Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film The Batman od Matta Reevesa

Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový film s názvom The Batman (2021). Ten nebude súčasťou vesmíru DCEU, taktiež nebude mať nič spoločné s minuloročným filmom Joker. Režisér si vytvára svoj vlastný príbeh, v ktorom bude Temným rytierom herec Robert Pattinson.

Aj produkcia tohto filmu bola kvôli celosvetovej pandémii pozastavená, čo viedlo k odloženiu dátumu vydania. Mesto Gotham City sme mali navštíviť už 20. apríla 2021, no štúdio Warner Bros. premiéru preložilo na 1. október 2021. Produkcia v Spojenom kráľovstve by však mala byť obnovená už onedlho. O filme vieme už pomerne zaujímavé informácie vrátane nabitého hereckého obsadenia.

Batman
Zdroj: twitter.com

Batman sa vo svojom sólovom filme postaví hneď niekoľkým známym nepriateľom, menovite The Penguin (Colin Farrell), The Riddler (Paul Dano), Catwoman (Zoë Kravitz) a mafiánsky boss Carmine Falcone (John Turturro). Ďalej sa predstavia Jeffrey Wright ako komisár Gordon, Andy Serkis ako Alfred Pennyworth, Jayme Lawson ako Bella Reál a Peter Sarsgaard ako Gil Colson.

Po stránke príbehu nám bolo oznámené to, že neuvidíme Batmanove začiatky, takže Gotham City bude chrániť už nejaký ten rok. Žánrovo sa môžeme tešiť na temný film noir, ktorý predstaví Batmanovu detektívnu stránku z komiksov. Podľa slov režiséra bude tento príbeh hlboký, psychologický, vzrušujúci a emotívny.

Batman seriál na službe HBO Max

Nová streamovacia služba HBO Max oznámila, že režisér Matt Reeves vyvíja televízny seriál, ktorý bude slúžiť ako spin-off k filmu The Batman. Príbeh sa má zamerať na Gotham PD (Gotham City Police Department), teda policajné oddelenie mesta Gotham City. O produkciu TV série sa postará samotný Reeves, zatiaľ čo scenár a výkonnú produkciu má na starosti Terence Winter. Ten má na konte legendárne filmy a seriály ako napríklad Sopranovci, Vlk z Wall Street alebo Boardwalk Empire.

Jeffrey Wright Gordon
Zdroj: joblo.com

Na HBO Max je zatiaľ objednaná jedná séria. Bližšie informácie o príbehu alebo hereckom obsadení zatiaľ nepoznáme. Môžeme však predpokladať, že sa z filmu ukáže minimálne herec Jeffrey Wright, ktorý stvárni policajného komisára Gordona. Herec nám už v seriáli Westworld od HBO preukázal, že by hlavnú úlohu hravo zvládol. Do úvahy pripadá aj herec Peter Sarsgaard, ktorý sa vo filme ukáže ako okresný prokurátor mesta Gotham City, Gil Colson.

Väčšie univerzum režiséra Matta Reevesa

Spolu s oficiálnym oznámením prišla aj zaujímavá informácia o tom, že film The Batman a seriál o Gotham PD pravdepodobne nebudú jedinými z tohto sveta. Seriál má totiž

„napokon spustiť nové Batman univerzum naprieč niekoľkými platformami.“

Všetko teda nasvedčuje tomu, že štúdio Warner Bros. má plány na väčšie Batman univerzum naprieč filmami a seriálmi. Svet netopierieho muža má predsa desiatky postáv, ktoré by si zaslúžili svoje vlastné príbehy. Takto sa môžu sólového filmu alebo seriálu dočkať mená ako Batgirl, Batwoman, Nightwing, Robin, Catwoman a mnoho ďalších.

Batman Robert Pattinson
Zdroj: twitter.com

Na margo oznámenia sa vyjadril aj režisér Matt Reeves. Jeho prehlásenie si môžete prečítať nižšie.

„Je to úžasná príležitosť nielen rozšíriť víziu sveta, ktorý vytváram vo filme, ale preskúmať ho v takej hĺbke a detailoch, ktoré si môže dovoliť iba formát dlhej formy – a začať pracovať s neuveriteľne talentovaným Terencom Winterom, ktorý tak dôkladne a mocne písal o svete zločinu a korupcie, je absolútnym snom.“

Veríme, že spojenie Matt Reeves – Terence Winter prinesie neuveriteľný kriminálny seriál. Vyzerá to tak, že herec Robert Pattinson je konečne budúcnosťou postavy Bruca Wayna, aspoň sa niekoľko ďalších rokov.

Čo hovoríte na tieto pozitívne správy? Tešíte sa na policajný Batman seriál? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -