Režisér Jokera chce vidieť film Batman z rovnakého univerza. Dočkáme sa ho?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Od vzniku legendárneho komiksového hrdinu v čiernom plášti sme videli hneď niekoľko jeho televíznych a filmových verzií. Každý Batman je tým pádom jedinečný, hrá ho iný herec, správa sa úplne inak a hlavne žije v rozdielnom meste Gotham.

V roku 2021 sa dočkáme samostatného filmu The Batman, kde si plášť Temného rytiera oblečie herec Robert Pattinson. Opäť pôjde o úplne rozdielnu verziu, ktorá nemá nič spoločné s univerzom DCEU či filmom Joker. Je teda logicky nemožné, aby sa Robert Pattinson niekedy postavil zoči-voči Jokerovi, ktorého stvárnil Joaquin Phoenix. Ako by však vyzeral Netopierí muž z rovnakého univerza, v akom je aj Arthur Fleck?

joker bruce wayne
Zdroj: popsugar.co.uk

Ako by vyzeral Batman zo sveta Jokera?

Nad touto otázkou sa pozastavil aj samotný režisér Todd Phillips, ktorý natočil minuloročný hit Joker. Pokračovanie je po takom úspechu viac ako pravdepodobné, no jeho Joker sa pravdepodobne nikdy nestretne s Batmanom. Film je totižto zasadený do fiktívnej doby, v ktorej je Bruce Wayne ešte malým chlapcom.

To však nič nemení na tom, že z neho raz vyrastie náš obľúbený hrdina. Na túto tému sa režisér vyjadril v rozhovore s portálom Variety na Medzinárodnom filmovom festivale v Palm Springs. Prezradil, že by veľmi rád videl verziu Batmana, ktorá sa nachádza v jeho verzii mesta Gotham, rovnako ako Arthur Fleck a.k.a. Joker.

„Je to nádherný Gotham. Chcel by som vidieť niekoho, kto sa popasuje s tým ako vyzerá Batman z toho Gothamu. Nehovorím, že to urobím ja. Pri zahrnutí Batmana v našom filme ma zaujímalo to, ‚Aký druh Batmana vytvorí takýto Gotham?‘ To je všetko, čo som tým myslel.“

Uvidíme niekedy film Joker vs Batman?
Zdroj: excelsior.com.mx, bestmovie.it

Režisér tak naznačil, že nemá záujem o réžiu podobného filmu a taktiež by ho nezahrnul do možných pokračovaní filmu Joker. Rád by ale prenechal štafetu niekomu inému, kto by vytvoril film Batman v jeho svete. Jednalo by sa o Bruca Wayna, ktorý by vyrástol v Gothame počas skorých 80. rokov.

Režisér vytvoril toto mesto temné a špinavé, čo by sa určite odzrkadlilo aj na jeho Temnom rytierovi. Najbližšie uvidíme Batmana pod taktovkou režiséra Matta Reevesa, ktorý sa vráti späť k jeho detektívnym koreňom. A je iba otázkou času, či sa niekto ujme práce na filme z univerza snímky Joker.

Zaujíma vás, ako by takýto Batman vyzeral? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -