6 dôvodov prečo je Avengers: Infinity War najväčší film všetkých čias a vy by ste ho určite nemali zmeškať v kinách!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

6 dôvodov prečo je Avengers: Infinity War najväčší film všetkých čias!

Veľkých a hlavne očakávaných filmov je v dnešnej dobe naozaj veľa. Filmové štúdiá sa naučili, že keď do niečoho vložia obrovské peniaze a vytvoria obriu udalosť, ľudia budú na film chodiť rad za radom. Všetky veľké filmy (blockbustery) sa však predsa len delia na tie očakávané a tie najočakávanejšie, ktoré sa snažia upútať najmä tým, že sú výnimočné oproti všetkým ostatným. Síce majú veľké efekty a pomerne rovnaký príbeh, snažia sa meniť svoj žáner najefektívnejšie, ako sa len dá. Medzi takéto filmy kedysi patrili prvé Star Wars, Terminátor alebo Čeluste.

Doba sa však zmenila a v roku 2009 si toto prvenstvo obhájil Avatar. Ten je doteraz považovaný za najväčší film aký bol kedy urobený. Bol extrémne drahý, mal revolučné efekty, úžasný príbeh a využil absolútnu kino novinku menom 3D. Tento čas je však preč. Už sa natočili aj omnoho drahšie filmy, možno aj zaujímavejšie. Žiadne z nich sa však nikdy nestali udalosťami, ako práve Avatar. Nebol tu žiaden „zázrak“, až dokým sa nezačali ukazovať superhrdinovia. Zrazu prišla jedna veľká udalosť menom Marvel Cinematic Universe, ktorá po menšom budovaní s piatimi filmami, vypustila v roku do sveta film Avengers. Tento film sa stal automaticky trhákom a išlo po dlhom čase práve o tú špeciálnu filmovú udalosť.

Zdroj: variety.com

Udalosť

Problém však bol v tom, že Avengers si nemohli dovoliť extrémny rozpočet keďže išlo stále len o prvý pokus o takúto tímovku. Prvoradý bol teda príbeh. Na rok 2012 to však stačilo viac než dosť. Marvel sa začal rozpínať a postupne boli trháky z každých ich filmov. Samozrejme, nie tak veľkých ako Avengers a to bohužiaľ platí aj o dvojke. Tam totižto nemali možnosť moc rozširovať. Nemali nových hrdinov a ani prichystanú zmenu v takomto žánri.

Teraz je však rok 2018 a ako už viete, toto všetko majú. Ak sledujete internet, určite nevidíte reklamy na nič iné, ako na film Avengers: Infinity War. Je to preto, lebo už koncom apríla ku nám naozaj príde zatiaľ najväčší film všetkých čias, ktorý svojou veľkosťou, príbehom a rozpočtom už dávno prekonal Avatara. Ak si teda myslíte, že toto je len ďalšia Marvelovka, alebo obyčajný film, ktorý sa tvári ako niečo viac, vedzte, že ste na omyle. Toto je našich 6 dôvodov prečo je Avengers: Infinity War najväčší film všetkých čias a prečo by ste ho určite nemali zmeškať v kinách!

Na veľkosti záleží = celý film je natočený na IMAX kamery!

Z čoho ťažil doteraz najväčší úspech Avatar? Z doby, kedy bol vydaný. Avatar prišiel práve vtedy, kedy do kín vstúpila technológia 3D. Žiaľ, také niečo sa teraz nedeje a Infinity War je znevýhodnený. Kiná nám totižto za tie roky nepriniesli moc nových spôsobov, ako zažiť filmy inak. Až na malú spoločnosť menom IMAX. Tí sa snažia inovovať kino-zážitok už od nepamäti. Ich kiná patria medzi najlepšie na svete. Vďaka svojmu ohromnému zvuku, gigantickému plátnu a hlbšiemu 3D prevedeniu, ide o zatiaľ najlepší kino-zážitok.

No a čo je na IMAX ešte zaujímavejšie je to, že majú vlastné kamery, ktoré sú omnoho lepšie ako obyčajné. Zaberajú totižto omnoho viac priestoru, snímajú oveľa žiarivejšie farby a ich čistý obraz vás skutočne pohltí. Filmy si ich kamery požičiavajú na niekoľko týždňov aby s nimi natočilo aspoň pár scén, ktoré uvidíte špeciálne len v ich sálach. Ak ste sedeli niekedy v IMAX sále, tieto scény boli vždy tie, kedy sa film roztiahol na celú výšku plátna. Nie, to nie je len efektné roztiahnutie, vtedy totižto vidíte všetko to, čo by ste normálnou kamerou zachytiť nemohli.

Marvel si teda uvedomil, že ak ide do zatiaľ najväčšieho filmového projektu, treba ho využiť naplno. Rozhodli sa teda ako prví natočiť celý film (aj Avengers 4) pomocou týchto IMAX kamier. Ide o historicky prvý film, ktorý si celý v IMAX sále budete môcť vychutnať vo formáte 1.9:1. „Čierne pásiky“ vám teda kompletne zmiznú a vy si v týchto sálach užijete až 26% viac obrazu, než v tých obyčajných, alebo ako na neskorších vydaniach na Blu-Ray a DVD. Ide teda o jedinečný zážitok, ktorý určite priláka mnoho divákov.

Toľko superhrdinov na jednom plátne tu ešte nebolo!

Spájať hrdinov je to, čo vytvára komiksovú udalosť. Samozrejme, nemôžete to urobiť len tak. Ak chceme mať aj dobrý film, treba sa k nemu dopracovať. Zatiaľ čo prvý Avengers film ich mal 6, tu sme zatiaľ narátali 24 a to bez záporákov a hrdinov, ktorých sme v ukážkach ani na plagátoch ešte nevideli. V živote sme teda toľkoto superhrdinov ešte v jednom filme nevideli a radšej ani nespomíname nejakých nových, ktorí vo filme vraj ešte len budú.

Tu sa teda naozaj hodí tvrdenie: „komiks prebratý k životu“. Marvel to však mal naplánované niekoľko rokov dopredu a postupne si ich do filmov pekne pridávali. My hlavne dúfame, že tento 2 a pol hodinový film sa stihne venovať naozaj všetkým. Zatiaľ si to však predstaviť stále nedokážeme.

Zdroj: www.cnet.com

Najviac hereckých hviezd pokope!

Od roku 2008 nám toto štúdio predstavilo toľko skvelých hercov, že sa z nich postupne stali absolútne hviezdy. No a neskôr už aj tie známe hviezdy chceli hrať v Marvel filmoch. Ak teda radi sledujete filmy, garantujeme vám, že tu nájdete hneď niekoľko vašich obľúbených hercov a herečiek. Od Roberta Downeyho Jr. až po Josha Brolina, tento film bude skutočne prepchatý filmovými hviezdami. To tu opäť ešte nikdy nebolo.

Na internete dokonca kolujú zvesti, že je tu až 67 postáv, čiže 67 hercov. Kto to všetko je naozaj netušíme. Herci Sebastian Stan tvrdili, že točili scénu, kde v jednom zábere uvidíme vraj vyše 40 postáv. Nevieme aká je vaša predstavivosť, no keďže sme my nič podobné ešte nikdy nevideli, fakt netušíme, ako si to tvorcovia predstavujú urobiť. Vidieť to na vlastné oči ale bude naozaj zážitok.

Herci z Avengers: Infinity War pokope na D23
Herci z Avengers: Infinity War pokope na D23 2017; Zdroj: facebook.com

Najdrahší film všetkých čias!

Máme toľko hercov a tých treba treba zaplatiť. Rovnako to platí aj o celom filmovom štábe. Keďže teda ide o masívny príbeh, museli ho rozdeliť do dvoch filmov, ktoré následne natáčali súčasne. Koľko to mohlo celé stáť? Túto informáciu našťastie už poznáme pár mesiacov, čiže ak ste ju doteraz nepočuli, radšej si niekde sadnite, alebo aspoň oprite.

Dokopy stoja oba filmy 1 miliardu. Viac k tomu písať asi naozaj netreba. Doteraz sa najdrahší film pohyboval v rozmedzí 370 až 410 miliónov. Na jeden film to teda zatiaľ vychádza až o 100 miliónov viac. Vráti sa im to? To už záleží na nás všetkých. Prvý Avengers film zarobil miliardu a pol, druhý o 100 miliónov menej. Teraz tu však máme každého MCU hrdinu a obrovský hype z každého rohu internetu.

Keď sa pred pár týždňami spustil v USA predpredaj lístkov, prekonali rekord len za 6 hodín. My si teda myslíme, že sa producenti báť nemusia. Len tak pre zaujímavosť, prvý MCU film, Iron Man, bol urobený ako posledná záchrana pred krachom štúdia. Nikoho by teda ani vo sne nenapadlo, čo sa za 10 rokov môže zmeniť.

Robert Downey Jr., Tom Holland a Chris Pratt na natáčaní v štúdiu. Zdroj: collider.com
Robert Downey Jr., Tom Holland a Chris Pratt na natáčaní v štúdiu. Zdroj: collider.com

Hrdinovia budú umierať = skutočný koniec sveta!

Filmy o koncoch sveta dnes nemajú čím zaujať. Je tu furt jedno a to isté, len s rozličnými výbuchmi a akciou. Avšak, podľa toho čo zatiaľ koluje na internete a čo nám sľubujú herci a tvorcovia, tento film bude predsa len iný. Podľa všetkého, vďaka extrémne silnému Thanosovi, tu naozaj pôjde o koniec sveta, kde budú padať hlavy hrdinov. Máme sa vraj skutočne pripraviť na úmrtia hneď niekoľkých, možno aj hlavných postáv filmu.

Marvel štúdio sa dokonca tak veľmi bojí, že z filmu uniknú spoilery, že sa rozhodlo popresúvať dátumy premiér čo najbližšie k sebe, teda okolo 27. apríla (náš dátum je 26.4.). Ešte aj kritikom bude film ukázaný až 3 dni pred oficiálnou premiérou. Režiséri už aj zverejnili oficiálny list pre fanúšikov, v ktorom žiadajú, aby nikomu tento film nepokazili vyzradením deja. My vám preto radíme, aby ste si kúpili lístky čo najskôr. Žijeme totižto v internetovej dobe, ktorá už mnohým divákom dokázala zničiť hneď niekoľko očakávaných filmov.

Zdroj: comicbookmovie.com

10-ročná cesta konečne vyvrcholí!

Infinity War by však nikdy nevzniklo, keby to Marvel nemal premyslené. 10 rokov sme sledovali tento ohromný filmový seriál a práve teraz prichádzame do úplneho vyvrcholenia. Všetko k niečomu smerovalo a tou vecou boli kamene nekonečna a Thanos. Síce si úplny koniec vychutnáme až v zatiaľ nepomenovanom štvrtom Avengers filme, toto je začiatok konca, ktorý bude nepochybne stáť na vlastných nohách.

Režiséri Russovci nám prinášajú finále, nad akým sa bude ešte dlho rozprávať. Už či to dopadne zle alebo dobre, to je jedno. Takáto udalosť sa ešte nikdy vo filmovom svete nestala. Avengers sa budú musieť spojiť s Doctorom Strangeom, Spider-Manom, Strážcami Galaxie a Ant-Manom, aby zničili najväčšiu hrozbu nášho sveta, Thanosa. Ten si ide po 6 kameňov nekonečna, ktoré sme za 10 rokov vo filmoch vídavali. 18 filmov sa teda konečne spája do jedného. Verte nám, toto si nikto z vás nebude chcieť nechať újsť.

infinity war
Zdroj: wall.alphacoders.com

Tešíte sa na Avengers: Infinity War? Milujete filmy z Marvel Cinematic Universe? Čo od tohto filmu očakávate? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -