Ďalší celosvetový mýtus, ktorý nás prišiel vystrašiť prvým trailerom! Ak sa bojíte klaunov, film Behind the Sightings určite nebude pre vás.

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Amáme tu ďalší kúsok zo sveta klaunov! Tento si však pre nás pripravil niečo úplne iné. Režisér Tony Cadwell zhromaždil všetky fakty a skutočné zábery, aby ich zoskupil do jedného filmu. Dej sa totižto bude odvíjať od celosvetového fenoménu, ktorý sa v roku 2016 objavil v Severnej Karolíne, USA. Určitý čas táto záhada desila aj časť Európy a dostala sa aj k nám. Mnohé magazíny pokrývala titulka, na ktorej sa nachádzal desivý klaun. V Amerike bol dokonca vyhlásený kritický stav, ktorý vraví, aby deti večer nevychádzali z domu a venovali mimoriadnu pozornosť ľudom prezlečených za klaunov. No a práve vtedy v hlave režiséra vznikol tento nápad. Film Behind the Sightings sa už nepretržite blíži a bude sa vám snažiť vryť pod kožu.

Film bude pracovať na podobnom systéme ako napríklad Záhada z Blair Witch. Dej nám poukazuje na manželský pár, ktorý sa už dlhší čas venuje záhade, ktorá sa po prvý krát objavila v auguste roku 2016, v Greenville. Zažijeme štýl filmu „dokumentárny“ a hlavnými postavami bude partnerské duo. Obaja sa totižto budú snažiť objasniť prípad, avšak nie všetko je vždy tak jednoduché ako to vyzerá. To, čo sa im podarí nájsť je omnoho desivejšie a zlovestnejšie, ako všetky tie „rozprávky„, ktoré čítali v novinách. V tom momente sa ich prechádzka ružovou záhradou končí a začína boj o vlastný život.

Trailer na found footage horor si môžete pozrieť tu:

Uzávierka nám potvrdila, že štúdio Tomy V Films získalo práva na projekt a vydanie filmu sa pohybuje niekedy v októbri tohto roku. Načasovanie je viac, ako perfektné. Po prvé, ako to chodí, filmu sa dočkáme na Halloween. V tomto čase bude po filmoch tohto typu obrovský dopyt a úspech je zaručený. Po druhé, film dostane svoju premiéru pred adaptáciou od Stephena Kinga s názvom TO. Tento fakt len potvrdzuje, že marketing jednoducho funguje na výbornú a film Behind the Sightings bude kvázi predskokan dlho očakávaného hororu, v ktorom sa taktiež bude vyskytovať desivý klaun. A ako bonus, čo môže byť lepšie ako partia klaunov, ktorí spôsobujú zimomriavky? Tommy Vlahokoulos, majiteľ štúdia, to vysvetlil nasledovne: 

„Klauni sa tradične spájajú s humorom a komédiou. Avšak v tomto svete vždy existovala temná stránka. A nebude to žiaden výmysel. Pozrieme sa na reálny príbeh, ktorý minulý rok otriasol celým svetom. Je to naozaj nový predmet na tvorbu a chopili sme sa toho ako prví. Preto sa budeme snažiť priviesť niečo desivé; niečo, čo by vám mohlo tieto hrôzostrašné udalosti priblížiť.“

Ako tento celosvetový ošiaľ prebiehal v skutočnom svete? 

V Amerike sa to šírilo ako mor. Panika, ktorú na verejnosti spôsobovali nepotvrdené policajné správy. Sociálne média sa toho chytili a zrazu z toho bol obrovský boom, o ktorom sa všade rozprávalo. Samozrejme tieto udalosti doplnil fakt, že týchto výtržníkov spájali s únosmi a zneužívaním detí. Niekoľko mesiacov sa na policajných staniciach v Amerike objavovali falošní klauni, ktorí sa hrali na niečo, čím nie sú. A pri tej faloši ešte ostaneme. Na sociálnej sieti Instragram bolo minulý rok vytvorených niekoľko falošných účtov deťmi, ktoré na svojom profile zobrazovali strašidelné obrázky klaunov. Často sa pod nimi zobrazovali statusy, ktoré sa zameriavali na konkrétne školy typu „ideme si po vás deti!„. To neostalo bez následkov a konkrétne cielené školy postupovali podľa núdzových predpisov v snahe predísť tragédii. Samozrejme to všetko bol len zlý „vtip„, ale média to tak zveľadili (ako vždy), že tomu verejnosť uverila. Vyvrcholenie prišlo až zo strany reálnych klaunov (tých dobrých), ktorí začali protestovať. Účty boli nakoniec stiahnuté a v krátkom čase táto „záhada“ zapadla prachom…

Presný dátum vydania ešte nebol stanovený, ale určite sa ho dočkáme počas tohtoročného Halloweenu. Či sa filmu podarí uspieť je ešte záhadou, ale už prvý trailer nasvedčuje tomu, že tomu tak bude. Predsa len, skutočné udalosti vedia vždy diváka očariť – dvojnásobne v žánri hororu. 

Behind the Sightings trailer
Plagát k filmu; zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -