James Cameron nám konečne prezradil, kedy sa začne natáčanie filmu Avatar 2!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po toľkých rokoch čakania sme sa konečne dočkali. James Cameron by mal začať natáčanie filmu Avatar 2 už budúci pondelok, ted presne 25. septembra! Režisér nám túto novinku prezradil na špeciálnej udalosti o projekte Terminátor, ktorá sa konala v Los Angeles. Ešte v júni Jon Landau (Cameronov dlhoročný producent a šéf spoločnosti Lightstorm) povedal, že natáčanie pokračovania sa začne v posledný septembrový týždeň. Ani v tom najlepšom sne by sme nepovedali, že tento termín bude naozaj dodržaný. Vyzerá to tak, že to dlhé čakanie naozaj stálo zato a projekt sa už konečne nachádza na tom správnom mieste.

Pôvodný Avatar sme si mohli na striebornom plátne vychutnať ešte v roku 2009. V tom čase sa stal a dodnes pretrval s titulom neprekonateľného úspechu. Celosvetovo si film totiž zarobil 2,79 miliardy dolárov. Nezaostával ani na Cenách akadémie, kde sa mu podarilo získať rovno troch Oscarov – kamera, výprava a vizuálne efekty. Na Zlatých Glóbusoch bodovali taktiež – snímka si odniesla ocenenie za najlepší film v žánri dráma. Svoj Glóbus si odniesol aj James Cameron, ktorého ocenili za najlepší réžiu. Tento celý „zážitok“ sa udial 8 rokov v minulosti, pričom doba sa rázne posunula vpred.

James Cameron počas natáčanie prvého filmu; zdroj: movieweb

Vzhľadom na to, že dátumy vydania filmov Avatar sa stále posúvali, nikto neočakával, že by sa natáčanie začalo včas. Síce už dávnejšie stanovil dátumy distribúcie filmov do kín, no aj tak je táto novinka naozaj prekvapivá. Ak už je režisér naozaj pripravený, nech sa páči. Avatar patrí jednoznačne medzi tie najkvalitnejšie výtvory vo svetovej kinematografii a pokračovanie by mohlo určite zamiešať karty. No treba len dúfať, že nebude až príliš poznačený dnešnou dobou a jej prehnanou láskou k technológiám.

Návrat hereckého obsadenia

Veľký počet pôvodného obsadenia sa vráti na svoju pozíciu. Medzi nimi bude samozrejme aj hlavná postava Jake Sully, ktorého si zahral hviezdny Sam Worthington. Nebude chýbať ani herečka Zoe Saldana (Neytiri) a Sigourney Weaver (Grace Augustine). Najväčším prekvapením je návrat, očividne nie mŕtveho, Stephena Langa, ktorý sa ako antagonista Miles Quaritch bude chcieť určite pomstiť. Do hereckého kádru sa pridalo aj zopár nováčikov, medzi ktorých patria herci ako Oona Chaplin či Cliff Curtis.

Natáčanie sa môže začať! zdroj: csfd

Cameron strávil písaním scenára niekoľko rokov, začo ho mnoho ľudí odsúdilo. Áno, je pravdou, že sa pokračovanie očakávalo pomerne skôr, ale to už rečami nezmeníme. Legendárny režisér si na svoje dielo povolal rovno ďalších 4 scenáristov, ktorí mu pomáhali. Už len podľa tohto sa môžeme domnievať, že dejová línia bude mať čo najbližšie je to možné k dokonalosti. Neostáva nič iné, ako celému výrobnému štábu popriať veľa šťastia a my dúfame, že film Avatar 2 uvidíme v stanovenom dátume, 17. decembra 2020.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -