Autori Resident Evil Village vás v novom vývojárskom videu pozývajú do hrôzostrašnej dediny

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Hororová dedinka otvára svoje brány

Resident Evil Village má vyjsť už budúci rok, takže je len pochopiteľné, že sa ho autori snažia pútavou formou predstaviť fanúšikom. Tentokrát tak urobili prostredníctvom viac ako päťminútového vývojárskeho videa, ktoré sa zaoberá konceptom dediny, jej spracovaním a celkovým dopadom na koncového užívateľa.

Režisér očakávaného projektu Morimasa Sato vysvetľuje, že keď autori z Capcomu pracovali na číselnom predchodcovi, Ethan Winters (hlavná postava) bol primárne oknom do hororového sveta. Vývojári sa nesnažili o vytvorenie plnohodnotného charakteru, skôr šlo o medzičlánok, ktorý bol schopný hráčom sprostredkovať strach a ďalšie hrôzy na vlastnej koži.

Ďalej však hovorí, že si s ním zainteresovaní autori vytvorili akési puto. Jednoducho ich zaujímalo, čo sa tejto hernej postavičke stane po skončení udalostí siedmeho dielu žánrovej ságy. Najmä preto je Ethan hrdinom i prichádzajúcej iterácie s podtitulom Village.

Autori Resident Evil Village predstavujú koncept dediny

Art Director zasa tvrdí, že pokračovanie nie je iba o horore. Úlohou všetkých údajne bolo stvoriť dedinu, ktorá je nádherná, avšak strašidelná súčasne. Samozrejme, tvorcovia tak trochu hovoria v hádankách, avšak nejedenkrát spomínajú, že prostredia majú byť krásne, ale zároveň je ich úlohou desiť.

Je otázne, ako sa podobný cieľ prejaví pri priamom kontakte s hrou, no dizajn lokácií i samotných monštier je evidentne unikátny a v rámci značky dokonca nevidený. Možno povedať, že Capcom vstupuje na neprebádané územie, s ktorým nemá toľko skúseností. Ostatne, štvrtý diel série, s ktorým novinku fanúšikovia porovnávajú, bol vedený v diametrálne odlišnom duchu.

Režisér Morimasa k tejto téme dodáva, že nechal dizajnérom voľnú ruku pri tvorení. On však rozhoduje, čo budú hráči cítiť. Prostredníctvom jednotlivých pasáží sa pokúsi predstaviť krásu, inokedy zasa des na pohľad nehostinnej dediny.

autori resident evil village developer video
Zdroj: playstation.com

Pri tejto príležitosti spomína i hrateľnosť, ktorá nás má prinútiť myslieť. Nebude jednoduché zvoliť najlepšiu stratégiu, pričom dôraz je kladený aj na prieskum, počas ktorého neraz natrafíme na niečo zaujímavé. Podľa všetkého sa máme rozhodovať ako skutoční ľudia a nie ako herná postavička. Podobný aspekt figuroval už v sedmičke, ktorá rozhodne nebola iba divokou akčnou jazdou, ale tradičným survival hororom s patričnými žánrovými náležitosťami.

V úplnom závere sa dozvedáme, že Village vezme niekoľko „aspektov“ Ethana a prostredníctvom nich prerozpráva celý jeho príbeh. To má byť jadrom príbehu očakávanej novinky, aspoň podľa slov jej režiséra. Tak čo, páči sa vám obdobná autorská vízia?

Čo hovoríte na takéto predstavenie? Zaujímajú vás podobné videá, ktoré preberajú jednotlivé prvky dopodrobna, prípadne preferujete tradičné trailery? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -