Nikdy by ste neuhádli, koľko ľudí si už objednalo auto Tesla Cybertruck

Nenechajte si ujsť

Tesla Cybertruck sa predáva ako teplé rožky

Elon Musk pred menej ako pol rokom predstavil nové terénne auto pohánané čisto na elektrinu s názvom Tesla Cybertruck. Za túto krátku chvíľu nárastol záujem ľudí o toto futuristické vozidlo. K dnešnému dňu spoločnosť Tesla eviduje už viac ako 550 000 objednávok.

V predobjenávacom formulári si môžete vybrať varianty pohonu od jedného až po tri motory. Auto ešte nie je oficiálne v predaji, ale ak si k celkovej cene priplatíte $100, tak si ho môžete predobjednať.

Aké má mať vlastnosti a funkcie?

Zrýchlenie tohto vozidla z 0 na 100 km/h sa pohybuje okolo 2,9 až 6,5 sekundy. Záleží na verzii. Tá s tromi motormi by mala tento šprint prekonať s časom pod 3 sekundy. Pre porovnanie, toto zrýchlenie sa zhoduje napríklad s ikonickými superautami McLaren 12C alebo Lamborghini Aventador. To je podľa mňa na terénne auto naozaj špičkový výkon.

Taktiež dokáže prejsťštvrť míle (400 metrov) za 10,8 sekundy. Ako môžete vidieť v ukážke, auto je obrnené ultra silnou oceľou, takže vystrelená guľka z 9 mm pištole ani neprešla cez bočné dvere vozidla. Okná sú vybavené priehľadnými kovmi, čo umožňuje väčšiu odolnosť oproti normálnym oknám áut a ochranu voči ostrým predmetom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

A v akých cenách sa pohybujú tieto verzie Cybertrucku?

1. S pohonom single motor RWD (čo znamená, že má  1 motor) 

  • Táto verzia ponúka zrýchlenie 0-100 km/h za 6,5s.
  • Dojazd až 400+ km na plné nabitie. 

Začiatočná cena je 36 745 €

2. S pohonom dual motor AWD (2 motory)

  • Zrýchlenie na 100km/h je 4,5s.
  • Dojazd až 480+ km na plné nabitie.
  • Pohon všetkých kolies.

Začiatočná cena je 45 952 €

3. S pohonom tri motor AWD (3 motory)

  • Zrýchlenie na 100km/h je 2,9s.
  • Dojazd až 800+ km na plné nabitie. 
  • Taktiež pohon všetkých kolies.

Začiatočná cena je 64 419 €

Ku každej verzii sa dá za 6 450 € dokúpiť funkcia „Full Self-Driving„. To znamená, že máte autopilot, takže vôbec nemusíte šoférovať. Ak si potrebujete chvíľu oddýchnuť, tak stačí nastaviť cieľovú adresu a vozidlo vás tam samo odvezie. No neznie to skvelo? Podľa mňa áno.

Na internete zatiaľ nie sú žiadne videá Cybertrucku s autopilotom. Môžeme sa preto vo videu vyššie zatiaľ inšpirovať touto funkciou v už existujúcich modeloch značky Tesla.

Zdroj: tesla.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -