Podarí sa filmu Avatar 2 zarobiť viac ako Avengers: Endgame? Tento herec v tom má jasno

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Minulý rok prekonal MCU film Avengers: Endgame fantazijný film Avatar od režiséra Jamesa Camerona, ale pripravované pokračovanie Avatar 2 si pravdepodobne svoje prvenstvo prevezme naspäť.

Pôvodného Avatara sme si mohli užiť ešte v roku 2009, a tak sa po viac ako 10 rokoch ocitneme opäť na mieste zvanom Pandora. V ňom sa môžeme pripraviť aj na návrat herca Stephena Langa, ktorý je o úspechu filmu značne presvedčený.

avatar 2 foto
Zdroj: Disney via variety.com

Avatar 2 alebo Endgame? Kto podľa Langa zarobí viac?

67-ročný herec si zahral v majstrovskom diele Jamesa Camerona z roku 2009 neľútostného Colonela Quaritcha. Tomu sa zatiaľ z neznámych dôvodov podarilo vyhnúť smrti a počas najnovšieho rozhovoru bol herec postavy požiadaný o odpoveď na jednoduchú otázku. Zarobí podľa neho Avatar 2 väčší balík peňazí, ako sa podarilo Avengers: Endgame?

„Očakávam to.“

 

Podobného názoru sme aj my a Avatar 2 sa nájde na zozname veľkého počtu filmových fanúšikov. A pravdepodobne aj tých, čo toho o filmoch moc nevedia. Ako to však celé dopadne uvidíme až koncom roka 2021.

Je Avatar 2 najočakávanejším filmom poslednej dekády?

Keď sme sa ešte v roku 2009 dočkali filmu Avatar, po prvom víkende mu na účte svietila suma 77 miliónov dolárov. Takéto čiastky sa im podarilo zarobiť aj v nasledujúcich týždňoch, čím sa finálna suma zasadila na prvom mieste ako najlepšie zárobkový film všetkých čias.

Fantazijný blockbuster Avatar do dnešného dňa zarobil celosvetovo až 2,79 miliárd dolárov. Takáto suma stačila na to, aby sa mu podarilo udržať prvenstvo skoro celú dekádu. Všetko zmenili v roku 2019 najnovší Avengeri, ktorých zrežírovali bratia Russovci. Avengers: Endgame zarobil o približne 7 aj pol milióna viac a so sumou 2,8 miliárd dolárov prezval po Avatarovi zaslúžený trón.

Za zaujímavosť určité stojí aj film Star Wars: Sila sa prebúdza, ktorý bol tiež považovaný za najočakávanejší film dekády. Štúdio Disney však samých seba v zárobku nepredbehli a do dnešného dňa im patrí prvé a štvrté miesto najlepšie zárobkových filmov. V strede medzi nimi, druhé a tretie miesto, patrí filmom Jamesa Camerona, kde okrem Avatara nájdeme aj Titanic.

avatar 2 foto
Zdroj: Disney via variety.com

Ktorému z troch pripravovaných Avatar pokračovaní sa podarí prekonať hranicu 3 miliardy?

Prvé pokračovanie by malo zavítať do kín 16. decembra 2021, takže si na odpoveď budeme musieť počkať. Ak sa mu to náhodou nepodarí, čo sa však neočakáva, šancu zmeniť to dostane Avatar 3. Toho sa dočkáme v roku 2023 a Avatar 4 dokončí sériu v roku 2025.

Vizionársky režisér James Cameron nás nechá čakať ešte ďalší jeden rok, pričom dokopy to bude až dlhých 12 rokov. Na pôvodného Avatara sme však nezabudli ani po tak dlhej dobe a čím je pokračovanie bližšie, tým viac ľudí sa pridáva do skupiny zvedavých. Dáte filmu šancu aj vy?

Endgame už máme za sebou a na rade je Avatar 2. Podarí sa modrým kreatúram zarobiť viac ako komiksovým hrdinom z Marvelu? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov.   

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -