Potenciálna oscarovka Babylon dostáva veľkolepý trailer s Margot Robbie, Bradom Pittom a ďalšími hviezdami

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Oscarový režisér Damien Chazelle sa po skvelých snímkach Whiplash (2014), La La Land (2016) a Prvý človek (2018) vracia s ďalším veľdielom. Tentokrát pôjde o milostný list Hollywoodu a herectvu samotnému – podobne ako La La Land. Opäť navštívime Los Angeles, presnejšie počas jeho jazzovej éry v 20. rokoch minulého storočia. Dobový veľkofilm Babylon nám ukáže prechod z nemých filmov na tie „hovoriace“ a my konečne dostávame prvý trailer. Pripravte sa na párty plnú hudby, drog a hereckých hviezd.

Margot Robbie stvárni fiktívnu herečku a hviezdu „hovoriacich“ filmov Nellie LaRoy. Jej postava je inšpirovaná skutočnými menami ako Clara Bow, Jeanne Eagels, John Crawford alebo Alma Rubens. Jej cesty sa pretnú s postavou Brada Pitta, starnúcou ikonou Jacka Conrada. Aj ten je založený na skutočných hercoch – John Gilbert, Clark Gable a Douglas Fairbanks. Herecký ansámbel dopĺňajú nemenej známi Samara Weaving, Katherine Waterston, Olivia Wilde, Tobey Maguire (ktorý je tiež výkonným producentom), nováčik Diego Calva a mnohí ďalší.

BABYLON trailer

Chazelle film opisuje ako „veľký, epický, s mnohými postavami“ a vytvára ho už dlhých 15 rokov. Za kameru sa vráti oscarový kameraman Linus Sandgren a hudobný skladateľ Justin Hurwitz – obaja s režisérom pracovali na filme La La Land. Na Filmovom festivale v Toronte sa tiež vyjadril ohľadom toho, že s takýmto počtom hercov ešte nikdy nepracoval:

„Proces kastingu trval dlho, dlho. Je to zväčša fiktívny film, kde postavy sú fiktívne, ale inšpirované zmesami ľudí zo skutočného života. Pri ich písaní som čerpal inšpiráciu z mnohých zdrojov zo skutočného života, ale veľmi rýchlo prejdete do fázy kastingu a už len hľadáte ľudí, ktorí by vás prekvapili. To bol hlavný princíp, zbúrať všetky predpojaté predstavy tej doby, tých ľudí, a nájsť hercov, ktorí by sprostredkovali tohto ducha.“

 

Chazelle film režíroval aj napísal a navnaďuje na to, že Babylon zachytáva „divoký western“ 20. rokov 20. storočia v Hollywoode, kde bolo „viac excesov, viac drog, extrémnejšieho života na všetkých koncoch spektra, než si ľudia vôbec uvedomujú“.

Do vybraného počtu kín dorazí už 25. decembra, pričom celosvetového vydania sa dočkáme 5. januára 2023 (vrátane Slovenska).

Ako hodnotíte prvý trailer na Babylon od štúdia Universal Pictures? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: empireonline.com, indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -