Thanos svoju moc preukázal aj na Slovensku! Koľko divákov Avengers: Infinity War zlákal a s akým zárobkom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Čakali sme 10 dlhých rokov, no len pred pár dňami to konečne prišlo. Najväčší a najočakávanejší film Marvelu len týždeň dozadu ovládol kiná a prakticky aj celý svet. O neuveriteľnom úspechu a rekordných tržbách vo svete sme vám písali už v predchádzajúcich článkoch. Ako sa však darilo filmu Avengers: Infinity War na Slovensku? V skratke, aj na našej pôde Thanos ukázal svoju moc, a to v naozaj veľkolepom štýle! Koľko slovenských divákov teda už zlákal do kín a akú peknú sumu si zarobil?

avengers infinity war zárobok Avengers: Infinity War sa po troch dňoch stáva jedným z najzárobkovejších filmov v histórii
Zdroje: ew.com

Avengers: Infinity War na Slovensku

Všetci sme mali od tohto filmu neskutočne vysoké očakávania, vrátane samotného štúdia, ktoré dúfalo vo veľkolepé zárobky. Nakoniec nás však Infinity War aj tak dokázal prekvapiť a celosvetovo má na konte už neskutočných 808 miliónov dolárov. A to za necelý týždeň. Samozrejme, množstvo slovenských divákov sa nemôže porovnávať s počtom ľudí v krajinách ako USA. Aj napriek tomu si ale Avengers: Infinity War za debutový víkend stihlo pozrieť 80 363 Slovákov. Počas prvých 4 dní sa na našom území premietal v 68 kinách, z čoho vzišli tržby o výške takmer 500 000 eur.

Infinity War doslova naplnil sály stovkami divákov, ktorí si užili veľkolepý filmový zážitok. Prvý blockbuster kompletne natočený na IMAX kamery sa samozrejme premietal aj v tomto formáte, pričom premiéry v najväčšej kinosále na Slovensku sa zúčastnilo 349 ľudí. Najnavštevovanejší film minulého roku bola romantická komédia Všetko alebo nič, ktorú si v slovenských kinách pozrelo 340 000 divákov. Bude teda zaujímavé sledovať, s akým číslom skončí Infinity War, keďže na našej pôde sa mu zatiaľ očividne darí. Tržby by mali bez problému prekonať milión eur, no možné sú sumy ešte väčšie. Ak by som to mal ale v skratke zhodnotiť, Avengers: Infinity War je aj na Slovensku nesmierne úspešný.

Avengers: Infinity War RECENZIA
Zdroj: wallpapersden.com

Čo si o úspechu Marvelovky na našej pôde myslíte vy? Boli ste jedným z desaťtisícov divákov, ktorý si už Infinity War stihli pozrieť?

ZDROJufd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -