startstop.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah