Disney ovládlo svet filmami Avengers: Endgame a Leví kráľ!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Keby v Los Angeles nebol ikonický nápis na kopci „Hollywood“, ale miesto neho by tam bol 100-metrový trón zo zlata, sedel by na ňom Mickey Mouse. Štúdio Disney totižto ovláda svet. Filmový svet majú v hrsti, čo nemôže nikto poprieť – naopak, dokázať to môže ktokoľvek, jednoduchým pohľadom na tržby niektorých filmov. Konkrétne to sú Avengers: Endgame a Leví kráľ, ktoré vlastným štýlom zaznamenali masívne tržby.

netflix walt disney mickey mouse
Zdroj: viajedisneyorlando.com

Avengers: Endgame a Leví kráľ ovládli svet

Ako prvý sa nám pod mušku dostáva 22. film MCU, veľkolepá a divácky milovaná tímovka Avengers: Endgame. Ide o vyvrcholenie 11-ročnej Infinity Ságy, ktorú si po svete užívali desiatky, ak nie stovky miliónov fanúšikov. Niet teda divu, že si zarobila poriadne peniaze.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

O ako poriadnych peniazoch sa tu bavíme? Nuž, takých, že behom prvých 11 dní si Avengers: Endgame zarobilo 2,18 miliardy dolárov. Tu však nastal problém. Keďže bola komiksovka tak veľmi očakávaná, takmer každý fanúšik si ju už stihol pozrieť behom prvých dní, preto tržby každým dňom rapídne klesali. Až kým sa Disney/Marvel Studios nerozhodlo film dočasne vrátiť do kín s novými zábermi.

Avengers: Endgame a Leví kráľ
Zdroj: in.pcmag.com

Tento posledný odboj nakoniec zafungoval a Avengers: Endgame si zarobil posledné milióny dolárov. Ti mu stačili na to, aby predbehol Avatara (2009) a stal sa najúspešnejším filmom všetkých čias. Na konte má momentálne 2,79 miliardy dolárov, teda asi o pol milióna viac ako predchádzajúci šampión. Disney/Marvel Studios ovládlo svet. (Nehovoriac o tom, že aj tak vlastnia práva na Avatara, takže prekonali sami seba.)

Debut animáku

Pred pár dňami sa do kín vrátil kráľ. Ikonický animák po 25 rokoch dostal remake a hraný/CGI Leví kráľ sa zrodil. Divákov očividne oslovil, keďže behom prvého víkendu si len v USA zarobil 185 miliónov dolárov. Celosvetovo má na konte cez pol miliardy.

Ide o druhý najvyšší debut tohto roka a o siedmy najvyšší debut v histórii. Aj týmto spôsobom teda Disney ešte viac dobylo svet, ktorý už aj tak majú v hrsti.

Disney chce Oscarov
Zdroj: engadget.com

Toto je zoznam tohtoročných TOP 10 najvyšších otváracích víkendov:

$357,115,007   – Avengers: Endgame
$185,000,000   – Leví kráľ (2019)
$153,433,423   – Captain Marvel
$120,908,065   – Toy Story 4
$92,579,212     – Spider-Man: Ďaleko od domova
$91,500,929     – Aladin (2019)
$71,117,625     – My
$56,818,067     – John Wick 3: Parabellum
$55,022,245     – Ako si vycvičiť draka 3
$54,365,242     – Pokémon: Detektív pikachu

Všimnite si na ňom jednu vec: prvých 6 filmov patrí pod Disney. Jedno jediné štúdio má v roku 2019 zatiaľ šesť najrýchlejšie zarábajúcich počinov. A práve to je spôsob, akým Avengers: Endgame a Leví kráľ prispeli k pokračujúcej vláde Disney.

Avengers: Endgame a Leví kráľ
Zdroj: ew.com

Myslíte si, že je pre filmový trh dobré, že jedno štúdio má tak veľkú moc? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -