Zatiaľ čo nad pokračovaním filmu Batman sa len uvažuje, vo výrobe už je pár seriálov z tohto sveta

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Plánované spin-offy z filmu Batman

Aj napriek tomu, že sme mali už niekoľko rôznych verzií Batmana na filmovom plátne, každý herec ho vždy stvárnil osobitým štýlom. Dostali sme tak veľa dobrých, menej dobrých a výborných hraných aj kreslených filmov či seriálov s týmto ikonickým DC hrdinom. Najnovšie sa tak stalo vo filme Batman, ktorý zbiera samé skvelé recenzie a ešte lepšie zárobky, a ktorý taktiež dostane aj spin-offy v podobe seriálov.

Robert Pattinson (Batman) sa ukázal vo filme ako temný detektív, ktorý svoju reálnu identitu bohatej siroty odmieta a radšej sa mstí. Napriek tomu má pár priateľov, ktorých vidíme cez hercov ako Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Zoë Kravitz (Catwoman) či Jeffrey Wright (James Gordon). Svoju bojovú stránku a deduktívne schopnosti nám zas ukázal cez porážku záporákov a zloduchov, hraných hercami ako Colin Farrell (Penguin), John Turturro (Carmine Falcone) či Paul Dano (Riddler).

The Batman dĺžka
Zdroj: impawards.com

Pokračovanie jasné nie je, no spin-offy sú

Batman skončil bez nejakých väčších cliffhangerov, a to hlavne z dôvodu, že režisér Matt Reeves chcel mať príbeh ukončený. S vytvorením pokračovania ale nemá problém a je mu práveže otvorený, hlavne ak ho budú chcieť vidieť diváci. Podľa jeho slov totiž v Gothame zločin nikdy nevymizne a tak tam má Batman ešte veľa roboty, zatiaľ čo on ako režisér tam má teda možnosť urobiť mnoho príbehov.

Rovnako ako on, aj ja si myslím, že všetci by sme radi videli Pattinsonovho Batmana rásť a premeniť sa aj ako na ikonického hrdinu, tak na lámača ženských sŕdc a zbohatlíka. No napriek tomu, že pokračovanie ešte nedostalo zelenú (aj keď finančné úspechy ho viac než zaručujú), štúdio už s istotou potvrdilo výrobu spin-offov v podobe seriálov. Jeden z nich sa zameria na známeho zločinca, druhý na políciu a tých najväčších trestancov.

colin farrell penguin
Zdroj: gamerant.com

Medzi Batman spin-offy už dlho patria seriály o Penguinovi či o polícii Gothamu

Seriál o zločincovi sa zameria na Penguina, ktorý vo filme pôsobil ako menší či vedľajší záporák. Po tom, čo sa ale v Gothame urobí mocenské vákuum, pochopí, že má možnosť sa chopiť moci. Aj keď ho budú zrejme viacerí podceňovať – určite aj kvôli výzoru, ktorý je skvelou prácou maskérov – Penguin si je podľa slov režiséra filmu vedomý svojich síl a možností. Bude zaujímavé sledovať jeho prerod na slávneho kráľa zločinu v seriáli.

Druhým spomínaným je seriál, o ktorom sa dlho vravelo ako o sérii zameranej na políciu z Gothamu. A teda pravdepodobne hlavne na komisára Gordona, jedného z Batmanovych blízkych priateľov a pomocníkov. Seriál o Gotham P.D. sa ale podľa najnovších správ trošku zmení. Už totiž nebude zameraný na políciu Gothamu. Novým zameraním budú väzni a trestanci z väznice/psychiatrickej liečebne Arkham Asylum.

Arham Asylum v hrách
Arkham Asylum v hre; Zdroj: screenrant.com

Arkham Asylum

Seriál tak trochu mení svoje zameranie, aj keď v ňom určite uvidíme aj nejakých sľúbených policajtov. Dôležitejším faktorom bude ale Arkham Asylum a jej členovia. Podľa Reevesa to vďaka tomu bude až horor, keďže táto budova je azda najstrašidelnejším domom hrôzy vo svete DC. Tvorcom to zároveň ponúka veľa možností, keďže toto väzenie ukrýva mnohých slávnych a známych Batmanových protivníkov.

Minimálne komiksy nám totiž dávajú predstavu, kto každý tam môže byť. Ide o indivíduá ako Riddler, Joker, Harley Quinn alebo Scarecrow. Možností je ale veľa a dali by sa tak predstaviť aj menej známi záporáci. Zaujímavosťou je, že kedysi plánovaný film s Batmanom Bena Afflecka sa mal zamerať na túto liečebňu, no film nikdy nenatočili. Seriálu sa to snáď nestane a pevne dúfam, že ho na rozdiel od filmu raz uvidíme.

Myslíte si, že Batman dostane pokračovanie? Na ktorý chystaný seriál z tohto sveta sa tešíte viac – Penguin alebo Arkham Asylum?

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -