Hrdinovia v Avengers: Endgame takmer navštívili rok 2009 – Ale prečo?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hrdinovia vo filme Avengers: Endgame museli cestovať v čase k tomu, aby získali všetkých šesť Kameňov nekonečna. Captain America, Iron Man a Ant-Man navštívili New York v roku 2012, pretože sa tam nachádzali hneď tri kamene. Medzitým sa Thor a Rocket Raccoon vrátili do roku 2013 na Asgard, aby získali Aether.

Hawkeye, Nebula, Natasha a War Machine zas šli do roku 2014, aby našli Kameň sily na planéte Morag a Kameň duší na planéte Vormir. Dôležité bolo to, aby boli v správnom čase na správnom mieste – teda aby našli čo najviac kameňov s čo najmenším úsilím. Museli nájsť tie správne roky, pretože nemali dostatok Pymových častíc na cestovanie po každý kameň zvlášť.

vizuálne efekty filmu Avengers: Endgame
Zdroj: wegotthiscovered.com

V Avengers: Endgame sme mali navštíviť rok 2009

Zaujímavým zistením však je, že hrdinovia zvažovali aj návštevu roku 2009. To sme zistili v scéne, kedy sa Nebula z roku 2014 vrátila na časovú platformu, aby zradila svoj tím a priniesla Thanosa a jeho armádu do prítomnosti.

Nie je jednoduché si to všimnúť, no na obrazovke môžeme vidieť hneď niekoľko ďalších časových úsekov, ktoré Avengers zvažovali. Jedným z nich je práve november 2009. Je teda jednoznačné, že sa v tomto roku muselo stať niečo, čo zahŕňalo Kamene nekonečna. Poďme teda zistiť, kde sa dané kamene nachádzali v roku 2009!

Infinity War
Zdroj: screenrant.com

Kameň reality (Aether) – sa stále nachádzal v starobylom trezore, ktorý vytvoril Thorov starý otec, Bor.

Kameň sily (Orb) – k nemu sa nedalo dostať, pretože sa nachádzal v chráme na planéte Morag, ktorý bol zaplavený až do roku 2014.

Kameň mysle (Žezlo) – v tom čase ešte stále vlastnil Thanos.

Kameň duší – sa nachádzal na planéte Vormir, takže ho mohli zobrať kedykoľvek.

Kameň času (Eye of Agamotto) – bol chránený kúzelníkmi v New Yorku.

thor tesseract
Zdroj: polygon.com

Ako jediný teda prichádza do úvahy Kameň priestoru, teda Tesseract. Otázka je teda jasná – Čo sa stalo s Tesseractom v roku 2009? Vieme, že modrý kameň vlastnil S.H.I.E.L.D. od roku 1995, kedy ho mačka Goose vykašľala na stôl Nicka Furyho. To sme videli v potitulkovej scéne filmu Captain Marvel.

Je teda možné, že práve vtedy kameň niekam prenášali, keďže práve prebiehal Project PEGASUS (Erik Selvig pracoval na skúmaní Tesseractu). Neskôr si však hrdinovia uvedomili, že v roku 2012 sa kameň nachádzal v New Yorku spolu s ďalšími dvoma a svoj plán prehodnotili.

Čo myslíte, že sa v roku 2009 dialo s Tesseractom? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -