Ikonický film sa vracia po 102 rokoch. Gotický horor vás vydesí už len ukážkou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na horor Nosferatu

Po dlhom čakaní a náročnom procese prináša spoločnosť Focus Features trailer na film Nosferatu. Ide o nové spracovanie, ktoré roky pripravoval Robert Eggers, režisér, ktorého môžeme poznať pre filmy Čarodejnica, Maják či Severan. Tento raz prináša novú podobu azda najznámejšieho upírskeho príbehu, v ktorom špičkové obsadenie naplnil strachom v gotickom horore.

Pôvodný film prišiel ešte v roku 1922 a malo ísť o vôbec prvé sfilmovanie románu Dracula. Tvorcovi sa však nepodarili získať práva na prácu Brama Stokera, preto zmenil výzor hlavnej postavy, mená aj prostredie. Pôvodný nemecký film od F.W. Marnaua nám však poskytol podobu upíra, ktorá sa stala legendárnou.

Temný, pochmúrny a poriadne desivý

Kultu nechcel nič zostať dlžen ani Eggers. Prináša temné a pochmúrne prostredia, hrozivé a drásajúce vizuály a celkovú náladu ešte viac podčiarkuje tajomný hrad. Na ňom prebýva gróf Orlok, pred ktorým majú všetci miestni obyvatelia strach. V tejto verzii si ho zahrá súčasná hororová hviezda Bill Skarsgård.

Na Orlokov hrad však aktuálne prichádza právnik Thomas Hutter (Nicholas Hoult). Ihneď nasleduje celý rad podivných udalostí. V jej slede sa hrozivý gróf sťahuje do mesta (tentoraz to bude viktoriánsky Londýn), v ktorom bude nasledovať Hutterovu ženu (Lily-Rose Depp). Keď začína fungovať jeho kúzlo, vtedy sa začína skutočná hrôza.

Gotický príbeh o zničujúcej posadnutosti

Vo filme si zahral aj režisérov častý spolupracovník Willem Dafoe, ktorý už raz za úlohu Nosferatu získal ocenenie v roku 2000. Tentoraz bude hrať variantu doktora a profesora Van Helsinga. Ďalšími obsadenými sú Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Ralph Ineson či Simon McBurney.

Oficiálny popis filmu hovorí, že pôjde o tradičný gotický príbeh, v ktorom sa mladá žena stáva posadnutou a postupne ničenou hrozivým upírom. Vidíme, že do tohto žánru vracia poriadnu dávku desivých obrazov. Paradoxne, vydanie je naplánované na najpokojnejší čas v roku, počas sviatkov na 25. decembra 2024.

Čo hovoríte na trailer na nové spracovanie filmu Nosferatu? Páči sa vám táto verzia od Eggersa? Ide podľa vás o skvelý návrat ku koreňom hororu a upírskeho príbehu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: polygon.com; deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -