Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Z filmu Avatar 2 sa pomaly stáva mýtus. Premiéra filmu sa odkladá už niekoľko rokov. Produkciu pravdepodobne skomplikovalo aj to, že štúdio 20th Century Fox odkúpilo Disney. Vizionársky režisér James Cameron navyše určite nerátal so svetovou pandémiou spôsobenou koronavírusom.

Už dlhšie očakávame teaser, alebo aspoň prvé fotky. Nádej sme už takmer úplne stratili, až kým sa nestal zázrak. Pri tankovaní môjho vozidla na pumpe za mnou prišiel bezdomovec. Bol z neho cítiť alkohol. Najprv som sa zľakol, ale potom mi dal ponuku, ktorá sa neodmieta. Mal USB s uniknutými zábermi Avatara 2. Neuveriteľné. Stálo ma to iba 100€. Upozorňujeme, že zábery obsahujú spoilery.

-SPOILERY K FILMU AVATAR 2-

Avatar 2 1. apríl
Zdroj: neznámy

V prvom rade by som si dovolil zhrnúť moju reakciu: vau! James Cameron skutočne neklamal, keď tvrdil, že Avatar 2 bude opäť revolučným filmom. Ak sa pozrieme na tento záber veľmi pozorne, môžeme si všimnúť zviazaného amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý je pravdepodobne zatknutý členkou mimozemskej rasy Na’vi.

Keď vezmeme do úvahy environmentálne posolstvo filmu Avatar, tento záber dáva perfektný zmysel. Avšak príbeh Avatara sa odohráva v ďalekej budúcnosti. Bude sa teda jednať o snovú sekvenciu? Vidinu? Je Na’vi v tomto zábere dcérou Jaka (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana)? Na odpovede budeme musieť ešte pár rokov počkať. Poďme sa teda pozrieť na ďalší záber.

Avatar 2 1. apríl
Zdroj: neznámy

Tento záber nás veľmi prekvapil. Zároveň odhaľuje asi najdôležitejšie detaily príbehu Avatara 2. Poďme sa teda pustiť do špekulácií. Na zábere vidíme ústrednú dvojicu hrdinov z prvého dielu. Nachádzajú sa v popredí, v pozadí si môžeme všimnúť reštauráciu McDonald’s. Čo to teda môže znamenať? Pravdepodobne fakt, že kolonizácia ľudí na planéte Pandora pokračuje.

Záber zároveň vzbudzuje znepokojujúce odhady. Z čoho ľudia vyrábajú hamburgery na Pandore? Pri pohľade na Pandorskú faunu je odpoveď viac než tragická. Thanator, Viperwold, Direhorse alebo okrídlené Banshee? Práve toto môže byť v očakávanom pokračovaní hlavný konflikt. Táto myšlienka samozrejme ostáva len teóriou. Poďme sa teda pozrieť na tretí a posledný uniknutý záber.

Avatar 2 1. apríl
Zdroj: neznámy

Nie je žiadnym tajomstvom, že Stephen Lang, ktorý si zahral záporáka Quaritcha v prvom Avatarovi, sa má v pokračovaní vrátiť. Fanúšikovia dlho špekulovali o tom, akým spôsobom ho po jeho smrti Cameron do príbehu zakomponuje. Jeho odhalenie nám vyrazilo dych. Vyzerá to tak, že dostal nové robotické telo, ktoré ho udržuje pri živote.

Keď sa na jeho nové telo pozrieme pozorne, môžeme si všimnúť, že je skonštruované z futuristického plastového materiálu. Záber navyše ukazuje dramatickú konfrontáciu medzi plukovníkom Quaritchom a hlavnými hrdinami. V IMAXe dostane tento epický súboj nový rozmer.

-KONIEC SPOILEROV-

Avatar 2 vyzerá neuveriteľne. Už len z týchto troch záberov môžeme zhodnotiť, že sa bude jednať o veľmi špeciálny film. James Cameron je tvorca, ktorý posúva hranice filmu. Predstavuje svetu revolučné technológie, pomocou ktorých vytvára nové svety. A my sa už nemôžeme dočkať, kedy do tohoto sveta znova vstúpime.

Aj vás nadchli uniknuté zábery z Avatara 2? Tešíte sa na pokračovanie?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -