Beauty and the Beast soundtrack od Ariany Grande a Johna Legenda zožal vlnu kritiky!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pred nejakým časom sme Vás informovali, že titulnú pieseň ku filmu Beauty and the Beast naspieva Arianda Grande po boku s Johnom Legendom. Netrvalo tak dlho, a Disney zverejnilo tento soundtrack do sveta! Netrvalo však dlho, a prerobený soundtrack dostáva haldu negatívnych ohlasov. Originál tejto piesne zložil v roku 1991 Howard Ashman. Táto pieseň sa stala hitom, vyhrala plno cien, dokonca za Najlepší Soundtrack a Najoriginálnejšiu Pieseň. Potom si túto pieseň prespievala aj Celine Dion a Peabo Bryson.

Prečo ľudia kritizujú tento remake?

Sú dva dôvody. Prvým je samozrejme porovnávanie s originálom. Aj ja musím uznať, že originál znie oveľa lepšie, a aj lepšie sekne filmu. Komunite sa nepáči, že znovu museli originál prerobiť do modernej, popovej verzie. Berú to ako zlý cover, dokonca ako karaoke verziu. Toto sme naozaj nečakali. Vlnu hate-u dostáva hlavne Ariana, pretože Johnove časti nie sú až tak zlé. Naozaj, prerobiť nádhernú originálnu pieseň na popovú verziu je zlý nápad. Snáď sa film nedočká rovnakých hodnotení…

Druhým dôvodom je to, že táto verzia piesne sa líši od tej vo finálnom traileri. Keď už remake, tak aspoň ten, čo znie tam. Je oveľa epickejší, krajší, a viac sedí ku filmu. Každý teda čakal to, čo sme mohli počuť v tom traileri. Neostáva nič iné len dúfať, že počas filmu budeme počuť tú viac orchestrovú verziu. A pri titulkách by sa mohla zjaviť táto popová.

Verzia od Celine Dion a Peabo Brysona

Vyzerá to teda tak, že toto bol krok vedľa. Johnovi nepomohol jeho Oscar, ani Arianine Grammys na konte. Pieseň teda určite nezopakuje taký úspech, ako Johnov „Start a Fire“ z filmu La La Land. Treba dúfať, že film nepôjde rovnakou cestou, a bude sa nám páčiť. Film uvidíme v kinách už 16.3.2017.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -