Film Avatar 2 si budeme môcť pozrieť v 3D bez nutnosti okuliarov! Režisér James Cameron opäť posúva hranice technológie.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Režisér James Cameron je uznávaný ako jeden z najviac inovatívnych filmárov. Zároveň je zodpovedný za mnoho z najväčších a najúspešnejších hitov Hollywoodu. Či už ide o Terminátora, Votrelcov či Titanic, svoje meno vo svete kinematografie zanechal. Potom však prišiel s filmom Avatar – vizuálne nádherným a technologicky pokročilým počinom, ktorý otriasol kinosvetom. V tabuľkách a zoznamoch sa totiž s 2,7 miliardami dolárov podpísal ako najzárobkovejší film všetkých čias.

Rekord Avatarovi patrí už 8 rokov a od vtedy na film mnoho divákov aj zabudlo. Cameron však medzičasom usilovne pracoval na štyroch pokračovaniach, aj napriek tomu, že mnohí tvrdia, že je na ne už prineskoro. Camerona to však nezaujíma. Ako správny revolucionár si ide za svojim snom a s filmom Avatar 2 opäť prekoná hranice technológie 3D.

avatar
Dvojica, ktorá nás všetkých dokázala očariť, zdroj: movieweb.com

Avatar 2 v 3D bez okuliarov?

Ako nám bolo odhalené portálom Inquisitr, produkčná firma Camerona s názvom Lightstorm Entertainment rozširuje partnerstvo so spoločnosťou Christie Digital, pričom obe strany spolupracujú na 3D prevedení filmov Avatar 2, 3, 4 a 5. Ich konečným cieľom je 3D bez nutnosti špeciálnych okuliarov. Svoj sen si splnia dôvernou spoluprácou, pri ktorej sa James Cameron dostane k hypermodernej technológii RGB laserových projektorov.

Nový systém projektorov bol označený ako „pure laser„, pričom dokáže vyprodukovať až 60 000 lumenov, čo má za následok svetlý obraz pri neskutočne vysokom počte snímok za sekundu. Výsledkom bude čistší a kvalitnejší obraz, ako kedykoľvek predtým – čo pri 3D uvítame. Detaily a špecifické podrobnosti ohľadom technológie, ktorá sľubuje veľkú zmenu v kinách po celom svete ešte neboli odhalené a zatiaľ sú udržované v tajnosti. Taktiež treba zvážiť fakt, že všetky kiná by museli svoje staré projektory vymeniť za tie nové od spoločnosti Camerona.

Avatar 2
Zdroj: avatarmovie.com

Produkcia filmu Avatar 2 začína už tento september. Je teda len otázkou času, kedy sa na povrch dostanú bližšie informácie ohľadom revolučných projektorov. Je však ťažké povedať, ako dlho bude trvať, kým sa implementujú do väčšiny kín sveta. Keďže pokračovania Avatar 2 i 3 budú natáčané súčasne, pričom prvé z nich vyjde v roku 2020, Cameron ma ešte stále tri roky na zdokonalenia a riadny vývoj.

Či už máte o filmy samotné záujem, alebo nie, ide o vzrušujúce prehlásenie. Viete si predstaviť 3D bez nutnosti okuliarov? Myslíte si, že dokáže James Cameron opäť zmeniť celú kinematografiu?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -