Skladateľ Alan Silvestri dokončil nahrávanie hudby do Avengers: Infinity War! 21 dní pred premiérou filmu!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Skladateľ Alan Silvestri dokončil nahrávanie hudby do Avengers: Infinity War!

Všetci fanúšikovia filmovej hudby spozornite! Najväčší film roka je už konečne zhudobnený. Alan Silvestri, filmový skladateľ, ktorý má na konte ikonické hudobné témy z filmov Avengers, Forrest Gump, Back to the Future, Predator, The Polar Express ale aj najnovšie Ready Player One, už dokončil nahrávanie najočakávanejšoeho filmu roka. Stalo sa tak pred štyrmi dňami, a nám už rovno stihol povedať, čo bolo na tvorení hudby do takéhoto filmu najzložitejšie.

Podľa Silvestriho to bolo práve rýchle striedanie rôznych hudobných štýlov a tém, ktorých vraj bolo veľmi veľa. Keď však robíte film s vyše 40 postavami, asi každý skladateľ to musí brať ako hotové peklo. Hlavne keď má každý hrdina svoj vlastný štýl a tón. My však pevne veríme, že sa mu to podarilo. Určite je dobré pripomenúť, že hudba sa dokončila až teraz, čiže 21 dní pred svetovou premiérou.

Keď sa nad tým tak zamyslíte, čas je k skladateľom pri takýchto filmoch naozaj neúprosný. Pri Marveli je však toto už bežná vec a ich filmy sa skutočne poskladajú dokopy naozaj len niekoľko týždňov pred premiérou. Čo sa teda týka Silvestriho, sme veľmi zvedaví, ako celý film bude znieť. Jeho štýl je veľmi orchestrálny, čo nám pripomenul aj v terajšom Ready Player One. Je to však určite štýl, ktorý chceme v takejto tímovke počuť.

My sa hlavne modlíme, nech je to epické, nech sú tam zapamätateľné témy a nech je to hlavne počuť. Samozrejme, keby nám tam Silvestri primiešal aj témy z iných MCU filmov, boli by sme veľmi šťastní. To je napríklad želanie Ludwiga Gorranssona, ktorý pracoval na hudbe k filmu Black Panther. Alan Silvestri však stojí za ikonickou Avengers témou, takže aspoň pri tej sme si na 100% istí, že ju opäť do filmu použije. Nech je to ale ako chce, Silvestri ešte neskončil. O niekoľko mesiacov sa totižto bude musieť vrátiť, aby zhudobnil aj Avengers 4. My mu pochopiteľne, tak ako aj celému štábu držíme palce, nech to dopadne najlepšie ako sa dá!

Tešíte sa na Avengers: Infinity War? Ste radi, že sa o hudbu postaral Alan Silvestri? Prekvapil vás takýto neskorý dátum nahrávania hudby? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -