10 Avengers: Endgame teórií, ktoré sa naplnili! Ktorá nás prekvapila najviac?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pred vydaním dosť možno najočakávanejšieho filmu všetkých čias sa všetci fanúšikovia zamýšľali nad tým, čo sa v príbehu udeje. Ku najrôznejším dohadom sme sa, samozrejme, svojím spôsobom pridali aj my. Potom, čo sme si konečne film pozreli, sme však prišli ku pravde. Tak sme spolu s ostatnými zistili, ktoré Avengers: Endgame teórie sa vyplnili, a ktoré boli úplne mimo. Poďme sa na ne pozrieť!

Pozor! Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame.

Avengers: Endgame teórie, ktoré sa potvrdili

Rodina Clinta Bartona sa vyparila a z Hawkeyea sa stal Ronin

Ako sme s ostatnými predpovedali už po premiére Infinity War, v Avengers: Endgame sme privítali Ronina. Clint Barton po smrti svojej rodiny vymenil luk a šíp za poriadne ostrý meč a svoju pomstu vykonával na zločincoch sveta. Prišlo mu nefér, že medzi polovicou života, ktorú Thanos vyhladil, sa nachádzala aj jeho nevinná rodina, zatiaľ čo niektorí zlí ľudia prežili.

Vo filme bol 5-ročný časový skok

Aj s touto teóriou sa ľudia pohrali a len s obmedzeným množstvom informácií ju takmer presne predpovedali. Samozrejme, my sme si dávnejšie mysleli, že Thanos si bude 5 rokov užívať víťazstvo. Ako sme však videli vo filme, na dôchodku bol len 22 dní.

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?
Zdroj: youtube.com

Vitaj, profesor Hulk!

Už dlhšie sme mali od tvorcov potvrdené, že Hulk si prechádzal vlastným príbehom. Jeho sága síce bola zasadená do ostatných filmov MCU, no to neznamená, že sme si ju neužili. Začalo to snímkou Thor: Ragnarok, pokračovalo to v Infinity War a vyvrcholilo v Endgame. Celkom zaujímavé je, že tvorcovia filmu nám zlúčenie vedomí Hulka a Brucea Bannera neukázali. Nakoniec je to však dobré, lebo by tým zbytočne zahltili príbeh.

Cestovanie v čase bolo hlavnou zápletkou filmu

O cestovaní v čase sa rozprávalo už od čias natáčania Infinity War. Vtedy sa na internet dostali fotky z pľacu, ktorý veľmi pripomínal scény z bitky v New Yorku. Tá sa, samozrejme, odohrávala v prvých Avengers z roku 2012. Popri tom bola do filmu obsadená zostarnutá dcéra Scotta Langa, čo nám naznačilo, že Ant-Man aj cestovanie v čase budú dôležitými časťami deja.

Avengers: Endgame
Zdroj: euribor.com.es

Kvantová sféra bola veľmi dôležitá

Sám Michael Douglas (Hank Pym) nám dávnejšie potvrdil, že tzv. Quantum Realm je kľúčová vo finálnom boji Avengerov. Ako už vieme, neklamal nás, dokonca nás ani nezavádzal. Bez samotného Ant-Mana a Kvantovej sféry by totižto vyššie spomenuté cestovanie časom vôbec nebolo možné.

Pepper Potts si nasadila oblek

Túto správu sme kedysi brali vážne, no po premiére filmu Infinity War sme ostali sklamaní. Pri Endgame nás to však znova prekvapilo a videli sme, ako dokáže byť natáčanie dvoch filmov súčasne mätúce. Veľká časť oboch marveloviek sa totižto natáčala súčasne. Veľmi nás teda potešilo, že Pepper si predsa len nasadila oblek a pridala sa do boja proti Thanosovi.

Pepper Potts v podaní Gwyneth Paltrow Marvel svetu ešte zbohom nepovedala!
Zdroj: superheroyou.com

Tony Stark zomrel hrdinskou smrťou

Ak by malo MCU mať hlavnú postavu, bol by ňou pravdepodobne Iron Man. Fanúšikovia si to uvedomovali prakticky už od vydania pôvodného filmu v roku 2008. Odvtedy sa však táto postava veľmi vyvíjala, vďaka čomu sme si ju zamilovali ešte viac. Preto dávalo zmysel, že práve on má špeciálne prepojenie so Šialeným Titánom, a práve on ho nakoniec porazí.

Steve Rogers sa vrátil do minulosti

Trvalo mu to síce desiatky rokov, no Captain America sa konečne dočkal svojho vytúženého tanca s láskou svojho života. Potom, čo vrátil Kamene nekonečna na ich správne miesto, sa rozhodol, že okúsi ten pohodový život, ktorý mu Tony odporúčal. Vrátil sa teda za Peggy Carter, s ktorou sa aj oženil.

Captain America
Zdroj: appocalypse.co

Falcon je nový Captain America

Koniec kapitoly znamená, že musí nasledovať ďalšia. A práve jej veľkou súčasťou bude Falcon, ktorý prevzal rolu Capa. Keď mu Steve venoval svoj ikonický štít, jeho to zarazilo. Oddaní fanúšikovia komiksov však vedeli, že sa k tomu schyľuje. Vidieť však tento moment na striebornom plátne – to už bolo o niečom inom.

Žiadna potitulková scéna

Ako každý zistil po návšteve kina, vo filme Avengers: Endgame nie sú potitulkové scény. Žiadny náznak budúcich príbehov. Žiadna veľká hrozba. Dokonca ani žiadne nové postavy. Jediné, že nás po titulkoch muselo uspokojiť, bol tajomný zvuk, ktorý symbolizoval koniec éry. Éry, ktorú Iron Man začal aj ukončil.

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Mohlo by vás zaujímať: O čom budú Strážcovia Galaxie 3?

Sú tu nejaké splnené Avengers: Endgame teórie, ktoré ste dopredu predpovedali? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -