Avengers: Endgame nikdy neprekoná Avatara! Toto je ozajstný dôvod, prečo…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Takzvaný súboj titánov… Avengers: Endgame vs Avatar je napínavý boj medzi dvoma veľkolepými titulmi, ktoré momentálne bojujú o titul najúspešnejšieho filmu všetkých čias. Teda, lepšie povedané, Marvel útočí a Na’vi sa obraňujú. Po internete koluje mnoho predpovedí, ktoré prezrádzajú, kto nakoniec skončí prvý – dnes sa ale pozrieme na ozajstný dôvod, prečo to Avengers: Endgame nikdy nebude!

tržby avengers: endgame
Zdroj: esquire.com, purepng.com

Avengers: Endgame vs Avatar – Kto zvíťazí?

Keďže štúdio Disney/Marvel investovalo do filmu Avengers: Endgame neskutočné peniaze, snímka musí byť neskutočne úspešná, aby len zarobili späť to, čo doň vložili. To, samozrejme, veľký problém nebol. Diváci a fanúšikovia sa totižto už od minuloročného Infinity War nemohli dočkať pokračovania. Keď teda prišiel deň premiéry, do kina sa nahrnuli milióny ľudí naraz. Aj preto Endgame dokázal hravo prelomiť rýchlostné rekordy v zárobkoch. Prečo však už ďalšie neprekoná?

Od vydania najnovšej marvelovky ubehol už mesiac, pričom ku dnešnému dňu má celosvetovo na konte neskutočnú sumu 2,62 miliardy amerických dolárov. Momentálne je druhým najúspešnejším filmom všetkých čias, pričom prvenstvo si stále drží Avatar (2009) so sumou 2,78 miliardy. Podarí sa teda Avengerom ešte niekde zhrabnúť 160 miliónov dolárov? Nuž, vyzerá to nepravdepodobne…

Mohlo by vás zaujímať: Dátumy vydania nových Avatar filmov

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Scott Mendelson z Forbes predpovedá, že boj „Avengers: Endgame vs Avatar“ bude mať veľmi tesného výhercu. Novú marvelovku si môžeme pekne zrovnávať s minuloročnou tímovkou, keďže vyšli takmer v rovnaký čas. Zistíme tak, že Infinity War mal mesiac premiére vo vačku už 93% svojich celkových tržieb. Ak bude Endgame pokračovať po jeho vzore, má pred sebou ešte 7% zárobkov, čo by v teórii znamenalo, že sa mu nakoniec podarí zarobiť až 2,9 miliardy dolárov. Situácia však dokazuje, že to tak nebude.

V kinách sa totižto momentálne premietajú filmy ako Pokémon Detektív Pikachu, John Wick 3: Parabellum či Aladin. Nejde tu už teda o to, ako bude Endgame úspešný, ale ako budú tieto počiny neúspešné. No a keďže sa im všetkým zatiaľ veľmi darí, predstavujú konkurenciu, ktorá vytlačí aj samotných Avengerov. S najväčšou pravdepodobnosťou teda Avatar ostane na prvom mieste, no nič ešte nie je stopercentné.

tržby avengers: endgame
Zdroj: stickpng.com, imgur.com

Čo si myslíte vy? Skončí sa boj Avengers: Endgame vs Avatar výhrou marvelovky? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: forbes.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -