Konečne bol odhalený názov filmu Avatar 2. Spolu s ním sa dozvedáme aj nové informácie o deji

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Po viac ako dekáde sa už čoskoro dočkáme pokračovania kultového filmu. Avatar si ešte v roku 2009 obmotal srdcia mnohých divákov a dlhú dobu bol lídrom v tabuľke najviac zárobkových filmov. Dvojka má teda na seba vďaka úspechu jednotky vyvíjaný obrovský tlak, pričom vyjde už tento rok v zime. Doteraz sme ale netušili ani to, ako sa film bude volať. Štúdio to ale nakoniec prezradilo a tak už teraz vieme, že sa môžeme tešiť na film Avatar: The Way of Water.

Režisér James Cameron ale pri jednom pokračovaní nekončí. Už dávno totiž oznámili, že sa natočí aj Avatar 3, Avatar 4 a Avatar 5. Mali by vychádzať postupne, a to v rokoch 2024, 2026 a 2028. Späť ale k druhej časti, ktorá vyjde 16. decembra 2022, vďaka čomu by sme už čoskoro mohli dostať trailer. Podľa známych informácií by ten mal byť pustení v kinách pred premietaním filmu Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva.

Avatar 2 Logo
Zdroj: 20thcenturystudios.com

Avatar: The Way of Water bude zasadený primárne vo vodnom prostredí

Už z uniknutých fotiek z nakrúcania bolo jasné, že minimálne pár scén vo filme sa bude odohrávať pod vodou alebo v jej blízkom okolí. Avšak už aj ako názov filmu naznačuje, tej vody bude vo filme oveľa viac. A prečo sa vlastne Cameron v dvojke sústreďuje hlavne na takéto prostredie? Nuž, podľa doposiaľ známych informácii by sa v pokračovaní mali na Pandoru vrátiť ľudia. Tí podľa všetkého budú chcieť dokončiť to, čo začali.

Domorodí obyvatelia budú preto musieť ujsť zo svojho domova a budú si musieť hľadať nový. Vďaka tomu uvidíme doposiaľ neznáme a nepreskúmané lokality, ktoré sa podľa viacerých zdrojov budú nachádzať pod vodou alebo na vode. Ale ako som už spomínal, boje a hľadanie si nového, možno aj podvodného domova nebude jedinou témou filmu. Rovnako dôležitou bude aj založenie si rodiny ústrednou dvojicou.

Obnova natáčania filmov a seriálov
Zdroj: fiz-x.com

Odhalený bol aj kúsok z deja

Jake Sully (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana) budú mať totiž minimálne jedno dieťa, ktorým je ich adoptovaný syn Miles Socorro (Jack Champion), známy aj pod prezývkou Spider. Chlapec sa narodil na vojenskej základni a kým bol dostatočne veľkým na to, aby sa mohol vrátiť na Zem, ujala sa ho ústredná dvojica. Tí sa však nevedia zhodnúť vo výchove. Jake je totiž pôvodom človek, zatiaľ čo Neytiri je z Pandory.

Jej adoptívny syn jej taktiež stále pripomína ľudí, ktorí prišli kolonizovať jej planétu a zabili jej otca. Tieto nezhody si budú musieť medzi sebou vyriešiť a hľadať spoločné riešenie na odstránenie problému. Cameron takto rozvíja univerzálnu tému rodiny ako aj zmiešaných párov (takých, kde sú obaja z dvojice inej rasy). Niečo nové o deji sme sa dozvedeli aj z nedávneho CinemaConu, na ktorom nám odhalili toto:

Film Avatar: The Way of Water, ktorý sa odohráva viac ako desať rokov po udalostiach prvého filmu, začína rozprávať príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí), problémov, ktoré ich sprevádzajú, dĺžky, ktorú prejdú, aby sa udržali navzájom v bezpečí, bojoch, ktoré bojujú, aby zostali nažive, a tragédií, ktoré znášajú.

Čo hovoríte na názov filmu? Aká veľká časť filmu sa podľa vás bude odohrávať na vode alebo pod vodou?

Zdroj: collider.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -