Slovenskí študenti vysokej školy natočili krátky film Avengeri: Päť kameňov mechatroniky!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako by vyzeral svet, v ktorom by namiesto kameňov času, mysle, sily, reality, priestoru a duší existovali kamene mechanikyinformatikyelektronických systémov a automatizácie? To nám predstavili vedeckí pracovníci a študenti z Ústavu automobilovej mechatroniky Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) v Bratislave.

Avengeri: Päť kameňov mechatroniky

Natočili totižto krátky film s názvom Avengeri: Päť kameňov mechatroniky, ktorý je samozrejme inšpirovaný marvelovkou Avengers: Infinity War. Film bol vytváraný so zámerom prezentácie ich bakalárskeho študijného programu Automobilová mechatronika. Zároveň však predstavuje aj ich nové študijné zameranie „Inteligentné technológie a systémy“. Pomocou tohto videa chcú mladej generácii predstaviť mechatroniku ako moderný odbor pre 21. storočie.

„Počas diskusií a sondážnych ankiet pre stredoškolákov sa zistilo, že stredoškoláci nevedia, čo si majú pod týmto odborom predstaviť. Je teda potrebné na tento moderný inžiniersky smer mladú generáciu upozorniť populárnym spôsobom s virálnym efektom.“ informuje Erik Kučera, ktorý sa postaral o námet, scenár a produkciu filmu.

Ide teda o naozaj kreatívny spôsob s dobrým nápadom, ako mladým študentom  predstaviť tento odbor. Počas desiatich minút videa sa stretnete s naozaj podarenými efektami a nemôžeme zabudnúť ani na dve potitulkové scény, bez ktorých by marvelovky pravdepodobne neexistovali.

To, či sa našim reálnym hrdinom podarilo získať všetky kamene predstavujúce mechatroniku, sa dozviete v samotnom videu! Čo hovoríte na takýto typ propagačného videa?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -