Ben Affleck ako Účtovník si počíta milióny | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Či sa nám to páči alebo nie, o úspechu filmu rozhoduje prevažne zárobok. A sedem dní je už zasa za nami a to znamená, že sa môžeme pustiť do lúštenia zaujímavých čísel. Nie tak obyčajnému účtovníkovi, ktorého si zahral Ben Affleck, sa tento týždeň podarilo prestrieľať na prvé miesto priečky boxOFFICE.

Dve novinky na čele boxOFFICE

Tento týždeň sa do top 10 najzárobkovejších filmov za víkend pridali iba 2 nové snímky, ktoré vytlačili z priečky nie-príliš úspešné Queen of Katwe a Masterminds.

Film The Accountant (Účtovník) číslami prekvapil nie len nás, ale aj odborníkov. Nikto nečakal, že film za prvý víkend v USA zarobí štúdiu Warner Bros. 24,7 milióna dolárov. Aj keď boli názory na film od kritikov zväčša zmiešané, divákom sa film páčil. Dosť možno to má na svedomí fakt, že film nesie meno Bena Afflecka v hlavnej roli. R-rated The Accountant je o nie-tak obyčajnom účtovníkovi. Christian Wolff (Ben Affleck) v krimi-thrilleri pracuje pre tých najnebezpečnejších zločincov sveta. Celosvetový zárobok 27 milióna je veľmi pekné číslo. Stane sa ešte krajším, ak ho porovnáme s rozpočtom 44 milióna. Film si na Slovensku pozrieme 27. októbra.

Nie-príliš legálne zmýšľajúci účtovník
Nie-príliš legálne zmýšľajúci účtovník

Druhá novinka tohto týždňa Kevin Hart: What Now? sa usadila na pohodlnom druhom mieste. Nezvyčajný stand-up film natáčaný pred 50 tisíc divákmi zarobil síce menej ako 2-krát toľko, ako novinka na prvom mieste, ale ak jeho 12 miliónov porovnáme s rozpočtom 9,9 milióna, film už je zaručený úspech. Jeden z cieľov What Now? podľa Kevina bolo prekonať jeho predošlý stand-up film z roku 2013, ktorý sa pýši titulom 3. najzárobkovejšieho stand-up filmu v histórii.

Kevin Hart a jeho široký úsmev
Kevin Hart a jeho široký úsmev

Ostatné filmy sú pomaly vytláčané z rebríčku boxOFFICE

Číslo tri je šampión minulého týždňa Dievča vo Vlaku s 11,9 miliónmi za svoj druhý víkend. Thriller doteraz zarobil už 46,5 milióna.

Na štvrtom mieste sa umiestnil Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej s 8,9 miliónmi a navýšením celkového zárobku na 65,8 milióna.

Číslo päť patrí filmu Deepwater Horizon s 6,3 miliónmi. Katastrofická dráma však žiaľ skončila katastroficky. Aby sa film dostal do zelených čísel, musel by zarobiť ešte niečo cez 30 miliónov.

Bociany zleteli na čísle šesť s 5,6 miliónmi. Štúdio Warner Animation si za film celosvetovo domov odnieslo už cez 130 miliónov.

Úžasnou zhodou náhod skončilo Sedem Statočných na siedmom mieste s 5,2 miliónmi. Celosvetový zárobok činí cez 142 milióna.

The Magnificent Seven
The Magnificent Seven

Middle school: Worst Years of My Life a jeho 4,2 milióna sú na ôsmom mieste.

Sully sa umiestnil na predposlednom deviatom mieste. Za svoj šiesty týždeň zarobil 2,9 milióna.

Priečku zakončuje na desiatej pozícii dráma The Birth of a Nation s 2,7 miliónmi.

  1. $24,715,000   The Accountant
  2. $11,984,245   Kevin Hart: What Now?
  3. $11,974,915   The Girl on the Train
  4. $8,900,000     Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
  5. $6,350,000     Deepwater Horizon
  6. $5,600,000     Storks
  7. $5,200,000     The Magnificent Seven
  8. $4,250,000     Middle School
  9. $2,960,000     Sully
  10. $2,715,000     The Birth of a Nation

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -