BMW X8 M bude hybridné monštrum s výkonom 750 koní. Kedy sa nám predstaví klasická verzia?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Automobilka BMW si pre nás pripravila skvelú novinku a ich pripravovaný model X8 M by mal byť v procese vývoja. Aj keď táto informácia nebola oficiálne potvrdená výrobcom, mali by sme sa dočkať kríženca, ktorý svojim výkonom očarí.

Pri modeli X7 išlo taktiež o kríženca so zaoblenou strechou. Spoznáme prvky, ktoré sme taktiež mohli vidieť pri modeloch X6 alebo X5. Avšak pri X8 M by sa mali všetky špecifikácie zmeniť a na rad by mal prísť aj modernejší dizajn.

BMW X8 M hybrid
Zdroj: motor1.com

Aký výkon v sebe skrýva hybridné BMW X8 M?

Krycie meno pre model X8 M je Rockstar. Pod kapotou pripravovaného kúsku nemeckej automobilky by sa mal nachádzať štvorvalcový motor V8 turbo s objemom 4,4 litra. Spoločnosť mu bude vyrábať aj elektromotor, ktorý celkovému výkonu dodá viac ako 200 konských síl (146 kW).

Konečným výsledkom by mal byť hybrid s pohonom všetkých kolies a výkonom až 750 konských síl (559 kW). Jednou z hlavných výhod bude aj sklon pohonu, pri ktorom dokáže vozidlo všetku energiu vyslať smerom dozadu, čo bude viesť k lepšiemu pohonu zadných kolies. S takýmto typom vozidla sme sa mohli naposledy stretnúť pri súčasnom modeli BMW M5.

BMW X 8 M rumors
Zdroj: autoblog.com

Štandardná verzia X8 príde koncom roka 2020

BMW nám do dnešných dní veľa neprezradilo, ale vôbec sa im nemôžeme čudovať. Následky pandémie nenechali chladnými ani Nemcov a tak museli väčšinu pôvodných plánov pozmeniť. Ale ako to vyzerá so štandardnou verziou X8?

Ešte predtým, ako na cestách uvidíme X8 M, automobilka by nám mala predstaviť štandardnú verziu. Predchádzajúce fámy nám prezradili, že by sa tak malo udiať ešte v roku 2020. Neuvidíme ho však v celej kráse, ale len koncept. Do dnešných dní sme nevideli ani maskovaný prototyp a preto je otázne, kedy sa tak udeje. Bez ohľadu na to, ako sú výrobcovia na tom, stále majú dostatok času, aby všetky svoje nápady zrealizovali a vylepšili.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nové BMW X8 M, ktorého výkon predčil konkurenciu? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -