Pre fanúšikov Formuly 1: Netflix prinesie 8-dielny seriál o legende menom Ayrton Senna

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ayrton Senna dostane dramatický seriál od Netflixu

Fanúšikovia Formuly 1 spozornite, Netflix prinesie 8-dielny seriál o pretekárovi menom Ayrton Senna. Celým menom Ayrton Senna da Silva, rodák z Brazílie, je dnes legendou motoršportu a automobilového pretekania. Počas svojej kariéry získal trikrát titul majstra sveta, no osudnou sa mu stala Veľká cena San Marina v talianskej Imole. 1. mája 1994 zahynul počas tragickej nehody vo veku 34 rokov.

Výborný pohľad na jeho pretekársku kariéru poskytol dokumentárny film Senna z roku 2010. Ten pochádza z réžie britského filmára Asifa Kapadia, ktorý má s tvorbou životopisných dokumentov bohaté skúsenosti. Na jeho konte sa nachádza napríklad film Amy (2015) o speváčke Amy Winehouse alebo nedávny dokument Diego Maradona (2019) o argentínskej futbalovej legende.

Ayrton Senna
Zdroj: medium.com

Teraz nám nový a hlbší pohľad na život a smrť brazílskeho hrdinu Ayrtona Sennu prinesie streamovacia služba Netflix. Fanúšikovia Formuly 1 sa môžu tešiť na 8-dielny dramatický seriál, ktorý však nebude plávať len po povrchu jeho rozmanitej pretekárskej kariéry. Seriál plánuje “prekročiť hranicu nie Senny, ale Beca alebo Becão,” ako ho prezývali jeho kamaráti a rodina. Vydania sa dočkáme v roku 2022.

Pozrieme sa na jeho osobný a rodinný život

Už v septembri streamovací gigant Netflix informoval o tom, že nás pozve „preskúmať osobnosť a rodinné vzťahy trojnásobného šampióna Formuly 1“. Produkciu má na starosti brazílsky filmár Gullane v spolupráci s rodinou Ayrtona Sennu. Pretekárova sestra Viviane Senna tvrdí, že uvidíme príbeh, ktorý o ňom vie len veľmi málo ľudí. Naozaj sa ponoríme hlboko do vôd jeho osobného života.

Ayrton Senna
Zdroj: en.as.com

„Senna začal svoju cestu v São Paule a dobyl svet. Je nám cťou priniesť jeho inšpiratívnu cestu ku všetkým jeho fanúšikom, nech sú kdekoľvek. Ayrton Senna má dedičstvo, ktoré preklenuje generácie a hranice. Netflix je hrdý na to, že tento nový pohľad na muža, nie len na pretekára, dokáže priniesť predplatiteľom vo viac ako 190 krajinách,“

Dodala Maria Angela de Jesus, riaditeľka originálnej medzinárodnej produkcie Netflixu v Brazílii. Veľmi podobný koncept seriálu priniesol aj Amazon pre pretekára Fernanda Alonsa. Jedná sa o čerstvú novinku, 5-dielny dokumentárny seriál Fernando vyšiel na Amazon Prime Video iba 25. septembra.

Okrem toho si môžete čakanie skrátiť aj klasikou od Netflixu Formula 1: Drive to Survive, ktorá je ako stvorená pre divákov, ktorí sa chcú dostať do kolotoča menom Formula 1. Netflix počas aktuálnej sezóny nakrúca tretiu sériu, ktorá vyjde už budúci rok.

Poznáte iné kvalitné seriály alebo filmy týkajúce sa Formuly 1? Poraďte nám a napíšte ich dole do komentárov!

Zdroj: manofmany.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -