Autentick├Ż obraz dne┼ínej gener├ície bez cenz├║ry so v┼íetk├Żm, ako sa patr├ş | BANGER. RECENZIA

Nenechajte si ujs┼ą

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povie┼í aby som dobil svet a na v├Żber mi d├í┼í n├┤┼ż a slovo, vyberiem si slovo. Preto┼że ak sa ho nau─Ź├ş┼í spr├ívne pou┼ż├şva┼ą, pochop├ş┼í, ┼że pr├íve slovo je t├í najsilnej┼íia zbra┼ł.

Naj─Ź├ştanej┼íie za 7 dn├ş

BANGER RECENZIA ÔÇô Druh├Ż celove─Źern├Ż film re┼żis├ęra Adama Sedl├íka zo┼żal na dom├ícej p├┤de ├║spech a teraz zav├ştal na Slovensko. Nech├Żba mu adrenal├şn, nap├Ątie a rast├║ce tempo, ale ani humor a dr├íma. V┼íetko, ─Źo by mohlo bavi┼ą mlad├ę publikum a ve─żmi ─żahko dok├í┼że stiahnu┼ą do deja aj star┼í├şch div├íkov. Rapersk├í novinka BANGER.┬áv sebe toti┼ż skr├Żva hlb┼í├ş v├Żznam, ktor├Ż ti pri z├ívere─Źn├Żch titulkoch otvor├ş o─Źi.

BANGER.
BANGER RECENZIA; Zdroj: Bontonfilm/Janova Johana & Jonatan Jan

BANGER RECENZIA

Potenci├íl sta┼ą sa genera─Źn├Żm filmom s ÔÇ×kult├║rnymi hodnotamiÔÇť tam je, a to z viacer├Żch d├┤vodov. Nielen┼że prekvit├í mlad├Żmi ─żu─Ćmi prahn├║cimi za ├║spechom, ale taktie┼ż ukazuje dne┼ín├Ż obraz gener├ície Z. V├Żroba, dealovanie a predaj drog s├║ medzi mlad├Żmi aj star┼í├şmi zn├ímym trendom, ─Źomu ide BANGER. skvel├Żm pr├şkladom.

Re┼żis├ęr n├ím taktie┼ż prezradil, ┼że nijak nechc├║ drogy moralizova┼ą: ÔÇ×Konzum├ícia drog m├┤┼że by┼ą z├íbava, ale m├í to svoje konsekvencie, tak┼że si mysl├şm, ┼że tento film drogy nijak nemoralizuje. Je tam t├í priepas┼ą medzi t├Żm.ÔÇť Vyobrazenie drog vo filme ─Ćalej opisuje ako n├┤┼ż, ktor├Żm si m├┤┼że┼í odkroji┼ą krajec chleba, no vie┼í si s n├şm odkroji┼ą aj prst.

Ak by som mal jeho slov├í porovna┼ą s filmom, nach├ídzame sa niekde k├║sok nad hranicou. To znamen├í, ┼że na konci filmu bude┼í ma┼ą krajec chleba odkrojen├Ż. A aj ke─Ć si prst neodkroj├ş┼í, dorezan├Ż bude┼í poriadne. Preto┼że o drogy film nem├í n├║dze a prekvitaj├║ skoro ka┼żdou sc├ęnou.

Adam Mi┼í├şk a Marsell Bendig
Zdroj: Bontonfilm/Janova Johana & Jonatan Jan

┼Żivot ti dok├í┼że zmeni┼ą aj jeden de┼ł

V hlavnej ├║lohe Alexa sa predstavil herec a spev├ík┬áAdam Mi┼í├şk. V Prahe je Alex zn├ímy ako dealer najlep┼íieho koka├şnu, s ─Ź├şm sa ale rozhodne skon─Źi┼ą raz a nav┼żdy. M├í toti┼ż nov├Ż sen, presl├ívi┼ą sa na rapovej sc├ęne a nahra┼ą tak├Ż banger, na ktor├Ż sa len tak nezabudne.

Jeho ┼żivot sprev├ídzaj├║ aj ove─ża pochm├║rnej┼íie udalosti. Rozch├ídza sa s priate─żkou, ─Źo nedok├í┼że prehr├Żz┼ą. A pr├íve jej chce dok├íza┼ą to, ┼że na to m├í. So v┼íetk├Żm mu po cel├Ż ─Źas pom├íha najlep┼í├ş kamar├ít L├í─Ća (Marsell Bendig), ktor├Ż mu zohnal feat s legendou ─Źesko-slovenskej rapovej sc├ęny, Sergeiom Barracudom. ─îo by pre neho znamenalo jedin├ę,┬ázisk vstupenky do sveta s najv├Ą─Ź┼í├şmi hviezdami. M├í to v┼íak jeden h├í─Źik. Dvojica mus├ş z├şska┼ą 5000 eur a m├í na to len nieko─żko hod├şn.

Pra┼żsk├Ż ┼żivot pln├Ż koka├şnu

─îesk├í republika sa m├┤┼że v r├ímci Eur├│py p├Ż┼íi┼ą nechcen├Żm prvenstvom vo v├Żrobe metamfetam├şnu. Slovensko na tom bohu┼żia─ż taktie┼ż nie je najlep┼íie, ale tu aspo┼ł vidie┼ą autentickos┼ą v┼íetk├Żch z├íberov a aktualiza─Źn├Ż moment roku 2022, nako─żko drogy s├║ v s├║─Źasnosti roz┼í├şren├ę medzi v┼íetk├Żmi vekov├Żmi kateg├│riami.

BANGER. RECENZIA
Zdroj: Bontonfilm/Janova Johana & Jonatan Jan

Film sa na ni─Ź nehr├í a uk├í┼że ti svet drog zo v┼íetk├Żch str├ín. Adam Sedl├ík sa pri p├şsan├ş scen├íra nechal dokonca in┼ípirova┼ą zn├ímym ─Źesk├Żm raperom a jeho ┼żivotn├Żm pr├şbehom. O koho ide ti prezrad├şme u┼ż ─Źoskoro v exkluz├şvnom ─Źl├ínku s rozhovormi s Adamom Mi┼í├şkom, Adamom Sedl├íkom a raperom Sergeiom Barracudom.

─îo sa t├Żka Sergeia, ten tou in┼ípir├íciou s├şce nebol, ale vo filme si svoje miesto na┼íiel. Hr├í v ┼łom sam├ęho seba a s Adamom Mi┼í├şkom dokonca nato─Źili hudobn├Ż klip s n├ízvom Prach, ktor├ęho pulzuj├║ci beat sprev├ídza cel├Ż film od za─Źiatku po koniec.

Skvel├ę hereck├ę obsadenie ┼ąah├í Adam Mi┼í├şk

Adam Mi┼í├şk sa do ├║lohy Alexa v┼żil brav├║rne. Ako v┼íak s├ím prezradil, v re├ílnom ┼żivote je ├║pln├Ż opak hlavnej postavy. ÔÇ×Alex je zakomplexovan├Ż chlapec, ktor├ş si never├ş. To je tak├í ta energia, ktor├║ ty mus├ş┼í n├íjs┼ą, aby to bolo uverite─żn├ę. On je opak m┼ła, ja som pozit├şvny ─Źlovek, ale nakoniec som na┼íiel sp├┤sob,ÔÇť prezradil.

Adam Mi┼í├şk
Zdroj: Bontonfilm/Janova Johana & Jonatan Jan

Z m├┤jho poh─żadu m├┤┼żem potvrdi┼ą, ┼że Adam Mi┼í├şk zvl├ídol ├║lohu Alexa a pravdepodobne sa mu pr├íve t├Żmto hereck├Żm v├Żkonom otvorili dvere do sveta kinematografie. ─îi u┼ż ako spev├ík alebo herec, z mlad├ęho Adama sa st├íva vych├ídzaj├║ca hviezda a jeho hereck├ę nad┼íenie vo filme uc├şti┼í aj ty.

Vo filme si okrem Mi┼í├şka a Bendiga zahrali Anna Fialov├í, J├ín R├ęvai, S├íra Rychl├şkov├í, David ─îern├Ż, D┼żana Valjevac, Kamila Trnkov├í a ve─ża ─Ćal┼í├şch. Ich postavy s├║ akceptovate─żn├ę, ale vz┼ąah s publikom si vytvori┼ą nedok├í┼żu. Nemaj├║ toti┼ż to─żko priestoru a nako─żko je dejov├í l├şnia zasaden├í preva┼żne do jednej noci, div├ík nem├í ─Źas vytvori┼ą si vz┼ąah. V┼íetko sa to zomelie r├Żchlo, ale kvalita tomu na┼í┼ąastie nech├Żba. ─îi u┼ż po hereckej str├ínke alebo po tej technickej.

Nat├í─Źali na iPhone

Niekomu tak├Żto ┼ít├Żl padne, niekomu nie. Nem├┤┼żete od ─Źesko-slovenskej produkcie ─Źaka┼ą kamery IMAX. Pri tomto filme ale ne─Źakaj ┼żiadne kamery. Tvorcovia film nato─Źili na iPhone 12 Pro Max, ─Źo mo┼żno nie ka┼żd├Ż poberie. Film by mal by┼ą nakr├║can├Ż na kamery, v┼íak? Nie, nemus├ş.

BANGER. RECENZIA
Zdroj: Bontonfilm/Janova Johana & Jonatan Jan

Apple sa n├ím u┼ż dlh├ę roky sna┼ż├ş uk├íza┼ą, ┼że ich produkty s├║ schopn├ę nat├í─Źa┼ą v ┼ípi─Źkovej kvalite, ktor├í je zrovnate─żn├í s profesion├ílnymi kamerami. Perfektn├Żm d├┤kazom je kr├ítkometr├í┼żne fantasy od sl├ívneho k├│rejsk├ęho re┼żis├ęra Park Chan-wooka. Tvorca ikonick├ęho filmu Old Boy (2003), ktor├Ż bolo nato─Źen├Ż na iPhone 13 Pro.

Kameraman Du┼ían Hus├ír to s pou┼żit├Żmi technol├│giami zvl├ídol, pod─ża toho ─Źo m├┤┼żeme vidie┼ą, najlep┼íie ako sa len dalo. Miestami je s├şce c├şti┼ą, ┼że to kamera nie je, ale nako─żko sa dejov├í l├şnia odohr├í v jednom dni a v┼íetko ide nepo─żavuj├║cim tempom, div├ík v kine nem├í ─Źas to vn├şma┼ą a jazdu no─Źnou Prahou by si mal u┼żi┼ą ka┼żd├Ż. BANGER. m├í preto potenci├íl za┼żiari┼ą, a to hlavne v o─Źiach mlad┼íej gener├ície.

BANGER RECENZIA ÔÇô Zhrnutie

Posolstvo filmu je jednozna─Źn├ę. Drogy s├║ zl├ę, ale v niektor├Żch situ├íci├ích vedia pom├┤c┼ą. BANGER. ti to naserv├şruje ÔÇ×biele na ─ŹiernomÔÇť a dar├ş sa mu to. Ak ┼ąa bavia intenz├şvne dr├ímy s d├ívkou akcie, t├íto v├Żnimo─Źn├í novinka z prostredia ─Źeskej rapovej sc├ęny m├í v sebe v┼íetko. Rados┼ą a sm├║tok, nad┼íenie a depresie, rast├║ce tempo a p├ídy, ale hlavne autentickos┼ą. Sedem d├┤le┼żit├Żch ┼ż├ínrov├Żch prvkov, ktor├ę z filmu robia kvalitn├║ sn├şmku. Pri rovnakom ─Ź├şsle ostanem aj pri hodnoten├ş a filmu zasl├║┼żene ude─żujem 7/10.

Mohlo by sa ti p├í─Źi┼ą

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnov┼í├ş obsah

- REKLAMA -