Filmy

S kým sa mal Thor pobiť v Avengers: Endgame a prečo Marvel tento súboj odstránil?

V Avengers: Endgame Thor takmer hodil Stormbreaker po niekom, koho veľmi dobre pozná… Poďme však späť.

Thor sa od čias svojho debutu v MCU z roku 2011 poriadne zmenil. To, čo nám režisér Kennethg Branagh vtedy ukázal, bez pochyby bol Boh hromu. Niečo nám však nesedelo. S vydaním pokračovania Temný svet sme už však presne videli, čo sa pokazilo a čo by sa malo zmeniť. Vtedy na scénu prišiel režisér Taika Waititi, ktorý v Ragnaroku odpútal Chrisa Hemswortha a Thora, ktorý si už zaslúži filmové spracovanie.

V Avengers: Endgame Thor takmer zmlátil iného hrdinu

Vývoj tohto hrdinu je jednou z najviac podstatných častí Marvel Cinematic Universe. Predsa len, Thor je súčasťou trojice najhlavnejších hrdinov, ktorú dopĺňali Iron Man a Captain America. Od vážneho chlapa prešiel k zábavnému vtipálkovi, odkiaľ sa dostal až ku depresívnemu a obéznemu mužovi, ktorého si herec vo filme Avengers: Endgame sám vybojoval.

thor 4

Zdroj: worldsfinestgeeks.com

Keď Thor na konci Infinity War nedokázal zastaviť Thanosa, absolútne ho to zničilo. Rocketovi síce počas filmu vravel, že už nemá čo stratiť, vtedy sa však mýlil. Thor tým totiž prišiel o sebavedomie, ktoré bolo vždy jeho najsilnejšou stránkou.

Thor mal mať podobný moment ako Captain America

Thorov príbeh v Avengers: Endgame bol o tom, že znova objavil svoju silu. Tvorcovia to vo výslednom filme spravili tak, že po príchode do Asgardu z minulosti získal späť Mjolnir. To mu pomohlo, aby si uvedomil, že je stále hoden. Ako však odhalili režiséri v MTV podcaste Happy Sad Confused, pôvodný plán bol veľmi iný.

Bratia Russovci odhalili, že súčasný Thor sa mal na Asgarde pobiť s minulým Thorom. Od tejto myšlienky potom upustili a spravili to s Capom v New Yorku. Na Boha hromu však nezabudli, keďže aj on dostal silné momenty: vyššie spomenutý návrat Mjolnira a posledné stretnutie s matkou. Prečo sa teda rozhodli neukázať nám boj Thor vs. Thor?

“Myslím si, že by sme pri tom odchádzali od príbehu medzi Thorom a jeho matkou. Bolo to tak silné… V skutočnosti viac šlo o jeho cestu a obnovu než konfrontáciu so svojim starým ja. Preto sme sa tak rozhodli.”

bratia russovci avengers marvel

Režiséri Joe a Anthony Russovci; Zdroj: marvelstudiosnews.com

V Avengers: Endgame Thor mohol bojovať sám so sebou, no nakoniec to tak nebolo. A ja si myslím, že tvorcovia sa rozhodli správne.

Ste radi, že Russovci nakoniec upustili od tohto nápadu a ukázali nám radšej boj dvoch Capov? Súhlasíte s tým, že pri Thorovi šlo viac o sebapoznanie a obnovu? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: Happy Sad Confused, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár