ENDGAME: Thanos stále žije! Naozaj to Avengers prehliadli?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dnes je to už mesiac, odkedy sa do našich kín dostal jeden z najväčších a najdôležitejších filmov v histórii. Avengers: Endgame v mnohom prekonal naše očakávania a uspokojivo uzatvoril tzv. Infinity Ságu. Popri tom je tu však veľa ľudí, ktorí sa sťažujú, že nová marvelovka neodpovedala na otázky a len ich viacej vytvorila. Tou najväčšou, ktorá má najviac desivé implikácie, je, či Thanos prežil. Nuž, nechajte sa presvedčiť sami!

Mohlo by vás zaujímať: Ako Thanos prežil deštrukciu Titánu?

Ako Avengers: Endgame zmenil MCU
Zdroj: me.ign.com

Thanos prežil Avengers: Endgame

V prvom rade by som chcel začať tým, že vám poviem, prečo by sa nám malo páčiť, že film vytvára otázky. Áno, dostať všetky odpovede ešte v deň premiéry a odísť domov s tým, že už poznáte celý príbeh od A-Z, je pekná myšlienka, no v skutočnosti to pekné nie je. Omnoho krajšie sú záhady. Keď neviete, čo sa stalo, môžete sa s kamarátmi o filme baviť dlhé hodiny, čo je podľa mňa jedným z dôvodov, prečo je MCU tam, kde dnes je. Po predslove už však poďme na samotnú teóriu.

Tá súvisí, samozrejme, so samotným Thanosom. Taktiež však napovedá, že každý, koho lusknutie vyplnenou Infinity Gauntlet „zabilo,“ v skutočnosti nebol mŕtvy. Ďalej s tým súvisia Doctor Strange, The Ancient One a ich cenný artefakt – Kameň času.

Tvorcovia Avengers: Endgame
Zdroj: hk01.com

Prezrádza to ešte film Doctor Strange

V kriminálne podceňovanej sólovke sa nám predstavuje ikonická komiksová postava The Ancient One (Tilda Swinton). Tá už stovky rokov slúži ako ochranca Kameňa času, našej reality a Majster mystických umení. Podobne ako to spravil Stephen Strange počas filmu Avengers: Infinity War, ona používala silu Kameňa nekonečna, aby nahliadala do budúcnosti a hľadala potenciálne hrozby a spôsoby, akými ich poraziť. V jednom z dialógov filmu z roku 2016 však odhaľuje dôležitý detail.

„Strávila som mnoho rokov prezeraním času. Zabránila som nespočetne veľa hrozným budúcnostiam. A po každej jednej nasleduje ďalšia, a všetky smerujú sem, no nikdy ďalej.

doctor strange tilda winton the ancient one
Zdroj: scifi.stackexchange.com

Svojmu učňovi tým naznačila, že musí zomrieť. Pravidlo s Kameňa času je totiž také, že ním síce môžete manipulovať časom a prezerať si ho, no nikdy na nepozriete za svoju smrť. Áno, Doctor Strange teda už pravdepodobne dopredu vie, že kedy zomrie. Celé to však naznačuje, že nikto, kto sa vyparil, nebol skutočne mŕtvy.

Mohlo by vás zaujímať: 10 Avengers: Endgame teórií, ktoré sa naplnili

Time Stone
Zdroj: rollingstone.com

Ako mohol vidieť 14 000 605 budúcností?

Tu už sa vraciame k momentu z filmu Avengers: Infinity War, kedy sa Doctor Strange, Iron Man, Spider-Man a časť Strážcov Galaxie ocitli na Titáne. Tam sa snažili prísť na spôsob, ako poraziť Thanosa, ktorý si po nich ide. Majster mystických umení vtedy využil svoj Kameň času a nahliadol do miliónov potenciálnych budúcností, aby zistil, že len v jednej z nich sa im podarí vyhrať.

On teda dopredu vedel, čo všetko sa udeje a ako hrdinovia nakoniec porazia Šialeného Titána vo filme Avengers: Endgame. Ako to však mohol vidieť, keď zomrel na konci Infinity War? The Ancient One nám predsa prezradila, že ani s pomocou sily Kameňa nekonečna nikto nemôže vidieť za svoju smrť. Doctor Strange to však aj tak dokázal, pričom jediné vysvetlenie je, že naozaj nebol mŕtvy – spolu s ostatnými, ktorí sa rozplynuli.

Zdroj: speca.ca

Naozaj nikto nezomrel?

Marvel Cinematic Universe nám postupom času stále viac približuje životy po živote. Len v posledných rokoch sme preskúmali Kvantovú sféru, v ktorej môžu byť ľudia po vzore Janet van Dyne uväznení. Ďalej je tu Kameň duší, ktorý disponuje vlastnou realitou, v ktorej skladuje duše rôznych ľudí a bytostí. No a v neposlednej rade je tu Black Panther a tzv. Astral Plane.

Dôležitým detailom je, že pre rozplynutých hrdinov a ľudí neprešiel zdanlivo žiadny čas, pričom v realite ubehlo 5 rokov. Podobne na tom bol aj Scott Lang, ktorý na konci Avengers: Infinity War ostal uväznený v Kvantovej sfére, no keď sa po 5 rokoch dostal von, preňho ubehlo len zopár hodín. Je teda celkom reálne, že tí, ktorí sa v MCU rozplynuli, v skutočnosti nezomreli, ale boli premiestnení do Kvantovej sféry. To by potom povoľovalo víziu do budúcnosti Doctora Strangea.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Thanos je nažive a Avengers to prehliadli

Majster mystických umení teda mohol využiť Kameň času na to, aby videl za svoju smrť preto, lebo skutočne nezomrel. Jeho fyzická forma sa len premiestnila do tohto subatomického sveta. To však naznačuje desivú realitu, v ktorej je Thanos stále nažive. Ako totižto vieme, na konci Avengers: Endgame ich Iron Man podľa svojho osudu nechal vypariť, táto teória ale vraví, že skutočne nezomrel, ale bol len podobne premiestnený do Kvantovej sféry.

To znamená, že keby sa v MCU objavila postava, ktorá dokáže cestovať medzi realitami, mohla by Thanosa aj s jeho armádami oživiť. Taktiež je možné, že nejaká mimozemská rasa má dostupné technológie, aby ich priviedli späť. Nech už je to tak či onak, naznačuje to desivú pravdu o budúcnosti Marvel Cinematic Universe.

Zárobky Avengers: Endgame
Zdroj: lylesmoviefiles.com

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa do MCU dostala veta „I Love You 3 000?“

Úprimne, pochybujem, že tvorcovia na tento detail mysleli. MCU je veľké univerzum s množstvom postáv a pravidiel, preto je možné, že ide len o chybičku. Ako som ale spomínal na samotnom začiatku článku, diskutovať o týchto otázkach je práve to, čo nás na filmoch baví najviac.

Čo si myslíte vy? Je podľa vás Thanos nažive, alebo ide len o detail, ktorý tvorcovia prehliadli? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -