Takýto návrat Avengers sme nečakali… Do MCU zavítajú úplne nové tímy superhrdinov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Avengers v MCU ešte neskončili. Chystajú sa úplne nové tímy

Je to už nejaký čas, čo nám šéf Marvel Entertainment Kevin Feige potvrdil, že predsa len sa dočkáme filmu Avengers 5. Po Infinity War a Engame ostali fanúšikovia hladní, prahnúc po ďalšom veľkom zoskupení superhrdinov, epickom galaktickom príbehu a veľkému zloduchovi. To všetko prichádza, no ešte nejaký čas si budeme musieť počkať. Čo sa však udeje medzičasom?

Plány na piatu časť ságy Avengerov sú v pohybe. Zatiaľ však nevieme presne, kto každý bude oficiálnym členom tímu. Rovnako taktiež nevieme, či v ňom náhodou niektorí zo záujemcov nakoniec nebudú.

MCU film Avengers 5
Zdroj: thenationroar.com

Zatiaľ nám chúťky po superhrdinských príbehoch utišujú sólovky ako nedávne filmy Black Widow či najnovšie aj Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Sú tu aj seriály, z ktorých sme videli už WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier a Lokiho. V budúcnosti ich pribudne ešte mnoho. A možno sa to zatiaľ nezdá, ale jeden z najdôležitejších bude chystaný Marvel seriál Armor Wars. Prečo presne?

Armor Wars

Podobne ako v komiksoch, aj v seriálovom spracovaní tohto príbehu padne technológia Tonyho Starka do nesprávnych rúk. Príbeh sa pravdepodobne zameria na vojnu medzi Jamesom Rhodesom (War Machine) a zlodejmi, ktorí budú chcieť použiť Starkove vynálezy a obleky na vojenské účely. Niečo podobné sme mohli vidieť napríklad v Iron Manovi 2.

Ako to teda súvisí s budúcimi Avengers? Nuž, o tom nám viac povie známy MCU leaker „Main Middle Man“, ktorý od neznámeho zdroja započul zaujímavé novinky o Armor Wars:

PREKLAD:

 

„Toto som zatiaľ počul o Armor Wars: Bude obsahovať návrat niektorých dôležitých Iron Man postáv (Morgan, Pepper, Keener). Zistíme viac o Rhodesovi, ktorý by mal byť jednou z najhlavnejších častí seriálu. Zistíme tiež, čo sa stalo so Starkovou rodinou po smrti Tonyho.“

 

„Bude tam aj prvá formácia West Coast Avengers. Objavia sa Vision aj ďalšie povedomé tváre. Z toho, čo som počul, to bude veľmi napínavý a pohlcujúci seriál, podobne ako filmy MCU, a objaví sa aj Zeke Stane.“

west coast avengers
Zdroj: reddit.com

West Coast Avengers

Pre tých, čo nevedia, West Coast Avengers sú tím superhrdinov z Marvel komiksov. No a nezaložil ich nikto iný ako Hawkeye.

Postupne sa členmi stali postavy ako Vision, War Machine, Moon Knight, The Thing, Wasp, Tigra, Scarlet Witch či Mockingbird. Ako ste si mohli všimnúť, niektoré z týchto postáv sú základnými stavebnými blokmi aktuálneho MCU. No a tí ostatní, ako napríklad Moon Knight, čoskoro chystajú svoj debut v univerze. Ako to teda vyzerá, možnosť formácie tohto tímu v Armor Wars nie je až tak nereálne.

Čo bude ďalej?

To, či sa West Coast Avengers naozaj sformujú, ostáva nepotvrdenou špekuláciou. Je možné, že nepôjde o priamu náhradu hlavného tímu z predchádzajúcich filmov, ale o dočasné, seriálové združenie superhrdinov menších rozmerov.

sef marvel studios kevin feige
Zdroj: pinterest.com

Tomu nasvedčujú napríklad aj slová Kevina Feigeho, ktorý sa nedávno takto vyjadril o budúcnosti MCU:

„Myslím, že by sme mali počkať rozumné množstvo času po Endgame, aby sme začali novú ságu. Ale ona už v podstate začala. Lenže to chce čas, podobne ako pri Fáze 1, aby ste ju poriadne vybudovali, kým budete môcť spojiť všetko dohromady.“

Dáva teda logiku, že budovanie bude postupné. Veľkolepé seriály. Sólovky. Debuty nových hrdinov. Väčšie združenia. A až potom formácia úplne nového tímu. No a niekde medzi, v tomto pláne, by sa mohli vyskytnúť práve aj West Coast Avengers, ktorí by zaujali v čase medzi malými dejmi so zopár postavami a budúcou obrovskou bitkou s Kangom.

Čo myslíte, uvidíme na televíznych obrazovkách úplne nový tím Avengerov? Alebo si tento leaker len zle interpretoval informácie od svojho tajného zdroja? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: bgr.com, movieweb.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -