Stvorený pre IMAX! Ponor sa spoločne s filmom Avatar: Cesta vody do hĺbok vôd v kinách CINEMAX

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dlho očakávané a pripravované pokračovanie legendárneho filmu Avatar konečne prichádza do kín. Filmový vizionár James Cameron je späť s jeho veľkolepým výtvorom Avatar: Cesta vody, ktorý ohúri všetkých slovenských divákov sieti kín CINEMAX v predpremiérach od 14. decembra 2022.

Dejovo sa opäť vrátime na planétu Pandora, kde Jake Sully žije so svojou rodinou pokojné časy až dovtedy, keď sa ohlási a vráti známa hrozba. Opäť musí spolu s Neytiri a armádou Na’vi začať bojovať, aby ochránil svoju planétu a zachránil svoju rodinu.

Precíť unikátny filmový zážitok Avatar: Cesta vody v sieti kín CINEMAX po celom Slovensku

Trinásť rokov čakania znamená aj trinásť rokov technologických inovácií, čo filmom preteká od prvej minúty až po záverečné titulky. Očakávania sú nastavené na najkrajší vizuál posledného desaťročia. Veľká časť filmu sa bude odohrávať pod hladinou vôd planéty Pandora, kvôli čomu režisér s jeho tímom vyvinul úplne novú technológiu nakrúcania pod vodou.

A kde si najlepšie vychutnáš film roka s využitím najnovších technológií? Predsa v kine s najmodernejšími technológiami. Ak sa taktiež radíš medzi tých, ktorí na film netrpezlivo čakajú od roku 2009, existuje len jedno miesto, ktoré ti presne takéto spojenie prinesie. IMAX.

avatar cesta vody
Zdroj: goodmorningamerica.com

Prémiový film si vyžaduje prémiový formát

Nie je žiadnym tajomstvom, že filmová novinka Avatar: Cesta vody bola natočená 3D kamerou Sony CineAlta Venice s certifikáciou na IMAX. Ide o digitálny fotoaparát, ktorý spĺňa štandardy IMAX pre rozšírenie a kvalitu obrazu. A takýto zážitok si vieš užiť len na jednom mieste na Slovensku, v CINEMAX BORY v Bratislave.

Ponúkne vyšší obraz ako štandardné širokouhlé obrazovky, a to samo osebe urobí z IMAXu pre mnohých tú správnu voľbu, a vo veľa prípadoch aj jedinú. Podstatou tejto technológie je využitie dvoch samostatných projektorov, ktoré simultánne odosielajú dva rozdielne obrazy na špeciálne striebrom pokryté plátno so zvýšenou odrazivosťou.

IMAX 3D okuliare rozdelia obraz tak, aby ho obe oči – ľavé aj pravé – videli z rôzneho pohľadu. Mozog potom spojí oba tieto obrazy do jedného a vytvorí tak realistický 3D zážitok.

A čo tak MAXIMÁLNE REALISTICKÝ 3D zážitok? Jamesovi Cameronovi sa poradilo vytvoriť doteraz najlepší film s vysokou snímkovou frekvenciou (HFR) a premietať ho bude len jedno kino na Slovensku. Scény sa prehrávajú rýchlosťou 48 snímok za sekundu, čo im dáva plynulejší a realistickejší lesk v porovnaní so štandardnými 24 snímkami za sekundu. To vedie k 3D akčným scénam, ktoré sú neuveriteľne pohlcujúce. V skratke, HFR spôsobí divákom v bratislavskom IMAXe pocit, ako keby bola bujná mimozemská príroda na Pandore naozaj skutočná.

Avatar: Cesta vody CINEMAX
Zdroj: CINEMAX

 

Predčasný vianočný darček v CINEMAX

Rezervuj si miesta a kupuj lístky ešte dnes. Takéto niečo len tak ľahko nezažiješ a my budeme pri tom. Otázka je, či tam budeš s nami. Okrem IMAXu si nadchádzajúci film môžeš vychutnať aj v iných prémiových formátoch.

Ultra-X je kombináciou dvoch najmodernejších technológií: Dolby Atmos a 4K laserového projektoru. Táto dvojica prispieva k vytvoreniu úplne novej úrovne filmového zážitku prostredníctvom špičkového, jasného obrazu, ktorý prináša kombináciu realistického vizuálneho zážitku a pohyblivých zvukov.

Štvrtý rozmer filmu – 4D-Box poskytuje pohyb sedadiel je synchronizovaný s dianím na plátne. Každé jedno je samostatne nastaviteľné – a divák si určí intenzitu 4-tej dimenzie presne podľa seba. Môže Vás teda natriasať, ako by ste boli v auto naháňačke, ale tiež jemne hojdať s pocitom, že sa plavíte na hladine oceánu.

Avatar: Cesta vody CINEMAX
Zdroj: CINEMAX

CINEMAX ti poskytne:

  • IMAX 3D slovenské titulky v HFR 48 fps
  • 2D/3D slovenské titulky
  • 2D/3D slovenský dabing
  • 2D/3D DOLBY ATMOS slovenské titulky
  • 2D/3D maďarský dabing (CINEMAX Dunajská Streda)

Najnovší Avatar zmení dejiny kinematografie

V príbehu sa posunieme o pätnásť rokov, bude hlboko zameraný na rodinu Jakea Sullyho (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana). Majú päť detí, medzi nimi adoptovaného človeka narodeného na Pandore, Milesa Socorro (Jack Campion) prezývaného Spider.

Vráti sa aj Sigourney Weaver ako Kiri, ich ďalšie adoptívne dieťa. Napriek ich maximálnemu úsiliu udržať svoju rodinu pohromade sa znovu objaví známa hrozba, ktorá prinúti rodinu Sullyovcov stať sa utečencami a utiecť do krajiny klanu Metkayina v Pandorských oceánoch.

Novou súčasťou obsadenia bude Kate Winslet ako Ronal, „Tsahìk“ a teda spirituálna líderka klanu Metkayina. Novú hrozbu budú predstavovať takzvaní „Recombinanti“ – teda Na’vi so spomienkami ľudských vojakov. Týmto spôsobom sa bude môcť vrátiť aj Stephen Lang ako hlavný záporák Miles Quaritch, ktorý neprežil udalosti prvého filmu. Obsadenie doplní tiež Michelle Yeoh ako vedkyňa Dr. Karina Mogue.

Len samotná produkcia sa pravdepodobne vyšplhala na 250 miliónov dolárov, k čomu treba pripočítať dvakrát taký rozpočet na marketing. To znamená, že očakávaný zárobok musí byť niečo cez 2 miliardy dolárov. Na štvrtom mieste sa aktuálne nachádza Star Wars: Sila sa prebúdza so zárobkom 2,07 miliardy a tretie miesto drží Titanic s 2,2 miliardami.

Či sa podarí prekonať rekord a prepísať históriu kinematografie zistíme v najbližších mesiacoch a dopomôcť k tomu môžeš aj ty. Pretože, ak existuje film stvorený pre veľké plátna, je to Avatar: Cesta vody a práve CINEMAX ti dopraje ponoriť sa do hĺbok vôd Pandory spoločne s jej modrými obyvateľmi.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -