Avatar 2 začne natáčanie bez režiséra. James Cameron musí podstúpiť povinnú štátnu karanténu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Producent filmu Avatar 2 Jon Laudau potvrdil, že on a režisér James Cameron sa už nachádzajú na Novom Zélande. Produkcia vysoko očakávaného pokračovania hitu z roku 2009 musela byť pozastavená z dôvodu šíriacej sa pandémie, ale k dnešnému dňu prichádza do sveta kinematografie veľmi pozitívna správa.

Nový Zéland sa radí medzi tie „slušné“ krajiny, ktorým sa nad koronavírusom podarilo zvíťaziť. Ich čísla nakazených sa totiž držia na hranici 1500 pozitívne testovaných a len 21 pacientov ochoreniu COVID-19 podľahlo. Už niekoľko dní dokonca nezaznamenali žiadne nové prípady a to viedlo k opätovnému otvoreniu krajiny, čo Cameron bez váhania využil.

Obnova natáčania filmov a seriálov
Zdroj: fiz-x.com

James Cameron začne natáčanie filmu Avatar 2 v izolácii

Laudau zverejnil prostredníctvom Instagram účtu fotografiu, na ktorej môžeme vidieť jeho a Camerona. Obom na tvári nechýba ani ochranná maska, avšak aj napriek patričným opatreniam, pánov čaká 14-dňová povinná štátna karanténa.

Už v minulosti tvorcovia poznamenali, že niektoré aspekty výroby by mohli pokračovať virtuálne a režisér by proces natáčania sledoval z pohodlia domova vo svojej izolácii.

Vzhľadom na to, že produkcia filmu je technicky veľmi náročná, celý výrobný tím bude pracovať aj nasledujúce dva týždne bez režiséra. Takýmto krokom sa chce Cameron vyhnúť zbytočnému oneskoreniu, ktoré už aj tak trvá viac ako dekádu.

James Cameron Avatar 2
Zdroj: instagram.com

Bude Avatar 2 najväčším filmom všetkých čias?

Oficiálne sa natáčanie začalo ešte minulý rok na Novom Zélande, pričom množstvo pôvodného obsadenia si zopakuje svoje herecké úlohy. Okrem toho sa k produkcii pripojili aj nové tváre vrátane hercov ako Kate Winslet a Cliff Curtis.

Pokračovanie vyzerá rovnako ambiciózne ako prvý film, pričom Cameron už dávnejšie povedal, že väčšina dejovej línie druhého filmu sa bude odohrávať pod vodou. Tvorca bol vraj dlhé roky zaneprázdnený vývojom technológie, aby svoju víziu dotiahol do úspešného konca.

Ako sme zistili, Landau a Cameron sa už nachádzajú v povinnej karanténe a čoskoro sa opäť začnú venovať vznikajúcemu majstrovskému dielu. A to znamená, že všetko smeruje k pôvodnému scenáru, aby sme si Avatar 2 mohli vychutnať v kinách už 16. decembra 2021.

Prinesie podľa vás režisér James Cameron film Avatar 2 včas, alebo sa dočkáme opätovného oneskorenia? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov. 

Zdroj: instagram.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -