Vieme, kto sa postará o film Avengers: The Kang Dynasty. Bratia Russovci to nakoniec nebudú

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Režisér filmu Avengers 5

Pár dní dozadu nám bola na Comic-Cone v San Diegu predstavená časová os budúcich Marvel fáz, filmov a seriálov. Zatiaľ čo Fáza 5 je pomerne plná, Fáza 6 zíva prázdnotou a zatiaľ sa tam nachádzajú iba tri filmy. Jedným z nich je aj snímok Avengers 5, ktorý mal doteraz iba dátum premiéry, no teraz už vieme aj to, kto bude jeho režisér. Nie je to ale niekto, koho by ste čakali.

Avengers: The Kang Dynasty, ako sa piaty Avengeri nazývajú, bude prvým veľkým spoločným filmom od Avengers: Endgame. Dočkať by sme sa ho mali presne 2. mája 2025. Ďalším filmom vo Fáze 6 je Fantastická štvorka (ako prvý film tejto fázy) s dátumom vydania 8. november 2024. A snímkom, ktorý túto fázu ukončí, bude 7. novembra 2025 veľkofilm Avengers: Secret Wars.

Avengers: The Kang Dynasty
Zdroj: Marvel

Priniesol úspech Shang-Chimu, snáď sa mu to podarí aj s Avengerami

Čo sa týka projektov piatej a šiestej fázy, veľa sa (okrem dátumov vydaní) o nich nevie. Na povrch ale vyliezla dôležitá informácia o Avengers 5, ktorá prezradila, kto bude ich režisérom. A je to celkom prekvapivé menom, vzhľadom na to, že každý počítal s Russovcami. Nakoniec si film na triko vezme režisér Destin Daniel Cretton, ktorý zrežíroval film Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch.

Shang-Chi sa kritikmi aj divákmi považuje za jeden z najlepších, ak nie (zatiaľ) najlepší film Fázy 4. Tiež je braný ako jedna z najlepších MCU sóloviek vôbec. Za úspech určite môže aj režisér, ktorý bude v nasledujúcich rokoch zrejme pre štúdio pracovať nadčasy. Okrem Avengers 5 sa totiž upísal k réžii seriálu Wonder Man a tiež pracuje na filme Shang-Chi 2.

Destin Daniel Cretton Shang-Chi 2 Ten RIngs
Zdroj: theronin.org

Aké projekty nás čakajú najbližšie?

O Avengers 5 sa teda už viac nevie, aj keď vraj momentálne prebieha výber scenáristu. Čo sa týka režiséra filmu Avengers 6, o tom ešte nepadla žiadna zmienka. Tieto filmy tu máme až za pár rokov, no veľa iných projektov nám už klope na dvere. Za pár dní, 10. augusta, si budeme môcť pozrieť krátky seriál (5 epizód) o známom stromovom hrdinovi s názvom I am Groot.

O pár dní na to, 17. augusta, začne vychádzať desaťdielny seriál o zelenej, občas nahnevanej právničke She-Hulk, ktorá rada ničí nie len všetko okolo seba, ale aj štvrtú stenu. A 11. novembra dostaneme posledný projekt Fázy 4, ktorým bude film Black Panther: Wakanda Forever. Fáza 5 tak odštartuje 17. februára 2023 so snímkom Ant-Man and the Wasp: Quantumania a predstaví nám naplno záporáka Multiverse ságy.

Čo hovoríte na výber režiséra pre jeden z najväčších Marvel filmov, aký bude kedy urobený? Ak s ich výberom nesúhlasíte, koho by ste radšej videli na jeho mieste?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -