Filmy

Ako sa tvoril počítačový vizuál filmu Batman v Superman? CGI robí zázraky!

Film Batman v Superman: Dawn of Justice síce vyšiel ešte minulý rok, ale stále o ňom počujeme. Nedávno sa dokonca umiestnil na oceneniach Zlatej Maliny (najhoršie filmy roka). Čo ale DC a hlavne Zack Snyderovy poprieť nemôžme je to, že ich vizuály a efekty vyzerajú nádherne. Na boje v DC filmoch sa dá naozaj dobre pozerať a práve taký BvS bol v IMAXe obrovský zážitok. Zack Snyder má na túto časť filmov svoj vlastný, špecifický štýl.

Samozrejme, časti filmov kde sa bojuje je nemožné spraviť praktickými efektami (pokiaľ nejde o Mad Maxa). Ku akčným blockbusterom teda neodmysliteľne patria CGI efekty a VFX (počítačom generované obrázky a vizuálne efekty). O tie vo filme Batman v Superman sa postarala firma Moving Picture Company FX. Skoro rok po premiére tohto filmu nám prinášajú video v ktorom zistíme, ako sa tvorili najväčšie scény z filmu. Dozviete sa, že k tomu ani netrebalo hercov, no dalo to ešte viac práce!

Zack Snyder pracuje na Justice League

Ako teda môžeme vidieť, väčšina akčných scén bola tvorená práve pomocou CGI. Celý Gotham, budovy, obloha, to všetko sú vizuálne efekty. Taktiež boj medzi Batmanom, Supermanom a Doomsdayom. Vidíme krásne skladajúce sa efekty vrstu po vrstve. Zack sa bude môcť najbližšie s efektami vyblázniť pri filme Justice League. Pred pár dňami nám dokonca ukázal jeho prácu na Justice League, presnejšie CGI Aquamana v mori.

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Prvý trailer na film Bloodshot predstavuje Vina Diesela v úlohe brutálneho hrdinu

  Filmy

  Naozaj chcel Jared Leto zrušiť film JOKER s Joaquinom Phoenixom?

  FilmyOdporúčame

  TOP 10 hororových komédií, ktoré musíš pred filmom Zombieland 2 vidieť aspoň raz

  Filmy

  Do filmu Matrix 4 sa pridáva ďalší obľúbený herec. Kedy príde do kín?

  Pridaj komentár