Avengers: Endgame teórie, ktoré vám nedajú spať – Ako vyvrcholí najväčšia filmová sága histórie?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tak sme sa k tomu dopracovali… Naša cesta ku Avengers: Endgame je u konca! Pokiaľ tento článok čítate v deň jeho vydania, už zajtra (25. apríla) sa koná slovenská premiéra najočakávanejšieho filmu histórie. Dnes si preto zhrnieme, čo všetko by sa vo filme mohlo udiať – aj keď nič nevieme isto.

Avengers: Endgame teórie – Ako vyvrcholí MCU?

Dnešný špeciál teda, ako som už spomínal, ovládnu tie najrôznejšie Avengers: Endgame teórie. V jednom článku si teda zhrnieme všetko, čo ľudia tvrdia, že by sa mohlo stať. Samozrejme, nič z toho nie je isté a koniec koncov ide len o dohady. Sami sme však zvedaví, ktoré z týchto teórií sa splnia, ak vôbec nejaká… Pusťme sa teda do toho!

cestovanie v čase v avengers
Zdroj: instagram.com/spdrmnkyxxiii

Zomrú naše obľúbené postavy

Žeby sme tej smrti po konci Infinity War ešte nemali dosť? Nie, tak to naozaj nie je, no keďže má Endgame ukončiť príbeh doterajších Avengerov, dávalo by zmysel, keby niektorí z nich zomreli. Filmu by to taktiež pridalo váženú emocionálnu hodnotu. Ešte nedávno sme si preto rozoberali dôvody, prečo by mohli zomrieť buď Iron Man alebo Captain America.

Pred pár dňami sme sa navyše dozvedeli, čo si myslia Slováci. V našej instagramovej hlasovačke sme zistili, kto podľa vás s najväčšou pravdepodobnosťou zomrie. Jeden hrdina má podľa všetkého len 30% šancu na prežitie – kto to je, sa dozviete v tomto článku.

Avengers: Endgame
Zdroj: esquire.com

Budeme cestovať v čase

Najpravdepodobnejšou teóriou je, že Avengeri budú kvôli udalostiam po Thanosovom lusknutí trúchliť za tými, ktorých stratili, kým neprídu na riešenie. Niekto z nich, pravdepodobne Ant-Man, však príde s nápadom: cestovať späť v čase a zastaviť Thanosa predtým, než bude neskoro. Už fotografie z natáčania potvrdili, že počas Endgame sa ocitneme pri udalostiach z prvej tímovky z roku 2012, pričom práve bitka v New Yorku by mohla byť vyvrcholením filmu.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Stretneme Silver Surfera a iné postavy

Samozrejme, tu môžeme poriadne zapojiť mozgové závity a polemizovať o tom, koho nového nám Endgame predstaví. Ako nám kritici načrtli v skorých reakciách, tento film bude nielen koncom, ale aj začiatkom. A ako lepšie začať novú ságu než predstaviť postavy, ktoré ju v budúcnosti povedú?

Častými kandidátmi sú Silver Surfer či Fantastická štvorka. Tí sú totižto veľmi dôležití v komiksoch, ktorými sa príbeh voľne riadi. Medzi ďalších, ktorých by sme mohli stretnúť, patria Galactus či Adam Warlock. Samozrejme, ako poznáme Marvel, môžeme usúdiť, že možné je všetko. Ja osobne by som však veľmi rád niekoho videl aspoň v potitulkovej scéne.

thanos teória galactus avengers: endgame
Zdroj: kisspng.com, expressuk.org, fandomwire.com

Thanos bude dobrý

Medzi tie šialenejšie úvahy patrí teória, že Thanos sa nakoniec pridá na „dobrú“ stranu. Tomu nasvedčujú aj prehlásenia prezidenta Marvelu či režisérov, ktorí povedali, že ich veľmi zaujíma možnosť superhrdinu, „ktorý na poslednú chvíľu upustí od svojej identity.“ Mohol by týmto hrdinom, ktorý sa pred smrťou zmení, byť samotný Thanos?

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?
Zdroj: youtube.com

Spoznáme Profesora Hulka

Toto nie je ani tak teória ako očakávaný aspekt Avengers: Endgame. Už dávnejšie bolo potvrdené, že Hulk má v rámci MCU tajný príbeh. Ten začal filmom Thor: Ragnarok, pokračoval Infinity War a skončí v Endgame. Má čo dočinenia s tým, ako spolu vychádzajú dve bytosti, ktoré obývajú jedno telo – najprv kontrolu prevzal Hulk, potom bol hlavným hráčom Bruce Banner, pričom všetko to skončí tým, že sa udobria a spoja svoje mysle. A práve tak vznikne Profesor Hulk.

Väčšie hrozby – Dormammu, Green Goblin, Annihilus

Uvidíme v najnovšej marvelovke hlavného záporáka filmu Doctor Strange? Ako napovedá teória z Redditu, dávalo by to zmysel. Po preskúmaní detailov sme tiež zhodnotili, že je to možné – bolo totižto potvrdené, že v Endgame sa vráti aj postava „The Ancient One,“ ktorá bola mentorom Majstra mystických umení. Je možné, že sa pre ňu Avengeri vrátia do minulosti, aby im pomohla pri boji s touto galaktickou bytosťou?

Zdroj: comicbookmovie.com

Celkom vzrušujúca je aj možnosť, že stretneme Normana Osborna, taktiež známeho pod menom Green Goblin. Jeho plánované zapojenie do MCU bolo oficiálne potvrdené, aj keď netušíme, kedy a v akom filme to bude. Ak sa však pozrieme na horúcu informáciu, ktorá nám prezradila, že práve Spider-Man: Návrat domov ukončí tretiu fázu MCU, mohli by sme ho stretnúť už v potitulkovej scéne. Ide o totiž o jedného z najviac ikonických záporákov pavúčieho muža.

Dôveryhodný zahraničný zdroj nám dávnejšie potvrdil rôznych antagonistov v budúcnosti MCU. Tým najzaujímavejším však mol Annihilus, ktorý je až desivo mocný. Najviac vzrušujúce však je, že s ním úzko súvisia postavy ako Silver Surfer, Fantastická štvorka či Galactus, o ktorých sa v rámci Marvel Cinematic Universe rozpráva tiež. Uvidíme v budúcich fázach všetkých z nich?

Reakcie na Avengers: Endgame
Zdroj: reddit.com

Zhrnutie

Ak by sme si chceli zhrnúť pravdepodobnosti toho, čo sa stane, alebo čo sa nestane, rovno si môžeme začať hádzať mincou či kockou. V skutočnosti totiž nikto z nás nevie, akým spôsobom vyvrcholí Infinity sága. Vieme však jedno: bude to stáť za to.

Ktoré z týchto teórií sa podľa vás vyplnia? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -