Avengers: Endgame vedie tesný závod proti Avatarovi! Stane sa najúspešnejším filmom vôbec?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po minuloročnom Infinity War sme síce ostali šokovaní z toho, čo sa stalo, no už dopredu sme vedeli, že príbeh nie je u konca. Štúdio nám jasne dalo najavo, že tento veľkolepý film bol len súčasťou väčšieho deja – deja, ktorý skončí štvrtou fantastickou tímovkou. Čo sa stalo s Thanosom? Kam sa podeli všetci hrdinovia? No a podarí sa ich nakoniec vzkriesiť? To všetko boli otázky, na ktoré sme si museli počkať do premiéry novej marvelovky. Niet preto divu, že tržby Avengers: Endgame prestrelili tie najšialenejšie predpoklady!

Koľko stál Avengers: Endgame
Zdroj: peoplepng.com, reddit.com

Avengers: Endgame tržby – Porazí Marvel Avatara?

Najnovšia marvelovka, ktorej sa diváci nevedia nabažiť, si počas tohto víkendu len v USA pripísala na konto 63 miliónov dolárov. Celkovo si tak za Atlantikom stihla zarobiť už ohromných 723,5 milióna dolárov. Z Avengers: Endgame sa tak stal len tretí film v histórii, ktorý v USA prekonal hranicu 700 miliónov – a to ešte ani zďaleka nekončí!

Disney odhalilo dátumy vydania nových Marvel filmov a viac!

tony stark iron man avengers: endgame i love you 3000
Zdroj: pinterest.com

Omnoho vzrušujúcejšie čísla film prináša celosvetovo. Po uplynulom víkende sa Avengers: Endgame tržby vyšplhali na ohromnú sumu 2,485 miliardy dolárov. Momentálne je na druhej priečke celosvetovo najúspešnejších filmov všetkých čias. Pred ním je už len Avatar, ktorý od roku 2009 kraľuje sumou 2,787 miliardy. Ide teda o veľmi napínavý závod.

Možno to na prvý pohľad vyzerá tak, že Marvel má prvenstvo vo vačku, no to nie je pravda. Áno, Avengers: Endgame je najrýchlejšie zarábajúcim filmom, o tom niet pochýb. Práve preto je však pravda, že väčšina ľudí, ktorí si ho pozrieť chceli, ho už videli. Aj preto tržby počas tohto víkendu tak radikálne klesli. Bude to teda naozaj tesný súboj o titul najúspešnejšieho filmu všetkých čias.

Mohlo by vás zaujímať: Aké marvelovky uvidíme po Avengers: Endgame?

kevin feige čo bude po avengers: endgame
Zdroj: syfy.com

Stihli ste už ku masívnym tržbám prispieť aj vy? Zaslúži si podľa vás marvelovka takéto neskutočné číslo, alebo diváci vyhadzujú peniaze na komiksovky? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -