Najnovší trailer na Avatar: Cesta vody ti vyrazí dych. James Cameron prinesie najkrajší vizuál desaťročia!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Trinásť rokov čakania je za nami, menej ako tri týždne čakania pred nami. Režisér James Cameron prináša nový, dych berúci trailer na pokračovanie najúspešnejšieho filmu v dejinách – Avatar: Cesta vody. Bojíte sa, že by druhá časť nedosiahla kvalít a úspechov tej prvej? Netreba zabudnúť, že Cameron v minulosti priniesol filmy ako Votrelci alebo Terminátor 2: Deň zúčtovania… ktoré patria medzi najlepšie pokračovania vôbec.

Trinásť rokov čakania znamená aj trinásť rokov technologických inovácií, čo jasne dokazuje dvojminútová ukážka. Vysoké očakávania sú nastavené na najkrajší vizuál posledného desaťročia. Veľká časť filmu sa bude odohrávať pod hladinou vôd planéty Pandora, kvôli čomu režisér s jeho tímom vyvinul úplne novú technológiu nakrúcania pod vodou. Tak by podvodné scény mali vyzerať o triedu lepšie ako vo filmoch Aquaman alebo Čierny Panter: Navždy Wakanda.

Nový trailer na Avatar: Cesta vody

V príbehu sa posunieme o pätnásť rokov, bude hlboko zameraný na rodinu Jakea Sullyho (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana). Majú päť detí, medzi nimi adoptovaného človeka narodeného na Pandore, Milesa Socorro (Jack Campion) prezývaného Spider. Vráti sa aj Sigourney Weaver ako Kiri, ich ďalšie adoptívne dieťa. Napriek ich maximálnemu úsiliu udržať svoju rodinu pohromade sa znovu objaví známa hrozba, ktorá prinúti rodinu Sullyovcov stať sa utečencami a utiecť do krajiny klanu Metkayina v Pandorských oceánoch.

Novou súčasťou obsadenia bude Kate Winslet ako Ronal, „Tsahìk“ a teda spirituálna líderka klanu Metkayina. Novú hrozbu budú predstavovať takzvaní „Recombinanti“ – teda Na’vi so spomienkami ľudských vojakov. Týmto spôsobom sa bude môcť vrátiť aj Stephen Lang ako hlavný záporák Miles Quaritch, ktorý neprežil udalosti prvého filmu. Obsadenie doplní tiež Michelle Yeoh ako vedkyňa Dr. Karina Mogue.

avatar cesta vody
Zdroj: goodmorningamerica.com

Avatar 2 musí byť tretí alebo štvrtý najzárobkovejší film

Pravdepodobne každého vrátane štúdia zaujíma, či sa Avatar: Cesta vody dokáže vyšplhať na takmer trojmiliardový zárobok prvej časti. James Cameron totiž priznal, že pokiaľ bude dvojka finančným sklamaním, tak Avatar 4 (2026) a Avatar 5 (2028) vôbec nemusia vzniknúť. Netýka sa to však filmu Avatar 3 (2024), ktorý vyjde bez ohľadu na zárobky (nakrúcal sa zároveň s Cestou vody).

Ešte zaujímavejšou je nová správa, ktorá hovorí, že Cesta vody musí byť tretím alebo štvrtým najzárobkovejším filmom vôbec, aby bola schopná profitu. Cameron pre magazín GQ prezradil, že tento film bol veľmi drahým na výrobu, aj keď presné čísla nepotvrdil. Len samotná produkcia sa pravdepodobne vyšplhala na 250 miliónov dolárov, k čomu treba pripočítať dvakrát taký rozpočet na marketing.

„Musíte byť tretím alebo štvrtým najlepšie zarábajúcim filmom v histórii. To je vaša hranica. To je vaše vyrovnanie bez zisku a straty.“

Avatar: Cesta vody trailer
Zdroj: Disney / 20th Century Studios

To znamená, že očakávaný zárobok musí byť niečo cez 2 miliardy dolárov. Na štvrtom mieste sa aktuálne nachádza Star Wars: Sila sa prebúdza so zárobkom 2,07 miliardy a tretie miesto drží Titanic s 2,2 miliardami. Ku vzniku štvrtého a piateho filmu povedal toto:

„Trh nám už po troch mesiacoch môže prezradiť, či sme skončili, alebo či sme iba čiastočne hotoví, čo znamená: „Dobre, dokončíme príbeh v treťom filme a nepokračujme donekonečna, ak to jednoducho nie je ziskové.“

Viac sa dozvieme už 15. decembra 2022, kedy Avatar: Cesta vody dorazí do slovenských kín. Avatar 3 je následne naplánovaný na december 2024, Avatar 4 a Avatar 5 potenciálne na december 2026 a december 2028.

Čo hovoríte na najnovší trailer filmu Avatar: Cesta vody? Tiež si ho plánujete užiť v IMAX 3D? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -