Koľko bude stáť Avengers: Infinity War? Z tohoto čísla si radšej budete chcieť sadnúť!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Avengers sa oficiálne stávajú najdrahšími filmami v histórii!

Je dosť možné, že neviete, čo presne Marvel momentálne robí so svojimi Avengermi. Asi ste iba počuli, že sa točí Avengers 3, teda Infinity War. Čo však asi neviete je to, aké plány mal Marvel s týmto filmom pôvodne a čo teraz vlastne robí. Vo svojom pláne filmov majú totižto dva Avengers filmy (naplánované na roky 2018 a 2019), ktoré sa pôvodne volali Avengers: Infinity War part 1 & 2.

Neskôr prišli debaty o tom, že to pripomína zbytočné rozdeľovanie finálnej časti ako sme už zažili (Hunger Games) a že to nikdy nič dobré neznamená . Part 2 sa teda zrušila a zatiaľ sa premenovala na Avengers 4. Je však úplne jedno, aký bude mať tretí a štvrtý Avengers film názov, ich príbeh ostáva rovnaký. Či chcete nechcete, bude to jeden veľký film rozdelený na dva, ktorý bude riešiť kauzu Infinity War. No a takto to berie aj štúdio, ktoré momentálne netočí iba tretí film, ale zároveň aj ten štvrtý.

Robert Downey Jr., Tom Holland a Chris Pratt na natáčaní v štúdiu. Zdroj: collider.com
Robert Downey Jr., Tom Holland a Chris Pratt na natáčaní v štúdiu. Zdroj: collider.com

Rozpočet a historické tabuľky

Avengers: Infinity War a Avengers 4 sú teda vo výrobe a my sme sa práve dozvedeli, koľko budú oba filmy dokopy stáť. „Momentálne vyrábame náš najväčší film s rozpočtom okolo 1 miliardy dolárov,“ Povedal tak šéf Chick-fil-A a spolumajiteľ Pinewood Atlanta Studios, Dan Cathy. Ak sa vám z tohoto čísla teraz zatočila hlava, vedzte, že aj nám. Keďže sa teda jedná o dva filmy, jeden bude stáť približne tých 500 miliónov. No a to znamená, že sa budú oficiálne prepisovať historické tabuľky.

Doteraz rekord držali dva posledné filmy o pirátoch z Karibiku. Pirates of the Carribean: On Stranger Tides (4. diel) mal rozpočet až 378,5 milióna amerických dolárov. Prečo ale budú Avengers filmy také drahé? Najdrahší budú pravdepodobne všetci superhrdinovia. Každý z hercov je momentálne jedna z najväčších celebrít v USA a bez nich by tieto filmy nebolo možné vytvoriť. No a samozrejme, efekty, kulisy, kostýmy a tak ďalej. Všetko bude musieť vyzerať tip top. Nezabúdajme ani na to, že sa budú oba filmy natáčať celé na IMAX kamery, čo sa doteraz nikomu nepodarilo. Dúfajme teda, že sa bude ozaj dať na čo pozerať, a hlavne, nech je kvalita oboch filmov taká vysoká, ako ich rozpočet.

Infinity War proti Thanosovi bude najdrahšou v histórii!
Infinity War proti Thanosovi bude najdrahšou v histórii!; Zdroj: wccftech.com

Aký je váš názor na túto sumu? Myslíte, že je to prehnané? Váš názor nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah