Baby Yoda vs Babu Frik – kto z nich je chutnejší?

Nenechajte si ujsť

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...
Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vo svete Star Wars nájdeme nespočetne veľa zaujímavých tvorov a bytostí. Niektoré z nich naháňajú hrôzu, iné sú zas odpudivé. No čo ak nazrieme do úplne inej kategórie, kde sa nachádzajú tie najchutnejšie stvorenia vôbec? Verte nám, že si ich v sekunde obľúbite a v dnešnom článku nazrieme medzi dvoch najlepších ašpirantov na víťaza, ktorí koncom roka 2019 ovládli internet.

Ešte v novembri nám Disney spustilo novú streamovaciu službu Disney+, kde sa do hľadáčika širokej verejnosti dostal seriál The Mandalorian, v ktorom sa v hlavnej úlohe objavil herec Pedro Pascal. Fanúšikov však okrem kvalitného deja zachraňujúceho Star Wars univerzum upútal aj niekto úplne iný.

Reč je o malom zelenom zjavení, ktoré si okamžite získalo naše srdcia. Baby Yoda sa stal hitom internetu a do partie malých chutných stvorení sa k nemu pridal aj Babu Frik. Tohto malého Anzellandiana sme si mohli všimnúť v najnovšom filme Star Wars: Vzostup Skywalkera a svojim výstupom nás všetkých pobavil.

Od tej doby je internet zaplavený rôznymi argumentmi o tom, kto z tejto dvojice prevezme korunu v bitke o roztomilosť. Bude to Baby Yoda alebo Babu Frik? Poďme sa preto bližšie pozrieť na týchto dvoch a rozhodnutie už necháme na vás.

Baby Yoda
zdroj: disney.com

Baby Yoda je malé, inteligentné a chutné stvorenie

Vzhľadom na históriu samotného Yodu, táto postava utkvela v našej pamäti asi najviac zo všetkých. V prvej sérii seriálu The Mandalorian, ktorá obsahovala 8 častí, sa fanúšikovia zaujímali viac o toto malé zelené stvorenie ako o hlavnú postavu. A niet sa čomu čudovať.

Jeho obrovské oči, veľké uši a malé ruky z Baby Yodu urobili hviezdu. Malý zelený “chlapík” sa tak stal jednou z najrozkošnejších pop-kultúrnych postáv v celej histórii. O jeho roztomilosti vás mohli v poslednom období presvedčiť aj memes, ktoré vás určite neminuli.

No poďme k veci. Veríme, že vám je jasné, že Baby Yoda v skutočnosti žiaden Yoda nie je. Jediné, čo majú spoločné je fakt, že obaja pochádzajú z tej istej záhadnej rasy. Na sociálnych sieťach však svoje meno dostal a to sa mu nesmierne hodí. Baby Yoda je jednoducho tajomstvo, ktoré nám pravdepodobne tvorcovia rozlúštia až počas druhej série.

Zatiaľ o ňom vieme len to, že sa rád túla a objavuje nové veci. Ako bonus, napriek mladému veku v sebe nesie neuveriteľnú silu, ktorou zachránil aj svojho adoptívneho otca Manda. Tomu dokonca dokázal vyliečiť aj všetky spôsobené zranenia, čím preukázal svoju silu a lojalitu voči dobrým ľudom.

Rise of Skywalker
zdroj: disney.com

 Babu Frik, ktorý je roztomilý trochu iným spôsobom

Síce nemá až taký faktor roztomilosti ako Baby Yoda, no fanúšikov dokázal očariť veľmi rýchlo. Toto stvorenie je ešte menšie ako jeho “protivník”, ale vo svojej práci je taktiež veľmi vynaliezavý. Babu Frik je v celej galaxii známy ako inžiniersky génius, ktorý dokáže preniknúť do akéhokoľvek droida.

Vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera ho môžeme vidieť na zdevastovanej planéte, ktorú zničil Prvý rád. Poteší aj jeho primitívna angličtina, ktorou sa snaží vysvetliť osud C-3PO po resetnutí jeho pamäte.

Tejto scénke sa nedá nič vytknúť a aj z toho dôvodu sa tento malý tvor zaradil na popredné miesta v rebríčku roztomilosti. K dokonalosti Babu Frika dopomáha aj to, že je jedným z tých postáv, ktoré sa radi smejú na vlastnom vtipe. No a jeho smiech rozosmeje snáď každého.

Baby Yoda
Zdroj: wired.com

Kto je teda chutnejší? Baby Yoda alebo Babu Frik?

Obaja sú vo svete Star Wars vítaní, ale víťazom sa môže stať len jeden. Babu Frik je síce užitočný, ale na Baby Yodu určite nemá. Predsa len, Baby Yoda je stále ešte len dieťa a už teraz dokázal svojho nepriateľa uškrtiť pomocou Sily a zastaviť útok Stormtrooperov. Ale v konečnom hľadisku môžeme potvrdiť, že aj Babu Frik sa v deviatom Star Wars filme činil, no Baby Yoda je jednoducho obľúbencom nás všetkých.

Na koho stranu sa pridáte vy? Záhadný Baby Yoda alebo šikovný Babu Frik? Za nás to je jednoznačne Baby Yoda, ale Babu Frik sa nemusí za svoje vystupovanie vôbec hanbiť. Tiež sa radí medzi zlatíčka Star Wars sveta a tak ľahko na neho nezabudneme. Váš výber a názor na vybrané postavy nám nezabudnite napísať do komentára.

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Chystaný seriál Ms. Marvel na Disney+ získal režisérsky tím. Aké mená tam nájdeme?

Ms. Marvel si našla režisérov Ms Marvel je postavou v rámci komiksov, ktorá sa tiež vymykala bežným zobrazeniam. Jej meno je Kamala Khan a je...

Dostane hororová franšíza Happy Death Day ďalšie pokračovanie? Poznáme názov aj nové detaily

Happy Death Day 3 (Všetko najhoršie 3) stále žije a režisér Christopher Landon prezradil niekoľko nových detailov o možnom pokračovaní, vrátane navrhnutého titulného názvu. Tvorca zrežíroval...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Tento herec by sa mal stať novým agentom 007, fanúšikovia Idrisa Elbu sú sklamaní

Očakávaný film Nie je čas zomrieť bude poslednou misiou herca Daniela Craiga v obleku agenta 007. Po filmoch Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall...

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...