AVENGERS 5: Kto bude hlavným zloduchom 4. fázy MCU?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po Avengers: Endgame a Spider-Man: Ďaleko od domova si fanúšikovia budú musieť dať pauzu… Tá však dlho nevydrží. Možno dlhšie v kinách neuvidíme marvelovku, no už čoskoro nás štúdio určite prekvapí odhaleniami na tohtoročnom Comic-Cone. Čo teda bude náplňou 4. fázy MCU? Proti komu sa hrdinovia postavia v budúcom, potenciálnom filme Avengers 5? Poďme to spolu zistiť!

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Kto sa nám predstaví v Avengers 5?

V poslednej dobe sa vcelku dosť rozprávalo o tom, kto by mal byť budúcim hlavným antagonistom MCU. Kto nahradí Thanosa. Dávnejšie správy rozprávali o menách ako Norman Osborn či Annihilus, no šlo len o údajné úniky informácií, ktoré vôbec nemuseli byť pravdivé.

Ďalší únik informácií, tentokrát z viac overeného zdroja, odhalil všetky pripravované tituly, ktoré by mali byť súčasťou 4. fázy MCU. Konkrétne filmy nás až na pár výnimiek neprekvapili, no spolu s nimi prišla cenná informácia, ktorá je už teraz očividná. Nasledujúca fáza nebude hneď od začiatku tak veľkolepá ako 11-ročná Infinity Sága. Miesto toho sa v nej zameriame na menšie, jednotlivé príbehy. A právo to, spolu s nápovedami z Avengers: Endgame nám naznačuje, kto bude budúcim záporákom…

avengers: Endgame vs avatar
Zdroj: comicbookmovie.com

Kang the Conqueror

Skutočným menom Nathaniel Richards, Kang je len jedna z mnoho identít, ktoré tento „obyčajný“ človek má. Rama-Tut, Iron Lad, Victor Timely… existuje mnoho verzií Richardsa, pretože ide o cestovateľa v čase.

Ako nám okrajovo vysvetlil film Avengers: Endgame, pri cestovaní v čase a neurovnaní udalostí do pôvodnej podoby vznikajú alternatívne vesmíry. Aj preto musel Captain America vrátiť Kamene nekonečna do momentov, odkiaľ si ich hrdinovia vzali. Potvrdilo sa nám tým, že svet MCU sa tiež nachádza v Multiverse, teda vo vesmíre s nekonečným množstvom alternatívnych vesmírov.

kang the conqueror nathaniel richards
Zdroj: za.ign.com

Práve tieto alternatívne vesmíry navštevujú rôzne verzie Kanga, ktoré vznikajú, keď cestuje časom. Podobne funguje napríklad taký Steve Rogers v MCU – v isté momenty existovali jeho dve či dokonca tri rôzne verzieno stále to bol Steve Rogers.

A práve tieto prepletené mechaniky Multiverse využíva Nathaniel Richards. Nemá síce žiadne nadprirodzené schopnosti. Je to len obyčajný chlapík. Až na to, že je extrémne inteligentný a má stroj času. To mu dovoľuje navštevovať akékoľvek obdobia a miesta vo vesmíre, odkiaľ si môže vziať rôzne zbrane a brnenia, začať vládnuť a získať si tak pre seba armádu či vytvárať rôzne verzie seba v rôznych časoch, ktoré budú bojovať so superhrdinmi.

ant-man quantum realm avengers 5
Zdroj: geektyrant.com

Vstúpi Kang do MCU ako veľký hráč?

V MCU je momentálne možné cestovanie v čase a vytváranie alternatívnych vesmírov v Multiverse. To sú dokonalé podmienky na to, aby sa do hry zapojil Kang the Conqueror. Taktiež by to pasovalo s uniknutou informáciou, že 4. fáza sa zameria na viacero menších príbehov – cestovateľ v čase Nathaniel Richards by sa tak mohol objaviť pokojne vo viacerých z nich.

Navyše je tu fakt, že tento záporák pochádza zo Zeme, je len obyčajný človek a nemá žiadne superschopnosti. To znamená, že by do MCU pasoval dokonalo. Na filmovom plátne sa totiž len ťažko zobrazujú kozmické komiksové postavy, čoho príkladom bol napríklad taký Dormammu vo filme Doctor Strange.

kang the conqueror nathaniel richards
Zdroj: nexushub.co.za

V budúcich filmoch ako The Eternals či Doctor Strange 2 potenciálne bližšie preskúmame Multiverse, čo nám potvrdí alebo vyvráti Kangov príchod do Marvel filmov. Potom je tu taký Loki seriál, ktorý popisom svojho príbehu až priveľmi pripomína Nathaniela Richardsa. Čas ukáže. Osobne by som za predstavenie Kanga v 4. fáze MCU nedal ruku do ohňa, no ak sa tak stane, budem veľmi rád.

Čo si o tom myslíte vy? Znie pravdepodobne, že práve Kang the Conqueror bude budúcim veľkým zloduchom MCU, ktorý sa nám postupne predstaví v 4. fáze, aby sa naplno ukázal v Avengers 5? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -