9 veľkých otázok, ktoré máme ohľadom Avengers: Infinity War. Zodpovie nám ich film?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

9 veľkých otázok ohľadom Infinity War

K tomuto momentu viedla celá dekáda a roky čakania na vôbec najväčší komiksový film v histórii. Popravde, pôjde o jeden z vôbec najväčších filmov v histórii. Samozrejme, reč je o očakávanej snímke Avengers: Infinity War, ktorá príde už o menej ako mesiac. Dočkáme sa začiatku obrovského vyvrcholenia, ktoré sa dostaví vo filme Avengers 4. Každý moment počas desiatich rokov v Marvel Cinematic Universe viedol k Nekonečnej Vojne a Šialený Titán Thanos si konečne príde po všetky Kamene Nekonečna. Trailery a fotky nám toho doposiaľ prezradili dosť, no stále máme ohľadom filmu 9 veľkých otázok. Tak čo, prinesie nám na ne odpovede až samotný film?

Kde je Hawkeye a Ant-Man?

Hawkeye a Ant-Man
Zdroj: comicbook.com

Je priam nemožné ignorovať to, že sme ani v jednom traileri alebo na plagáte nevideli postavy Clinta Bartona a Scotta Langa. Na druhej strane však vieme, že sa Hawkeye a Ant-Man vo filme určite ukážu. To znamená, že štúdio musí mať pádny dôvod k tomu, prečo ich neukazujú. Podľa slov režisérov sa Hawkeye vydá na vlastnú misiu a špekulácie hovoria, že to bude práve v Japonsku. Zoberie na seba postava identitu Ronina? Potom je tu Ant-Man, ktorý po Infinity War dostane vlastné pokračovanie. Všetko však naznačuje tomu, že sa udalosti filmu Ant-Man and the Wasp udejú ešte pred touto kozmickou bitkou. Možností je teda hneď niekoľko. Prídu až na konci filmu a budú dôležití pri záchrane Avengers? Alebo majú vlastnú misiu, ktorá môže zahŕňať hľadanie Soul Stone-u?

Kto prežije, a kto zomrie?

Infinity War
Zdroj: cinemablend.com

Toto je otázka, ktorá zaujíma pravdepodobne všetkých. Jedna veľká éra sa totižto končí a s ňou končia aj kontrakty. Samotný predstaviteľ Kapitána Ameriky, Chris Evans prezradil, že po filme Avengers 4 definitívne končí. Stále sú tu však postavy, ktoré kvôli pokračovaniu univerza určite nezomrú: Black Panther, Spider-Man alebo Ant-Man to určite prežijú. Samotný trailer ukázal, že v nebezpečí budú hlavne Vision a Doctor Strange. Na tých by som však taktiež nestavil. Podľa nás budú spočítané osudy postáv ako Tony Stark, Steve Rogers a Thor. Thorovi by som možno ešte malé nádeje nechával, no s Iron Manom a Kapitánom Amerikom sa pravdepodobne navždy rozlúčime. Či už teraz, alebo pri Avengers 4. V bezpečí môžu byť aj Strážcovia Galaxie, pričom máme taký blbý pocit, že sa rozlúčime aj s Nebulou alebo Wongom z Doctora Strangea. Aké sú vaše tipy?

Uvidíme vôbec Soul Stone?

Infinity War
Zdroj: screenrant.com

Pre tých nezainteresovaných, päť Kameňov Nekonečna je už odhalených a ostáva iba posledný – Soul Stone alebo Kameň Duší. Najprv sme si mysleli, že sa ukáže vo filme Black Panther, no nestalo sa tak. Stále je tu veľa teórií, kde sa tento kameň môže nachádzať. Jednou z prvých bola napríklad tá, že tento kameň stráži Heimdall, a preto vidí všetko vo vesmíre. Zistili sme, že Thanos nezaútočí na Wakandu kvôli Soul Stone-u, ale kvôli inému kameňu. Viac sa o tom dočítate tu. Iné promo zasa odhalilo, že by držiteľom posledného kameňa mohol byť samotný Iron Man. Stále je možnosťou, že Soul Stone v tomto filme ani neuvidíme. Čo ak sa prvýkrát objaví v Ant-Man and the Wasp v kvantovej ríši, alebo na Hawkeyovej samostatnej misii? Alebo sa odhalí až v snímke Avengers 4? Nuž, na túto odpoveď si budeme musieť počkať ešte mesiac!

Koľko Kameňov Nekonečna sa Thanosovi podarí získať?

Infinity War
Zdroj: nerdist.com

Po predchádzajúcej otázke by nás zaujímalo, aká farebná bude Thanosova Infinity Gauntlet počas filmu Infinity War. Počas väčšiny trailerov sme ho totižto videli iba s dvoma – s fialovým Power Stone, ktorý pravdepodobne na začiatku filmu ukradne od Nova Corps. Mal aj modrý Space Stone, pretože mu Loki z nejakých dôvodov ponúkol Tesseract. Chcel týmto veľkorysým činom zachrániť svojho brata, Thora? Stále je však možné, že sa s nami Marvel iba zahráva. Všetci predsa dobre vieme, že počas všetkých trailerov na Ragnarok mal Thor obe oči. Čo ak má Thanos už počas trailerov viac kameňov, no jednoducho ich tam nemohli ukázať? Áno, aj to je možnosť. Stále je tu ale film Avengers 4, takže je veľmi nepravdepodobné, aby ich v Infinity War zozbieral všetky. Dúfame však, že ho s plnou rukavicou uvidíme ešte pred tým, ako ho Avengers navždy porazia…

Prečo nie sú všetci hrdinovia spolu?

Infinity War
Zdroj: cinemablend.com

Ako môžete jasne vidieť z trailerov, náš obľúbený tím je rozdelený hneď na niekoľko častí. Celý film sa bude pravdepodobne odohrávať na troch hlavných lokáciach: New York, Wakanda a vesmír. V New Yorku uvidíme Wonga, Spider-Mana, Doctora Strangea, Bruce Bannera a Tonyho Starka. Neskôr vo filme by sa mali Strážcovia Galaxie stretnúť s Iron Manom a Spider-Manom a presunúť sa do vesmíru. Medzitým sa spojí Thor s Rocketom Raccoonom a Grootom, a pôjdu Thorovi vytvoriť novú zbraň. Vo Wakande budú teda Visiona chrániť všetci ostatní – Kapitán, Bucky, Natasha, Wanda, Falcon, RhodeyT’Challa. Pridá sa k nim aj Bruce Banner a.k.a. Hulk, ktorý osedlá Hulkbuster. Podľa našich teórií sa vlastne postavy ako Iron Man a Kapitán Amerika v tomto filme vôbec nestretnú. Všetci hrdinovia tak budú rozdelení na štyri tímy a stále bude pretrvávať rozdelená atmosféra z filmu Civil War.

Čo odhalia flashbacky o Thanosovi?

Infinity War
Zdroj: screenrant.com

Už dlhšie jasne vieme, že hlavnou postavou filmu bude práve Thanos. Potvrdené dokonca bolo, že najviac času na plátne dostane Thor a Thanos. Práve tento záporák už niekoľko rokov ťahá za nitky všetkých udalostí, v pár filmoch sme ho už dokonca videli, no v podstate o ňom nič nevieme. Práve to zmení film Infinity War, keďže sa v ňom budú nachádzať flashbacky do jeho minulosti. Dozvieme sa celý motív toho, prečo koná tak, ako koná. V komiksoch je to jednoduché – Chce zničiť polovicu vesmíru len preto, aby zapôsobil na Smrť, do ktorej je zamilovaný. Podľa všetkého bude mať Thanos vo filme iné zámery. Bude chcieť zničiť polovicu vesmíru len preto, že chce nastoliť balans? Sme teda naozaj zvedaví, čo všetko tieto flashbacky odhalia. Už v traileri sme predsa videli, že sa presunieme aj do doby, kedy boli Gamora a Nebula ešte deti.

Aký je vôbec plán Avengerov na boj proti Thanosovi?

Infinity War
Zdroj: cinemablend.com

Posledný trailer nám prezradil, že sa Avengers o Thanosovej návšteve dozvedia trochu skôr, takže si na Zemi môžu aspoň trochu nachystať defenzívnu stratégiu. Pokiaľ ste videli potitulkovú scénu z Ragnaroku, môže vám napadnúť jasná teória. Thor a Loki pošlú Hulka na Zem, aby všetkým oznámil to, čo sa chystá. Práve preto možno navštívi ako New York, tak aj Wakandu. Otázkou však je, ako chcú Avengers bojovať proti Šialenému Titánovi Thanosovi. Použijú na svoju ochranu Kamene Nekonečna, ktoré Thanos ešte nezískal? Mind Stone sa predsa nachádza vo Visionovom čele a Time Stone zasa v Oku Agamotta, a tak sú tieto dva kamene pripravené na boj. Taktiež je tu možnosť, že Visiona pošlú do Wakandy ako návnadu. Aké miesto je predsa lepšie na boj, než technologicky vyspelá Wakanda s tisíckami bojovníkov? V traileri sme mohli vidieť aj Star-Lorda a Iron Mana, ako preberajú taktiku. Chystajú sa spolu do vesmíru na Thanosovu Q ship?

Aké prekvapenia a cameá nás vo filme čakajú?

infinity War
Zdroj: cinemablend.com

Toto je už vecou veľkej špekulácie. Infinity War je síce plný postáv, no stále sú tu nejaké z MCU, ktoré sa môžu, alebo aj nemusia ukázať. Nemyslíme si však, že sa ukáže ktokoľvek z Marvel/Netflix seriálov. Tento crossover bol už niekoľkokrát zamietnutý a nezmení to pravdepodobne ani Infinity War. Stále je tu však nádej pre návrat Agenta Coulsona, ktorý by sa mohol ukázať po boku Nicka Furyho alebo Marie Hill. Iba pred pár dňami sa predsa potvrdilo, že sa Coulson ukáže vo filme Captain Marvel. Ďalej sú tu veľké špekulácie o tom, že sa dočkáme oživenia záporáka Red Skulla, aby ďalej šíril zlo. The Wasp sa na druhej strane asi ukáže až v spoločnom filme s Ant-Manom. Nakoniec tu máme mená ako Captain Marvel a Silver Surfer, ktorí sa objavili na zozname postáv a hercov na portáli Metacritic. Čomu veríte vy?

Skončí sa Infinity War cliffhangerom?

Zdroj: thisisfilm.com

Pokiaľ vám nie je známy pojem cliffhanger, je súčasťou snáď každého dielu vášho obľúbeného seriálu. Jednoducho, film/seriál sa skončí tak otvorene, že ihneď potrebujete vidieť ďalšiu časť. Ono by to nebol ani taký problém, pokiaľ by sme na Avengers 4 nemuseli čakať ďalší rok. Síce sa Infinity War a Avengers 4 nepočítajú ako jeden veľký celok rozdelený na dva, no je tu medzi nimi jasné prepojenie. Je teda možné, že sa práve Infinity War skončí obrovským cliffhangerom, ktorý nám ďalší rok bude trhať žily. A čo by to teda mohlo obnášať? Napríklad taká smrť Avengera tesne pred tým, ako sa spustia záverečné titulky. Alebo Thanos, ktorý tesne pred koncom filmu zozbiera všetkých 6 kameňov a splní tak svoj cieľ? Najkrajšie by pravdepodobne bolo, keby Thanos presne na konci luskol prstami – Gamora nás predsa oboznámila o tom, čo sa stane.

A tu dávame priestor vám – Napíšte nám do komentárov vašu veľkú desiatu otázku, a my sa vám na ňu pokúsime odpovedať! Idete do toho? :)

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -