Barry Keoghan ako nový Joker a Feyd-Rautha vo filme Duna 2? Herec z Eternals údajne získa tieto úlohy

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rodák z Írska Barry Keoghan stúpa raketovou rýchlosťou. Prvýkrát ste ho možno zaregistrovali okolo roku 2017, kedy hral v snímkach Dunkirk a Zabitie posvätného jeleňa. Tento rok sa ukázal vo filme Zelený rytier a samozrejme ako Druig v marvelovke Eternals, ktorá sa nepochybne dočká pokračovania. Talentovaný herec je aktuálne v hľadáčiku viacerých veľkých projektov, o čom svedčia rôzne dohady a uniknuté informácie.

Barry Keoghan ako Joker?

Začneme jeho úlohou v budúcoročnom filme The Batman s Robertom Pattinsonom v kostýme Temného rytiera. Už nejaký ten piatok vieme, že Barry bol obsadený ako Stanley Merkel. Toho z komiksov poznáme ako prvého policajného partnera komisára Gordona (toho stvárni Jeffrey Wright). Avšak už od začiatku bolo podivné, že by režisér Matt Reeves zahodil taký talent na postavu skorumpovaného policajta. Zároveň bolo ohľadom charakteru a úlohy Stanleyho Merkela podivne ticho.

Fanúšikovia preto začali teoretizovať o tom, koho Keoghan naozaj stvárni. Jedna teória hovorí o tom, že herec Paul Dano nebude ozajstný Riddler. Toho bude mať policajný zbor aj samotný Batman stále pod nosom, a nebude ním nikto iný ako Barry Keoghan. Ďalší hovoria, že Ír stvárni zloducha menom Mad Hatter, ktorého filmovú adaptáciu sme zatiaľ nevideli. Jednoducho sa všetci zhodli na tom, že herec nebude len obyčajným policajným dôstojníkom.

Barry Keoghan
Zdroj: reddit.com

Benzín do ohňa prilieva fáma, že Keoghan bude novým predstaviteľom Jokera. Samostatný vesmír filmu The Batman skôr či neskôr bude potrebovať úhlavného nepriateľa netopierieho muža, pričom Jared Leto ani Joaquin Phoenix do jeho univerza nepatria. A práve vďaka Barryho neobyčajného výzoru by mohol byť skvelým adeptom na princa zločinu v Gotham City. Tvrdí to aj používateľ DeuxMoi na Instagrame, ktorý často prezrádza bulvárne pikošky z Hollywoodu. Takto sa vyjadril na margo nového Jokera:

„Mám skutočne tajnú informáciu, ktorá pravdepodobne rozbúri internet, no je stopercentne pravdivá. Barry Keoghan bude hrať JOKERA v novom BATMANOVI, nemáte začo za exkluzívnu informáciu.“

Túto informáciu potvrdili aj ďalšie nezávislé zdroje. Jeden insider DC noviniek dokonca písal, že táto skutočnosť bude už čoskoro potvrdená aj oficiálne. Zatiaľ sa však stále jedná len o nepodložené informácie, takže skutočné fakty ukáže len čas.

Feyd-Rautha vo filme Duna: Časť 2

Aby toho nebolo málo, Barry Keoghan je tiež výberom číslo 1 pre dôležitú úlohu Feyd-Rautha Harkonnena v pokračovaní Duny. Toho v adaptácii z roku 1984 od režiséra Davida Lyncha stvárnil hudobník Sting. Feyd-Rautha je mladším bratom Glossu Rabbana (Dave Bautista) a synovcom baróna Vladimira Harkonnena (Stellan Skarsgård). Postava sa síce nachádza už v prvej polovici knihy, no režisér Denis Villeneuve si ho pošetril až do druhej časti filmu.

Feyd-Rautha je jedným z antagonistov Duny a určitým náprotivkom Paula Atreidesa (Timothée Chalamet). Dávalo by to zmysel už len z toho dôvodu, že Barry Keoghan je dobrým priateľom Chalameta. A v momente, kedy štúdio verejne potvrdilo výrobu filmu Duna: Časť 2, pridal Barry Keoghan na Twitter takýto príspevok:

Už pred nejakým časom na Twitteri spomenul, že by postavu rád stvárnil. V rozhovore tiež dodal, že by veľmi rád spolupracoval s režisérom Denisom Villeneuveom a jeho priateľom Timothéem Chalametom. Tiež veríme, že toto obsadenie bude len otázkou času…

Hodí sa podľa vás Barry Keoghan ako Joker alebo Feyd-Rautha pre film Duna: Časť 2? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: geeksgonnageek.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -