Filmy

Batman mal v pôvodnej verzii Justice League zomrieť! Aký plán mal vlastne Zack Snyder s DC filmami?

Batman mal v pôvodnej verzii Justice League zomrieť!

Síce sa to zdá nemožné, no už čoskoro to bude rok od vydania neúspešnej DC tímovky Justice League. Najlegendárnejší tím vo svete komiksov sa bohužiaľ v našich kinách predstavil iba ako nejaká kapitola vo svete, ktorý sa nestihol ani poriadne nadýchnuť. Môže za to predovšetkým štúdio Warner Bros, ktoré opäť raz zasahovalo do pripravovaných DC projektov, čo viedlo k tomu, že sa z ani z jedného nakoniec nestalo to čo malo.

Režisér Zack Snyder bol štúdiom najatý, aby celý tento vesmír predstavil a vytvoril tak začiatok nejakej potenciálnej filmovej série. Ak jeho štýl poznáte asi vám je jasné, že malo ísť o dlhé temné epické filmy, tak ako nám to ukázal vo filmoch Man of Steel a Batman v. Superman: Dawn of Justice (ultimátny zostrih). Bohužiaľ, už druhý zmienený titul poslalo Warner Bros do kín narýchlo prestrihaný, čo už neskôr bola iba predzvesť ich nasledujúceho podrazu režiséra.

Final Crisis

Snyderov pôvodný plán sa totižto skladal z piatich filmov: Man of Steel, Batman v Superman, Justice League part 1, Justice League part 2 a piateho tajomného projektu. Justice League mal byť teda vrcholom temného DC sveta a mal byť inšpirovaný predovšetkým komiksami z éry New 52. Malo ísť o bitku s Darkseidom, na akú nás pripravoval práve vo filme Batman v Superman.

Očividne však chcel ísť ešte ďalej do komiksovej histórie a aj samotného Batmana chcel nechať umrieť. Potvrdil to na sociálnej sieti, kde mu fanúšik ukázal ikonickú fotku Supermana, ktorý v rukách drží mŕtveho Batmana zo série Final Crisis, pýtajúc sa, či by sme toto videli v jeho filmoch. Snyder odpovedal: Samozrejme. Aká teda bude ešte jeho účasť na pripravovaných projektoch netušíme, no pochybujeme, že sa ešte niekedy vo Warner Bros vráti do režisérskeho kresla. Niekoľko rokov plánov bolo zmarených a štúdio postihlo osud aký si zaslúžili. O tom nás minule uistil aj Jay Oliva, ktorý na pôvodných filmoch pracoval ako concept-artista a mal na starosti storyboardy. Snyderovu 5-filmovú ságu totiž okomentoval ako: epickú, veľkolepú, emocionálnu, radostnú a nezabudnuteľnú.

Čo hovoríte na ďalšie detaily z pôvodnej verzie Justice League? Chceli by ste radšej vidieť Snyderov plán miesto toho čo sme dostali? Ako by ste reagovali na Batmanovu smrť? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: batman-news.com

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Filmy

  AMUNDSEN - výpravný film o slávnom objaviteľovi vznikal aj v Prahe

  Filmy

  TROLL: Príbeh o chvoste – nový film od tvorcov Shreka či Madagaskaru

  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  Pridaj komentár